Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Kiralık Araç Rehberi > Şehirler Arası Araç Kiralama Şartları

Şehirler Arası Araç Kiralama Şartları

Gerek özel günler gerek iş ziyaretleri gerek ise tatil için şehirler arası araç kiralama sıkça tercih ediliyor. Peki şehirler arası araç kiralama şartları neler? Genel olarak şehirler arası araç kiralama fiyatları nasıl? sorularının cevaplandığı bu yazıda şehirler arası araç kiralama ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Şehirler Arası Araç Kiralama

Tatil, iş ve düğün dernek gibi özel günlerde şehir dışına çıkmamız gerektiğinde şehirler arası araç kiralama hızlı ve etkili bir çözüm oluyor. Gideceğimiz yerin konseptine veya coğrafi özelliklerine göre seçebildiğimiz kiralık araç ile şehirler arası yolculuğumuzu konforlu ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin acil çıkan bir işte İstanbul araç kiralama yaparak kısa sürede Ankara’daki bir iş toplantısına yetişebiliyoruz. Veya son anda aklımıza gelen davetlere yine şehirler arası araç kiralama yaparak gidebiliyoruz. Kiralık araç bizi vergi, kasko ve diğer masraflardan kurtarırken bir yandan da konfor ve rahatlık sunuyor. Kendi aracımızın bakımı, vergisi ve kaskosu derken birçok maliyet gerekirken kiralık araç ile sadece yolculuğumuza odaklanarak keyifli bir seyahat gerçekleştirebiliyoruz.


Şehirler Arası Araç Kiralama Şartları

Kiralama koşulları firmadan firmaya değişiklik gösterirken araç kiralama yaş sınırı minimum 21’dir. Şehirler arası araç kiralama şartları içinde ehliyet yılı da önemli. Ehliyet yılı da firmadan firmaya ve araçtan araca göre değişirken asgari ehliyet yılı minimum 1 yıldır. Ekonomi plus araçlarda yaş sınırı kimi firmalarda 23, üst segment araçlarda ise 27’ye kadar çıkabiliyor. Şehirler arası araç kiralama şartları içinde elbette km sınırı da önemli. Araç kiralama firmaları aracın marka modeline göre bir km sınırı belirler. Kimi araçlarda araç kiralama km sınırı limitsizken kimi firmalarda ve araçlarında yaklaşık 800km’den başlayarak 4000km’lere kadar çıkar. Uzun bir seyahat planlıyorsanız firmaların limitsiz km sınırı araçlarını seçmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Şehirler arası araç kiralama şartları içinde kredi kartınızın olması da yer alıyor. Bazı üst segment araçlarda çift kredi kartı şartının olduğunu söylemekte de fayda var. yolcu360 ile şehirler arası araç kiralama fiyatları listesini araç marka modeline göre kıyaslayarak görüntüleyebilirsiniz.

Lüks Araç Kiralama yazısı için tıklayınız.

Kiralık araçlarda trafik cezalarını kim öder, cezalar kime yazılır?

Araç kiralama için trafik cezalarını kimin ödediği sıkça sorulan bir soru. Kiralık araçlarda yapılan trafik ihlallerinde cezaları sürücü öder. Kesilen cezanın günü ve saati belirlenmiş olduğundan, o gün ve saatte aracı teslim alıp kullanmakta olan sürücüye ceza tutarı yansıtılır. Sürücü seyir halindeyken trafik memurlarının kestiği, sürücü kaynaklı ihlallerin cezalarını da ödemekle yükümlüdür. Araç arızasına bağlı olarak gelişebilecek durumlarda kesilen cezalar hakkında aracı teslim almadan önce, aracı teslim eden rent a car ofisinin araba kiralama formunu dikkatle okuyunuz ve bu konuda yetkili personelden bilgi alınız.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle