Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > İzmir Etkinlik Takvimi Ocak 2023

İzmir Etkinlik Takvimi Ocak 2023

İzmir’in enerjisi Ocak ayında da bitmiyor. Birbirinden keyifli konserler, eğlenceli etkinlikler Ocak ayı boyunca sizleri bekliyor.

İzmir Ocak Etkinlikleri

 • Astro Sahne – Dinçer Güner – 14 Ocak 2023

izmir-etkinlik-takvimi-ocak-2

Sıra dışı bir İzmir etkinliğine davetlisiniz. Ünlü Astrolog Dinçer Güner gezegenlerin nabzını tutuyor. Astro Sahne astrolojiyi yaşam ile buluşturuyor. Dinçer Güner, aynı zamanda Astro Sahne’de seyircisiyle interaktif bir gösteri de sunuyor. Ayrıca sizlere bir sürprizi de var. Talihli konukları için doğum haritalarını okuyor. Her sabah sosyal medyadan sevenleri ile buluşan Dinçer Güner İzmirli hayranlarını Ocak ayında sahneye davet ediyor. 

Saat: 20.00

Yer: AKM Yunus Emre Salonu

İzmir Konserleri Ocak

 • Göksel – 6 Ocak 2023

Bir zamanlara “Depresyondayım” şarkısı ile damgasını vuran Göksel, İzmir konserleri kapsamında sahneye çıkıyor. Ardından çıkardığı pek çok parça ile müzik listelerinde üst sıralarda yer almayı başarıyor. Geçmişten gelen bu güçlü ses ve yorumu dinlenmek istiyorsanız Göksel konserine mutlaka bilet almalısınız. 

Saat: 21.00

Yer: Sold Out Performance Hall

 • Mary Jane – 7 Ocak 2023

Hem güzelliği hem de ses tınısı ile bizleri büyüleyen Mary Jane Ocak ayında İzmirli hayranları ile buluşuyor. Bitmeyen enerjisi ile sizlere unutulmaz bir konser yaşatmaya geliyor. Keyifli bir akşam yaşamak isterseniz Mary Jane biletleri tükenmeden almanızda fayda var.

Saat: 21.00

Yer: Sold Out Performance Hall

 • Athena – 7 Ocak 2023

Hakan ve Gökhan Özoğuz kardeşlerin bir araya gelerek müzik dünyasına adım atmaları ile ortaya çıkan Athena grubu hayaliyle yola çıkan grup, İzmir konserlerinde sahneye çıkıyor. 4 şarkıdan oluşan ilk demolarını kaydetmeleri ile Athena müzik dünyasında adından söz ettirdi. Zaman içinde değişen kadrosu ile ilerlemeye devam ettiler. 1993 yılına geldiklerinde ise ilk albümleri olan “One Last Breath” çıkardılar. Türkiye’de kısa zamanda yankı uyandıran bu şarkı adeta ülkenin marşı haline geldi. Ardından “12 Dev Adam” projesi ile uluslararası alanda da seslerini duyurmayı başardılar. 49. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandılar. Hayran kitlesi yıllar geçmesine rağmen her geçen gün artan Athena İzmirli hayranları ile buluşmaya geliyor.

Saat: 22.00

Yer: Hangout PSM

 • Aşık Veysel Müzikali – 9 Ocak 2023

“Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa.” diyor Aşık Veysel. Aşkı ne kadar da güzel özetliyor. Gönül gözü ile duygularımıza en derinden sesleniyor. Bir kıza aşık oluyor. Aşkını sazı ile anlatıyor. Köy köy dolaşıyor. Aşık Veysel’in hikayesini anlatan müzikal oldukça etkileyici bir anlatıma sahip. Türkülerle Aşık Veysel’in hayatını dinlemek isterseniz müzikale davetlisiniz. 

Saat: 20.30

Yer: İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi

 • Levent Yüksel – 14 Ocak 2023

“Zalim” şarkısı ile içimizi paramparça eden Levent Yüksel, “Bu Gece Son” şarkısı ile de bizleri hüzün denizinde sürüklüyor. Duygularımıza yıllardır tercüman olan Levent Yüksel, İzmir konserleri kapsamında sahneye çıkıyor. Ocak ayının ürpertici soğuğuna karşı bizleri şarkıları ile ısıtıyor.  

Saat: 21.00

Yer: Sold Out Performance Hall

 • Melike Şahin – 14 Ocak 2023

Melike Şahin’in güçlü sesi, benzersiz şarkı sözleri ile buluşuyor. Aklımızdan hiç çıkmayacak keyifli bir gece yaşatmak için sahneye çıkıyor. İzmirli hayranları şarkılarına eşlik ediyor. Bize sorarsanız biletinizi şimdiden almanızda fayda var.

Saat: 22.00

Yer: Hangout PSM

 • Cem Adrian – 20 Ocak 2023

Sıra dışı müzik anlayışı, güçlü yorumu ve kulaklarınızın pasını silen ezgileri ile Cem Adrian İzmir’e geliyor. Kural dışı müziği ile keyifli bir konser vaad ediyor.

Saat: 20.30

Yer: Suat Taşer Tiyatrosu

İzmir Tiyatroları Ocak 

izmir-etkinlik-takvimi-ocak.jpg

 • Bir Delinin Hatıra Defteri – 6 Ocak 2023

Bir şizofrenin bilinçaltının aktarıldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununu Ocak ayı etkinlikleri içerisinde mutlaka izlemelisiniz. “Gogol Hırsız” diye başlıyor Metin Zakoğlu oyuna. Kahramanlar tiyatro salonunun bir yerlerine gizlenmiş bekliyor. Aslında sizlersiniz kahramanlar yani seyirciler. Birden sevgili rolündeki Sofya, hizmetçi Mavra beliriveriyor. Kim deli, kim akıllı, kim seyirci, kim oyuncu her şey birbirine karışıyor. Tıpkı Gogol’un hikayeleri gibi. Hatta bazen ağlarken bazen gülerken bulabiliyorsunuz kendinizi.

Saat: 20.30

Yer: Adnan Saygun Sanat Merkezi

 • Fareler ve İnsanlar – 13 Ocak 2023

Zeki bir adam olarak bildiğimiz George Milton isminin tam tersi bir şekilde iri ve bir o kadar da güçlüdür. Akli dengesi bozuk olan Lennie Small ise çiftlikten çiftliğe dolaşarak iş arayan göçmen toprak işçileridir. Kaliforniya’da bir çiftlikte iş bulan ikili, para biriktirmek için canla başla çalışmaya başlarlar. Kendilerine ait bir parça toprak edinip, oraya yerleşmeye karar verirler.Bir hayal ile başlayan hikayeleri onları bambaşka bir maceraya sürekler. Fareler ve İnsanlar Ocak ayı etkinlik takviminde İzmirli seyircileri ile buluşuyor. Heyecanla ve sürükleyici; gerçek hayatın farklı bir boyutunu bizlere gösteren bu sıra dışı oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz. 

Saat: 20.00

Yer: Suat Taşer Tiyatrosu 

 • Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım – 19 Ocak 2023

Geçtiğimiz yıl adından söz ettiren Fırat Tanış’ın başrolünde oynadığı Gelin Tanış Olalım oyunu yeni yılda da sizleri ağırlıyor. Yetenekli oyuncunun olağanüstü performansı karşısında adeta diliniz tutulacak. Tarık Güvenç’in yapımcılığında sahnelenen oyunun ses mühendisliğini ise Metin Bozkurt ve Alper Antmen yapıyor. Işık Tasarımı ve Uygulaması ise Abdullah Uysal’a ait. Gelin Tanış Olalım’ın içeriğinde türküler, deyişler, sözler yer alıyor. Aslına bakarsanız bu topraklardan olan, bizden olan her şeyi burada görebilirsiniz. Etkileyici sunumu ile İzmir Tiyatroları listemizde bulunuyor. Eğer geçen sene izleme fırsatı bulamadıysanız 2023’ün ilk günlerinde mutlaka Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım oyununa katılmalısınız.  

Saat: 20.30

Yer: Suat Taşer Tiyatrosu

 

Yorum ekle