Javascript is required

Yardım

“Efsaneler Takımı” isimli ödüllü misafir merkezimiz, size yardımcı olabilmek için nerede olursanız olun 7/24 yanınızda! Herhangi bir teknik zorlukla karşılaştığınızda ya da rezervasyon sırasında sorun yaşadığınızda bizimle anında iletişime geçebilirsiniz. Çok dilli Efsaneler Takımı, sorununuzu çözmekten büyük mutluluk duyacak ve size en iyi misafir merkezi deneyimini yaşatacaktır.

Sorunuz ve cevabı aşağıda yer almıyorsa, 0-850-360-5-360 numarasından bizi arayabilir veya
info@yolcu360.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.

 

Rezervasyon sistemi nasıl çalışıyor?

Kiralamak istediğiniz aracı ya da kullanmak istediğiniz servisi seçerek size uygun araca ve servise ulaştıktan sonra, gerekli bilgileri girerek rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Kredi kartımı kullanmadan rezervasyon yapabilir miyim?

Yolcu360 size anlık olarak en uygun fiyatı sunduğu için rezervasyon işlemi sırasında kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

 

Ne tür ödeme imkânları mevcut?

Tüm banka kartlarınızı ve kredi kartlarınızı rezervasyon işlemi esnasında kullanabilirsiniz.

 

Rezervasyonumun onaylandığını nasıl öğrenebilirim?

Rezervasyonunuz onaylandığında size bununla ilgili olarak bir e-posta gelecektir.

 

Rezervasyonumu hangi koşullarda iptal edebilir veya değiştirebilirim?

Rezervasyonunuzu araç işleme konulmadan 48 saat önce firmamızı arayarak iptal edebilirsiniz.

 

Rezervasyon esnasında herhangi bir ödeme yapmam gerekir mi?

Yolcu360 size anlık olarak en iyi fiyatı sunduğu için rezervasyon işlemi sırasında kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ve ödeme yapmanız gerekmektedir.

 

Araba kullanamıyorum, özel şoför hizmeti alabilir miyim?

Şu an özel şoför hizmetini maalesef sağlayamıyoruz. Ancak ilerleyen dönemlerde bu hizmeti sizlere sunacağız.

 

Ek sürücü için ücretlendirme yapılır mı?

Ek sürücü kullanabilmek için aracı kiralayan şahsa ilave edilecek ek sürücünün güncel sürücü belgesi ve kimlik bilgileri kiralama sözleşmesine bir ücret mukabilinde eklenmektedir. Ek sürücü kullanılacağı belirtilmemiş ve herhangi bir kaza meydana gelmişse, aracı kullanan kişiler ayrı ayrı ve birlikte sorumlu tutulur. Ek sürücünün de yaş sınırlamasına uyması beklenir.

 

Çocuğum için ücret ödemem gerekir mi?

Araçlarda çocuk veya bebek olması durumda, kullanılan araçta bebek ve çocuk koltuğu bulunmak zorundadır. Bu koşullarda tedarikçi firmanın bebek ve çocuk koltuğunu bir ücret ekleyerek aracı kiralayacak kişiye sunabilir.

 

Araba kiraladığımda ehliyetimi yanımda bulundurmam gerekir mi?

Aracı kiralarken yanınızda kimliğinizi ibraz edeceğiniz bir sürücü belgeniz ve kredi kartınızın bulunması gerekmektedir.

 

Aracımı belirttiğimden uzun süre kullanmak istediğimde ne kadar ek ücret ödeme yapmam gerekir?

Ek ücret ödemeleri firma koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aracın teslim tarihinin rezerve edilen tarihi aşması durumunda, kiraladığınız firma tarafından geçerli günün liste fiyatı üzerinden o günlük ücret tahsil edilmektedir.

 

Araç sigortası neleri içermektedir?

Aracınızı teslim alırken imzaladığınız sözleşmede araç sigortasının kapsamı ve hasar durumunda oluşacak ödemelerle ilgili bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin içeriğini öğrenmek için belgeyi detaylı ve dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

 

Kaza yaptığımda hasar sorumluluğu üstlenir miyim?

Kaza Hasarından Feragat, araç kiralama sözleşmesine tabi olan sürücünün, sorumluluğunu hasar durumunda azaltan bir uygulamadır. Aracınızın sigorta ile korunması durumunda hasardan feragat edebilirsiniz. Araçtaki bazı kısımlar ve ögeler bu hasardan feragat sigortası dahilinde olmayabilir. Aracı teslim alırken sigortada bulunan "Neler Dahil" bölümünü kontrol etmenizi öneririz.

 

Yakıt politikası prosedürü nasıl işler?

Her araç kiralama şirketinin kendine özgü bir yakıt politikası bulunur. Rezervasyon yaparken bu bilgileri görebilirsiniz ya da ilgili firmadan isteyebilirsiniz.

 

Hırsızlık için bir sigorta bulunuyor mu?

Hırsızlık Koruması, aracın çalınması durumu veya çalınması esnasında kiraladığınız araçta oluşabilecek hasar noktasında sürücünün 'sorumluluk payı' haricindeki tutarı koruma altına alır. Bu tutar ve koşullar kiralama sözleşmesinde bulunan şartlarda belirtilmektedir.

 

Fatura talep edebilir miyim?

Yolcu360, aracı kurum görevini üstlendiği için misafir ve araç kiralama hizmeti veren firma arasında yapılan anlaşmalardan ve kesilen faturadan sorumlu değildir. Misafirimizin sitemizde yaptığı ödeme, doğrudan satış yapan firmaya aktarılmaktadır. Fatura işlemlerini aracı teslim alırken yapabilirsiniz.

 

Uçağım gecikir veya iptal olursa yapmam gerekenler nelerdir?

Uçağınız gecikir veya uçuşunuz iptal edilirse, lütfen en kısa sürede bize e-posta gönderin veya çağrı merkezimize ulaşın. Uçuş bilgilerinizin bize önceden bildirilmesi durumunda, aracı kiraladığınız şirkete gerekli bilgilendirme yapılabilir ve aracınız en fazla 1 saat süreyle bekletilebilir. Uçuş planlarınızda meydana gelen değişiklik, gecikme veya iptallerden Yolcu360 sorumlu tutulamaz ve meydana gelen zararı karşılamaz.

 

Yolcu360 ek bir sigorta imkânı sunuyor mu?

Yolcu360 sizi dilediğiniz hizmetle buluşturan bir aracı kurum görevi üstlenir. Sigorta imkanlarınız tedarikçi firmanın size sağlayacağı imkanlar kapsamındadır. Sigortalar hususunda detaylı bilgiyi araç kiraladığınız firmadan temin edebilirsiniz.

 

Anlaşmayı nerede imzalamam gerekiyor?

Anlaşmanızı, aracı teslim alırken ibraz ettiğiniz kimlik ve kredi kartı bilgileriyle imzalamanız gerekmektedir.

 

Aracımı belirttiğim süreden önce bırakırsam para iadesi alabilir miyim?

Kiralamanın başladığı tarihten itibaren, rezervasyon yapılan tarihe kadar anlaşmanız devam eder. Rezerve edilen tarihten önceki iadelerde para iadesi imkanı bulunmamaktadır.

 

Aracın içinde bir eşyamı unutursam ne yapmalıyım?

Araçta bir eşyanızı unutmanız durumunda çağrı merkezimizle iletişime geçebilir veya tedarikçi firmayla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.