Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Ladik Akdağ Kayak Merkezi Rehberi

Ladik Akdağ Kayak Merkezi Rehberi

Kış tatili için ne yapsak? Nereye gitsek? diye düşünüyorsanız, bizden size bir öneri: Ladik kayak merkezi. Samsun’un turistik ve tatil yerlerinden biri olan Ladik kayak tesisleri, yaz-kış demeden bütün yıl hizmetinizde. Orta Karadeniz‘de yer alan tek kayak merkezi olan Akdağ kayak merkezi, Samsun’un adeta yükselen yıldızı.

Kış tatilinizi unutulmaz ve eğlence dolu kılmak için araç kiralama olanaklarından yararlanarak, Ladik Akdağ kayak merkezi için yola çıkmaya ne dersiniz? Ladik Akdağ kayak merkezi nerede? / Ladik kayak merkezi otelleri ve Akdağ kayak merkezine nasıl gidilir? ile ilgili her türlü bilgiyi bulabileceğiniz detaylı kayak merkezi yazısı, Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Ladik Akdağ kayak merkezi nerede?

Akdağ Kayak Merkezi, Ladik ilçesi içerisinde bulunmakta. Kayak merkezi, Samsun şehir merkezine ise yaklaşık 84 kilometre uzaklıkta yer almakta. Ladik kayak merkezi ilçeye de 7 kilometrelik bir mesafede. Amasya Havalimanı üzerinden gelecek olanlar ise endişelenmesin. Burası havalimanına sadece 35 kilometre uzaklıkta. Amasya Merzifon Havalimanı araç kiralama olanaklarını inceleyerek buraya kolaylıkla ve kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Akdağ kayak merkezi

Akdağ isminin nereden geldiği çok belli değil mi? Tabi ki kış aylarında bembeyaz bir görüntüye büründüğü için buraya Akdağ denmiş. Akdağ, 1800 metre yükseklikte heybetli ve kocaman görüntüsü ile her yıl yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmekte. Ladik ilçesinin de eteklerine yaslandığı dağ, sadece kışın değil yaz aylarınında gözdesi konumunda. Burada geçmişten günümüze kadar gelen geleneksel bir eğlence kaynağı da mevcut. Başka bir deyişle, burada yöre halkı tarafından her yıl  yayla şenlikleri düzenlenmekte. Yayla şenliklerinin yanı sıra çim kayağı da Akdağ üzerinde yaz aylarında yapılmakta. Sizde bizim gibi çim kayağı kavramı ile ilk kez karşılaşıp, ilginç bulduysanız bizden size bir öneri mutlaka deneyin. Oldukça eğlenceli bir aktivite. 🙂

Akdağ’a 1500 metre uzunluğundaki telesiyej yapılması ve konaklama için yatırım almaya başlaması ile kış turizmi açısından fırsat doğmaya başladı. Konumu sayesinde hem Karadeniz turu için yola çıkanlar hem de kayak tutkunları tarafından git gide tanınmaya başlandı ve turistik bir alan niteliği kazandı. Akdağ kayak merkezi kar kalınlığı ise Kasım ve Mart ayları arasında 1 metreyi dahi aşabilmekte.

Ladik Akdağ tesisleri

Amasya, Çorum ve Tokat gibi çevre illerde yaşayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen Akdağ kayak merkezi, sadece Samsun’un değil, bölgenin de kış turizmi açısından gözdesi halinde. Akdağ kayak merkezi rotanıza ulaştıktan sonra panoramik bir manzara ile karşılaşacaksınız. Bu manzaraya baktığınızda Ladik gölü ve Ladik ovasının büyüleyici ve inanılmaz manzarası karşısında diliniz tutulabilir. Akdağ kayak merkezi, bütün yıl boyunca hizmete açık. Kayak merkezi içerisinde motel ve restoran mevcut.

Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri içerisinde olan Akdağ kayak tesisleri içerisinde kayak kiralama, kar motosikleti turları ve atv safari gibi birçok spor olanağı mevcut. Akdağ kayak merkezi pistleri 6 adet ve pistlerin uzunlukları 1600 metre ve 3500 metre arasında. Kış sporlarına yeni başlayanların hemen gözü korkmasın. Kayak merkezi kış sporları konusunda farklı sevide olanlar için ayrı ayrı imkanlara sahip. Kayak yapmaya yeni başlayanlar ya da çocuklar için az eğimli pist de mevcut. Ayrıca bu pistler de kullanılmak üzere kızak kiralayabilirsiniz. Buranın içerisinde çevre yürüyüşleri yapabilir veya sevdiklerinizle tatilinizi unutulmaz kılacak fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

Akdağ kayak merkezi iletişim: +90 362 771 47 10

Ladik kayak merkezi otelleri

Akdağ kayak tesisleri çevresinde konaklama için birçok imkan mevcut. Bu nedenle kış tatili için burayı tercih ediyorsanız konaklama konusunda endişeniz olmasın. Ladik oteller için önerdiklerimiz:

  • Ladik Otel
  • Gümüşpark Resort Hotel
  • Samsun Liva Otel
  • Hilas Thermal Resort & Spa
  • Ancere Otel
  • Tuğra Otel
Akdağ kayak merkezine nasıl gidilir?

İstanbul Samsun kaç kilometre? O-4 ve E80 üzerinden iki şehir arası mesafe 737,3 kilometre olup, İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak, 7 saat 59 dakika’da Akdağ kayak merkezi ve Samsun’a varılabilir. Özellikle Karadeniz turu yapmak isteyenler için araç kiralama ideal bir seçenek.

Trabzon Samsun kaç kilometre? Akdağ kayak merkezine ulaşmak için Trabzon merkez araç kiralama fırsatlarından yararlanarak Samsun-Ordu Yolu/D010/E70 ve D010/E70 üzerinden 356 kilometrelik yolu 4 saat 51 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Ankara Samsun kaç kilometre? Ankara ve Samsun arasındaki mesafe 409,2 kilometre. Ankara’dan Akdağ kayak merkezi için yola çıkanlar, Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve  D200/E88 üzerinden 4 saat 48 dakika içerisinde şehre ulaşabilirler.

Bursa Samsun kaç kilometre? Bursa üzerinden Akdağ kayak merkezi için yola çıkacak olanlar, Bursa merkez araç kiralama imkanlarına bakarak, D200/E88 ve Anadolu Otoyolu/O-4/E80 üzerinden 765,6 kilometrelik yolu 8 saat 13 dakika içerisinde tamamlayabilirler.

Yorum ekle