Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Gurme Rehberi - Nerede ne yenir? > Kadıköy Kahvaltı Mekanları / Kadıköy’e Nasıl Gidilir? / İstanbul

Kadıköy Kahvaltı Mekanları / Kadıköy’e Nasıl Gidilir? / İstanbul

Son zamanlarda hem gençlerin hem de turistlerin odak noktası olan Kadıköy, değişik atmosferi, birçok alışveriş mağazası, birbirinden farklı kafe ve restorantları ile ilgi odağı halinde. Araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Kadıköy’ü gezmeye ne dersiniz? Kadıköy’de kahvaltı keyfi yapmak isteyenler için en güzel Kadıköy kahvaltı mekanları, Kadıköy’e nasıl gidilir? yazısı Yolcu360 tarafından hazırlandı.

Kadıköy Kahvaltı Mekanları…

  • Süt Yumurta Reçel

Kadıköy kahvaltı mekanları için listemizin ilk sırasında Süt Yumurta Reçel kahvaltıcısı yer almakta. Güler yüzlü çalışanları ve harika kahvaltı menüsü ile oldukça cezbedici bir mekan. Kahvaltı menüsü herkese hitap eden bir şekilde düzenlenmiş. Bu kahvaltıcıyı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kahvaltıları bölge bölge ayırmış olması. İç Anadolu kahvaltısından, Trakya kahvaltısına, Karadeniz kahvaltısından, Ege kahvaltısına birçok seçenek mevcut. Akşam 22:00’ye kadar açık olması, kahvaltı severler için saat dilimi engelini ortadan kaldırıyor.

Adres: Osmanağa, Sanat Sk. No:30, 34714 Kadıköy/İstanbul

İstanbul’da gezilecek müzeler için tıklayınız.

  • Münis Kafe

Kadıköy kahvaltı mekanları arasında peynirlerini Akçay’dan getirmesi ile ön plana çıkan bir mekan olan Münis kafe, alternatif kahvaltı tabaklarını sizlerle buluşturuyor. Simit kahvaltı, yumurtalılar, Münis Kahvaltısı adını verdikleri özel bir kahvaltı tabağı ile karşınıza çıkıyorlar. Hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz, önerimiz Münis Kahvaltı tabağı 🙂

Adres: Caferağa Mahallesi, Nene Hatun Sokak, No:4/B, Moda, Kadıköy, İstanbul. Kiralık araba İstanbul için İstanbul Şişli araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

  • Agapia Cafe

Kadıköy kahvaltı mekanları arasında 6 farklı kahvaltı çeşidi ile arka bahçesinde huzurlu bir ortamla sizi karşılan Agapia cafe, akşama doğru meyhane konseptine bürünüyor. Mekan size sıcak kahvaltı tabağından, pişi kahvaltı tabağına kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Kafenin kendi adını taşıyan Agapia kahvaltı tabağı ise oldukça güzel.

Adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No 29, Kadıköy, İstanbul

Kadıköy gezilecek yerler arasındaki Barış Manço müzesini yakından tanımak için tıklayınız.

Kadıköy Kahvaltı Rehberi

  • Pechko Kafe

Pechko, pişi tabağı, gözleme, menemen ve omlet çeşitlerinin yanı sıra kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı menüsü ile herkesin ilgisini çeken bir kafe. Ayrıca Pechko, evcil hayvan dostu bir mekan olduğu için pazar kahvaltılarınızı, minik dostunuzla birlikte burada keyifli bir şekilde yapabilirsiniz. Kışın gitmeyi tercih ederseniz ise yanan sobayı görünce şaşırmayın. Zira mekan adını, Trakya köylerinde peçka olarak geçen ısınmak ve yemek pişirmek için kullanılan sobalardan almış.

Adres: Caferağa Mahallesi, Ressam Şeref Akdik Sokağı 30A, Moda, Kadıköy, İstanbul. Rent a car İstanbul için İstanbul Ümraniye araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, burayı ziyaret edebilirsiniz.

  • Küff

8 kahvaltı tipine sahip olan Küff, hem kahvaltı hem yemek hem de kahve içmek için tercih edilebilecek bir kafe. Hem kafenin konsepti, hem de kahvaltıları çok güzel. Menüde görebileceğiniz Ana veya Müstesna gibi kahvaltı isimleri de oldukça ilgi çekici. İngiliz kahvaltısı ise olduça lezzetli.

Kafenin iki şubesi bulunmakta:

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, No 54/B, Kadıkoy, İstanbul, Yeldeğirmeni, İstanbul

Adres: Osmanağa Mahallesi, Ali Suavi Sokak, No:18/A, Kadıkoy, İstanbul

Kadıköy’e Nasıl Gidilir?

Kadıköy’e ulaşım için birçok alternatif mevcut. İster metro, ister vapur, isterseniz de metrobüs tercih edebilirsiniz. Bunların dışında otobüs ve motor hizmetleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. İl dışından havayolu ile İstanbul’a gelip, Kadıköy’e gitmek isteyenler, Araç kiralama İstanbul için İstanbul Havalimanı araç kiralama ve Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama hizmetleri mevcut. Ayrıca İstanbul’da yaşayıp, topluma taşıma araçlarını tercih etmeyenler veya havalimanının dışından araç kiralamak isteyenler, araba kiralama İstanbul kapsamında İstanbul araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler. Araç kiralama fırsatlarını yakalamak ve fiyat karşılaştırması yapmak için yolcu360.com sistemini kullanabilirsiniz. İstanbul araç kiralama üzerinden sizin tercih ettiğiniz marka model araç için ya da sizin tercih ettiğiniz araç segmenti için verdiği seçenekler arasında saniyeler içinde karşılaştırma yapan sistem ile en avantajlı çözüme ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle