Yolcu360
Kiralık Araç Rehberi

Tatilde Araç Kiralamak Neden Avantajlı?

⏱: 2 dk

Tatilde araç kiralamak avantajlı mı diye düşünenler için biraz araştırdık. Örneğin Antalya tatilinde araç kiralamak neden daha avantajlı ya da hangi koşullarda gerçek bir avantaj elde edilebiliyor bir baktık…

Tatilde Araç Kiralamak Neden Avantajlı?

Havalar düzelmeye başladı, tatil mevsimi yaklaşıyor. Tatil seçeneğiniz ne olursa olsun, tatile araç ile gitmek her zaman avantaj sağlar. Hareket alanınız genişlettiği gibi keyif veren bir konfor da sağladığı ortada. Yine de uzun yol yapmamak hem sağlık, hem dinlence hem de güvenlik açısından önemli bir nokta. Bu nedenle de havayoluyla tatil beldesine ulaşıp oradan da araç kiralama seçeneğini kullanmak daha konforlu.

Tatil İçin Araç Kiralamak

Son bir kaç yıldır rent a car alanında seçenekler ve kiralama kolaylıkları arttı.  Bu da tatilde araç kiralama yapmayı pratik kılıyor. Şöyle örnekleyelim; Antalya Kemer’den tatil rezervasyonu yaptınız. İstanbul’dan Antalya’ya havayoluyla ulaştınız. Havalimanından bagajları alıp hemen yine önceden Antalya Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile rezervasyonunu tamamladığınız ve hazır bir şekilde sizi bekleyen aracınızı alıp Kemer’e geçmek konforlu değil mi? Peki, bunun yerine başka ne yapabilirdiniz?

 

  1. Kendi aracınızla ortalama 10 saatlik bir yolculuk sonunda Antalya’ya oradan da Kemer’deki otele ulaşabilirdiniz. 10 saatlik yolculuğun yakıt maliyeti, aracınızın km değerinin yükselmesi ve ikinci elde daha sonra değer kaybı, yolcuğun stresi, yoruculuğu, olası küçük hasar-arıza-ceza vs durumları da hesaba katılmalı.
  2. Havalimanına indikten sonra bavulları alıp taksi çağırabilirsiniz. Antalya Havalimanı Kemer arasının yaklaşık 100km olduğunu düşünürsek taksimetre sizi epey zorlayabilir. Ayrıca şehri her gezmek istediğinizde otele taksi çağırmanız gerekecek.
  3. Havalimanından bagajları alıp toplu taşıma alternatiflerini de deneyebilirsiniz. Önce bir araç bulup dolmuş-otobüs terminaline gitmeniz oradan da otelinize yakın geçen bir vasıtaya binmeniz gerek. Bu arada oteller dev alanlar kaplıyor ve otele çok uzak bir yerde inip uzun bir süre elinizde bavullarla yürüme ihtimaliniz de var.

Tüm bu alternatiflere otellerin servislerini de eklemek gerek. Bazı oteller, ek ücret karşılığında sizi havalimanından alıp otele getirebiliyorlar.

Kiralık Aracın Tatilde Sunduğu Konfor Önemli!

Özel aracınızla tatil yapmanın pek çok avantajı mevcut. Az önce bahsettiğimiz gibi hareket alanınızı ve zamanınızı tamamen sizin ayarlamanıza olanak tanıyor. İstediğiniz mesafeye, günün herhangi bir saatinde ve herhangi bir sürede, kısıtlama olmaksızın plan yapma şansı tanıması en büyük avantajlardan biri. Beklemeniz gereken tek şey keyfiniz gelmesi…

Bunun yanı sıra, alternatif rotaları deneme şansı ile birlikte, kaybolma özgürlüğüne de sahipsiniz. Tatil sırasında en sıkıcı şeylerden biri belirli bir plana sadık kalmaktır. Araç kiralama seçeneği ile bu planı ya da planları bir anda rafa kaldırabilirsiniz. Başta tek bir bölge için planladığınız tatili, bambaşka bölgeleri de ekleyerek genişletebilir, keşfetmek, gezmek ve görmek istediğiniz yerlerin sayısını arttırabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Tekirdağ Araç Kiralama Seçenekleri

Yolcu 360

Kadıköy Aylık Araç Kiralama | Kadıköy Araç Kiralama | Kadıköy Rent A Car

Yolcu360

Bireysel Araç Kiralamada Gerekli Evraklar

Yolcu360

Yorum Bırak