Javascript is required

Yardım

“Efsaneler Takımı” adını verdiğimiz misafir merkezimiz, size yardımcı olabilmek için nerede olursanız olun 7/24 yanınızda! Herhangi bir teknik zorlukla karşılaştığınızda ya da rezervasyon sırasında sorun yaşadığınızda bizimle anında iletişime geçebilirsiniz. Çok dilli Efsaneler Takımı, sorununuzu çözmekten büyük mutluluk duyacak ve size en iyi misafir merkezi deneyimini yaşatacaktır.

Sorunuz ve cevabı aşağıda yer almıyorsa, 08503605360 numarasından bizi arayabilir veya info@yolcu360.com adresinden bize e-posta atabilirsiniz.

Muadil Araç Süreci Ne Demektir?

Tüm araç kiralamalar, segmente örnek bir aracın sunumu ile aynı segmentten muadil bir araç şeklinde yapılmaktadır. Örneğin Şu anda uygun araçlara tekrar baktığımızda yine “Focus” olarak göreceğimiz araç için Megane/Corolla/Octavia da teslim edilebilir. Sitemizde ve diğer bütün kiralama şirketlerinin sitesindeki “veya benzeri” ibaresi bu nedenle yer almaktadır.

Firmalar Neden Findeks Sorgular?

Rent a car sektöründe firmaların çoğu misafirlerimizin findeks notunu, ödeme düzenini kontrol ederek oluşabilecek kasko ve güvenceleri devre dışarıda bırakacak durumların riskini minimuma indirebilmek adına sorgulamaktadır. Bu noktada birçok firma için findeks notunuz ve ödeme düzeniniz önem teşkil etmektedir.

Araçlarda Kasko Bulunuyor mu?

Tüm araçlarda Rent a car sigortası güvencesi bulunur. Sigorta güvencesi çift taraflı kaza durumunda polis veya jandarma raporu ya da karşı tarafla birlikte eksiksiz doldurulacak kaza tespit tutanağı ve kaza fotoğrafları üzerinden işleme alınır. Araç teslim sırasında firma ile imzalayacağınız sözleşmede ek güvenceler ve tam kapsamlı güvenceler ile ilgili detaylı bilgi almanızı rica ederiz. Tek taraflı hasarlar için polis raporu olmadan koruma sağlanması için ek güvence satın almalısınız, firma ofisinde detaylı bilgi almanızı rica ederiz. Kasko ve sigortalar trafik kanunu gereği asli kusurlar olarak nitelendirilen, örneğin alkollü araç kullanımı gibi durumlarda devreden çıkacaktır. Rent A Car Sigortası muafiyetli ve muafiyetsiz olarak firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Rezervasyon Değişikliği Yapabilir miyim?

Rezervasyon değişiklik işleminizi 08503605360 numaralı hattan Misafir Merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Güncel ücretler ile rezervasyon değişiklik işleminiz için sizlere memnuniyetle yardımcı olunacaktır.

Depozito İadem Ne Zaman Yapılır ve Kesinti Olur mu?

Depozito iadeleri aracınızı teslim ettikten sonra 3-30 iş gününde yapılmaktadır. Kiralama süreniz boyunca HGS, OGS, Trafik Cezası, Araç Temizliği vb. kesintiler Depozitonuza uygulanmaktadır. (Firmaya göre kesintiler değişiklik göstermektedir.)

Aracımı Erken Teslim Edebilir miyim?

Aracınızı erken teslim etmeniz durumunda, iade ettiğiniz tarihteki 1 günlük güncel araç fiyatı üzerinden kullandığınız günler faturalandırılarak, yapmış olduğunuz toplam ödemeden düşülmesi şeklinde hesaplanacaktır. Aylık ve günlük tüm kiralamalardaki paket avantajları bu biçimde geçersiz sayılarak kiralamanız kullanım gününüz üzerinden günlük kiralama olarak değerlendirilecektir. Ayrıca kiraladığınız gün sayısına göre km sınırınız belirlenmektedir. Örneğin 5 gün kiralama yaparak aracı 4.gün teslim ederseniz km sınırınız kullanmış olduğunuz 4 güne göre belirlenir.

Pasaport ile Araç Kiralayabilir miyim?

Yurt dışından gelen ve pasaport numarası ile rezervasyon yapan misafirlerimiz için son 6 ay içerisinde ülkeye giriş mührü olması zorunludur. Yabancı ehliyet kullanan misafirimizin ehliyetinin mutlaka uluslararası ehliyet olması gerekmektedir.

Drop/Farklı Yere Bırakma Ücreti Ne Anlama Gelmektedir?

Drop/Farklı yere bırakma ücreti, aracınızı teslim aldığınız Şehir ya da İlçe dışındaki bir ofise bırakmak istediğinizde tahsil edilen ücrettir.

Ehliyet Ya da Kimliği Eski ise Araç Kiralayabilir miyim?

Ehliyet ya da kimliğinizin çipli/yeni tip olması firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Kiraladığınız araç ve firmaya göre kiralama sözleşmesinde ehliyet ve kimliğiniz ile ilgili bilgi yer almaktadır.

Kiraladığım Aracı Nasıl Teslim Alabilirim?

Araç kiralama rezervasyon işlemi tamamlandıktan sonra ilgili rent a car ofisi bilgilendirilir ve seçtiğiniz araç sizin için hazırlanır. Bu süreç Yolcu360 tarafından gerçekleştirilir. Kredi kartınız ve sürücü belgenizle araç kiralama ofisine gitmek yeterlidir.

Başkasının Kredi Kartıyla Araç Kiralayabilir miyim?

Online rezervasyonlar başkasının kredi kartıyla ödenebilir, ancak aracı kullanacak olan sürücünün kredi kartı bilgileri aracın teslim alınması sırasında gereklidir.

Kiraladığım Aracı Başkası Kullanabilir mi?

Araç kiralama sözleşmesinde ek sürücü olarak tanımlanan diğer yolcular da, ek sürücü özelliği sayesinde belirli bir ücret karşılığında aracı kullanabilir.

Kiraladığım Aracı Nasıl İade Ederim?

Eğer araç doğrudan rent a car ofisinden kiralandıysa, aracı kiralama ofisine geri getirerek gerekli işlemleri tamamlayabilirsiniz. Eğer aracı vale hizmeti ile teslim aldıysanız, vale aracılığıyla iade edebilirsiniz.

Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

  • Yolcu360 Araç Kiralama Uygulamasını indirin, yolcu360.com adresini ziyaret edin ya da 0850 360 5 360 numaralı Misafir Merkezi’mizi arayın.

  • Yaklaşan seyahatiniz için araç kiralama yerlerini ve tarihlerini seçin.

  • Kiralık araç listesini istediğiniz özelliklere göre filtreleyin ve sıralayın.

  • Sadece birkaç dakika içinde ideal kiralık aracınızı seçin ve rezervasyonunuzu tamamlayın.

İndirimli Fiyatlar İçin Araç Kiralama Kampanyaları Var mı?

İndirimli fiyatlarla araç kiralamak için her zaman Yolcu360 Araç Kiralama Uygulaması veya yolcu360.com web sitesindeki kampanya sekmesini kontrol edebilirsiniz.

Neden Yolcu360'ı Seçmeliyim?

  • En iyi fiyat garantisi.

  • Yurt içi ve yurt dışında binlerce araç kiralama noktası.

  • Binlerce kiralık araç seçeneği.

  • 7/24 ulaşılabilir çağrı merkezi ve yol yardımı.

  • %100 iptal durumunda geri ödeme.

Pasaport ile Araç Kiralayabilir miyim?

Yurt dışından gelen ve pasaport numarası ile rezervasyon yapan misafirlerimiz için son 6 ay içerisinde ülkeye giriş mührü olması zorunludur. Yabancı ehliyet kullanan misafirimizin ehliyetinin mutlaka uluslararası ehliyet olması gerekmektedir.

Drop/Farklı Yere Bırakma Ücreti Ne Anlama Gelmektedir?

Drop/Farklı yere bırakma ücreti, Aracınızı teslim aldığınız Şehir ya da İlçe dışındaki bir ofise bırakmak istediğinizde tahsil edilen ücrettir.

Ehliyet Ya da Kimliği Eski ise Araç Kiralayabilir miyim?

Ehliyet ya da kimliğinizin çipli/yeni tip olması firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Kiraladığınız araç ve firmaya göre kiralama sözleşmesinde ehliyet ve kimliğiniz ile ilgili bilgi yer almaktadır.yolcu360 logo
Yolcu360 güvencesiyle %100 güvenli ödeme
maestro logomastercard logovisa logoamex logo