Yolcu360 Blog
bursa-etkinlik-takvimi-haziran-2.jpg
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Bursa Etkinlik Takvimi Haziran 2023

Bursa Etkinlik Takvimi Haziran 2023

Bursa etkinlik takvimi haziran ayında da dolu dolu! Bursa’da haziran ayı boyunca düzenlenecek konserleri, sergileri, kültür-sanat etkinliklerini, çocuk aktivitelerini ve tiyatro oyunlarını sizler için derledik.

Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce lokasyonda, binlerce marka ve modelde aracı dakikalar içerisinde kolayca kiralamak için Yolcu360’ın kiralık araç seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Bursa Etkinlikleri Haziran 2023

bursa-etkinlik-takvimi-haziran.jpg

Baharın güzelliğini iyiden iyiye hissettiğimiz mayıs ayını uğurladık. Haziran ayında da sanattan ayrı kalmadan dolu dolu etkinlikleri sizlerle paylaşmak için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz. Bursa etkinlik takvimi haziran ayı özel listesini sizler için hazırladık.

 • Böyle Rüyadaymış Gibi

Derya Yücel küratörlüğünde, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşecek “Böyle Rüyadaymış Gibi” başlığındaki sergi; Türkiye’de soyut resmin temsilcilerinden Ferruh Başağa ve genç kuşak disiplinler arası sanatçı Defne Tesal’ın soyutlamaya yönelik tasarlama ve icat etme süreçlerini karşılaştırıyor, jenerasyonlar arası farklılıkların ve kesişmelerin izini sürüyor.

Yer: Nazım Hikmet Kültür Evi

Tarih: 6 Mayıs- 10 Temmuz 2023

Bilet: Ücretsiz

 • İstikrarlı Hayaller

Başlığını Gaye Su Akyol’un “İstikrarlı Hayal Hakikattir” şarkısından ödünç alan ve genç sanatçıların çoğunlukta olduğu çok sesli sergi, rengarenk tuvaller, hareketli hatta cümbüşlü yerleştirmeler, kıvrımlı heykellerle dolu. Sanatçıların, gerçeğinin halen yanında, hayatı dönüştürebilecek, istikrarlı hayallerine sahne olma amacı taşıyor. 21 sanatçının çalışmalarına yer veren Meteor/Balat Kültürevi‘nde gerçekleşecek, Yekhan Pınarlıgil fikrinden yola çıkarak hazırlanan “İstikrarlı Hayaller” sergisi, 10 Temmuz 2023 tarihine dek ziyaretçilerini bekliyor.

Yer: Meteor/Balat Kültürevi

Tarih: 6 Mayıs- 10 Temmuz 2023

Bilet: Ücretsiz

 • 3. Bursa Fotoğrafçılar Maratonu

Yarışmanın konusu; Bursa’nın Köşe Taşları “Tarihi Yapılar”

Yarışmanın amacı; Bursa’mızın tanıtımına katkı sağlamak, şehrimizin tarihi güzelliklerini ön plana çıkarmak, şehir dokusunun, şehrin köşe taşlarının, anıtsal yapılarının, sivil mimarlık örneği yapılarının, tarihi hanlar, tarihi hamamlar, camiler, imaretler, köprüler, surlar, tarihi sur kapılarının vb. fotoğraf sanatçıları tarafından kadraja alınmasına olanak sağlayarak fotoğraf sanatına ilgi duyan fotoğraf severleri şehrimizde buluşturmak amacıyla “Bursa’nın Köşe Taşları -Tarihi Yapılar” teması ile 15-16-17-18 Haziran 2023 tarihlerinde ulusal perspektifte “3. Bursa Fotoğrafçılar Maratonu” gerçekleştirilecektir.

Tarih: 15-16-17-18 Haziran 2023 Çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Bursa Tiyatroları Haziran 2023

bursa-etkinlik-takvimi-haziran-.jpg

Birbirinden değerli oyuncularıyla Bursa etkinlik takvimi haziran ayı tiyatroları yine dopdolu.

 • Tiyatro: Çılgın Zamanlar

Tiyatro Keyfi’nden kahkaha tufanı… Yeni Tiyatro Ödülleri, yılın en iyi yapımı ödülü… Cem Özer, emek ödülü… Ünlü oyuncular Cem Özer, Kemal Başar ve Zeynep Gülmez’in başlıca rollerini oynadığı, Sam Bobrick’in dünyaca ünlü komedisi Türkiye’de ilk kez sergileniyor.

Miles, otuz yıllık karısını yarı yaşında bir kadınla evlenmek için terk etmiştir ve her şeye sahip görünmektedir. Çekici bir eş, iyi bir iş, güzel bir ev, evliliğinde mutlu bir kız… Altı ay sonra genç ve çekici karısı onu terk eder, ortağı fena kazıklar ve kızının evliliği çatırdamaya başlar, ayrıca harika görünen eski karısı genç erkek arkadaşı ile yaşamak için dairesini satın almak istemektedir.

Yer: Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu

Tarih: 01 Haziran 2023 Perşembe, 20:00

Yaş Sınırı: 12+

Süre: 120 dk.- 2 perde

 • Tek Kişilik Gösteri: Özgür Uysal – İnce İşler

Youtube’da kadın-erkek ilişkileri, cinsel yanlışlar, psikolojik ve sosyolojik taktiklerden oluşan video serileriyle bilinen Özgür Uysal tabulardan uzak bir dünyayı vadediyor bize.

Özgür Uysal’dan yeni dönem gösterisi sizlerle birlikte olacak.

Yer: Bursa Milyon Performance Hall

Tarih: 01 Haziran Perşembe, 21.00

 • Amy Winehouse

Genç yaşta dramatik bir şekilde hayata gözlerini yuman Amy Winehouse’u ölüme götüren olaylar serisi, yakın çevresinin duyarsızlığı, genç sanatçının umutsuz varoluş çabası, modern dans ve çağdaş tiyatronun harmanlandığı özgün bir yorumla sunuluyor.

Yer: Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu

Tarih: 02 Haziran Cuma, 20.00

Yaş Sınırı: 12+

 • Tiyatro: Nihayet Bitti

1.2… 3… 4…. 5…. Bine kadar sayacağım ve beynimi uçuracağım! Bir adam sahneye gelip bunları söyler. Sonra hep birlikte saymaya başlarız… Sayarken gülerek, gülerken…Ağlayarak; Bir “yalancı”yı bir “baba”yı bir “fırıldak gazeteciyi” bir “hasta”yı bir “çocuğu” bir “sosyopat” ı “uyumsuz”u “aykırı”yı “ötekini” “o’nun“ağzından hikayelerini… Belki de kendi hikayenizi… Elini ısıtan her dokunuş bir suç… Çünkü seni terk ediyor. Seni çeken her bakış… Aslında başkasını arıyor. Ve seni davet eden gülüş, bir hapishane hücresi… Ve sen orada “unutuldun!”

Yer: BAOB (Bursa Akademik Odalar Birliği)

Tarih: 03 Haziran Cumartesi, 20.30

Yöneten: Emre Kınay & Başak Akan

 • Don Quijote

İlk basımı 1605 yılında olan, neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş, birçok edebiyat eleştirmenince ‘ilk roman’ olarak tanımlanan bir başyapıt Don Quijote. Artık tüm toplumların ortak hafızasında yaşayan bir kahraman, bir uyumsuz, bir hayalbaz.

Tüm düşündürdükleriyle güncelliğini asla kaybetmemiş akıl dolu bir metin ve o metnin artık ölümsüz şövalyesi. Bu oyunda Cervantes’in bu başyapıtı dünya edebiyat tarihinin bu naif kahramanını sadece hareket, müzik ve ritme dayalı bir dille, +8 herkesin keyifle izleyebileceği bir aile oyunu olarak tasarlanmış. Nitelikli bir çocuk oyunu, dinamik bir gençlik oyunu, çok katmanlı bir yetişkin oyununu aynı potada eriterek ‘kahraman kime denir? ‘Düş-gerçek çatışması’, ‘insanın kendi arzu ve istekleriyle kendini inşa etme serüveni’, ‘gelişen ve değişen dünyaya uyum ve uyumsuzluk’ gibi soruları ve fikirleri merkeze alarak sahneye taşınan oyunu keyifle izlemenizi dileriz.

Yer: Ahmet Vefik Paşa Burs Devlet Tiyatrosu

Tarih: 04 Haziran Pazar, 14.00

Süre: Tek perde- 80 dk.
Yaş Grubu: 8+ 

 • Seyyah

Barış, bir gün üstünde “Seyyah” yazan bir oyun kutusu bulur. Merakla kutuyu açar ve bir anda Seyyah oyununun sihirli dünyasında kendini bulur. Dünyanın en ünlü gezgini Evliya Çelebi ile tanışır. Böylece onun rehberliğinde oyunu oynamaya başlar. Oyun devam ettikçe başka birçok Türk büyüğü ile tanışarak maceralı bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk boyunca bir yandan oyun oynamanın çocuksu keyfini sürerken bir yandan eğlenir, öğrenir ve kendi kültürünü tanır.

Yer: Tayyare Kültür Merkezi

Tarih: 26.04.2022 – 30.06.2023

Yaş Grubu: 7+

 • Stand Up: Gökhan Ünver

Sahneye adım attıktan sonra reklamcılığı bırakan Gökhan Ünver; sosyal medya, kültür çatışmaları, evliliğin zor yanları, ebeveynlik gibi A’dan Z’ye bütün esprilerini açık yüreklilikle sahneye taşıyor.

Yer: Podyum Sanat Mahal

Tarih: 07 Haziran Çarşamba, 20.00

Tarih: 21 Haziran Çarşamba, 20.00

Bursa Konserleri Haziran 2023

bursa-etkinlik-takvimi-haziran-1.jpg

Bursa Konserleri haziran ayında da dolu dolu devam ediyor. Haziran’da Bursa’daki konser listesine de içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Bursa haziran konser takvimi ile harika bir aktivite planlaması yapabilirsiniz. 

 • Emre Aydın

2006 yılında yayınladığı ilk albümü “Afili Yalnızlık” ile “Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı”, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı”, ‘’Yılın En İyi Parçası’’ gibi birçok dalda ödül alan; alternatif rock müziğin güçlü seslerinden Emre Aydın, dinleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Yer: Bursa Kültür Park Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 21 Haziran 2023 Çarşamba, 21.00

 • 90’lar & 2000’ler Türkçe Pop Festivali

90’lar & 2000’ler Türkçe Pop Fest: Hakan Peker, Burak Kut, Yonca Evcimik, Çelik, Cartel, Nez, 3 Haziran’da canlı orkestra ve Dj Hakan Küfündür eşliğinde sizi 90’lı yıllara götürüyor.

Yer: Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 3 Haziran Cumartesi, 16.30

Bursa kültür sanat etkinlikleri Haziran ayında da yine oldukça yoğun. Haziran 2023 Bursa etkinlikleri için sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz takvimi sizler için derledik. Zamanınıza ve beklentinize en uygun seçeneği bulacağınızı ümit ederek keyifli vakit geçirmenizi dileriz.

Bursa konser ve diğer aktiviteler için araca ihtiyacınız olabilir. Şehrin tüm güzelliklerini doya doya keşfetmek üzere kendi aracınızın konforunu deneyimlemek için Yolcu360.com üzerinden online araç kiralama yapabilirsiniz. 

 

 

 

Yorum ekle