Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi Nerede?

Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi Nerede?

Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi İzmir’e yakın kayak merkezi arayışına modern pistleri ile cevap veriyor.  Peki Ödemiş Kayak Merkezi nasıl? Ödemiş Bozdağ kayak merkezi otelleri nasıl? ve Ödemiş Bozdağ otel fiyatları ne kadar? Araç kiralama ile gitmek avantajlı mı gibi bilgilerle Ödemiş Bozdağ kayak merkezi 2019 hakkındaki tüm bilgileri bu yazıda bir araya getirdik.

Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi

Kış tatili yapmaya karar verdiğinizde veya kayak yapmak için gitmek istediğinizde Ödemiş Bozdağ kayak merkezi otelleri için erken rezervasyon yaptırmanızda yarar var. Zira kayak merkezi turları 2019 yılında da oldukça yoğun geçecek gibi. Ödemiş Bozdağ kayak merkezi otel fiyatları sezonuna göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple elinizi çabuk tutarak Ödemiş kayak merkezinde keyifli bir kış tatili yaşayabilirsiniz. Kayak ekipmanları konusunda eksiğiniz varsa üzülmeyin zira Ödemiş Bozdağ kayak merkezinde ekipman kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Ödemiş Bozdağ kayak merkezleri otelleri de kayak ekipmanı sağlıyor.İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Ödemiş kayak merkezi İzmir şehir merkezi arası kaç km sorusunun cevabı yaklaşık olarak 120 km.  Şehir merkezine İzmir araç kiralama seçenekleri kullanılarak 1 saat 55 dakikada Ödemiş kayak merkezine ulaşabilir ve zaman kaybetmeden rezervasyon yaptırdığınız otele giriş yapabilirsiniz. 

Denizli Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir yazısı için tıklayınız.

Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi Otelleri

Keyifli bir kış tatili için iyi bir otel de çok önemli. Bozdağ Ödemiş Kayak merkezi otelleri de bu anlamda gerek yemekleri gerek ise oda seçenekleri ile birçok alternatif sunuyor.


Ödemiş kayak merkezine uzaklıkları ile birlikte verilen Ödemiş Bozdağ Kayak merkezi otelleri alternatifleri aşağıdaki gibidir:

  1. Bozdağ Kayak Merkezi noktasına 0,9 km mesafede Guven Hotel,
  2. Bozdağ Kayak Merkezi noktasına 8,0 km mesafede Birgi Doktorun Yeri Pansiyon,
  3. Bozdağ Kayak Merkezi noktasına 8,2 km mesafede Yeni Gelin Evi,
  4. Bozdağ Kayak Merkezi noktasına 8,3 km mesafede Birgi Otel Saliha Hanım Taş Konak,
  5. Bozdağ Kayak Merkezi noktasına 26,8 km mesafede Ramada Tire

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi rehberi için tıklayınız.

Ödemiş Kayak Merkezi Pistleri

Ödemiş kayak yapmak için oldukça ideal bir kayak merkezi. Ödemiş Bozdağ Kayak merkezinde 3 adet kayak pisti bulunmaktadır. Kayak yapmaya uygun olan pistin uzunluğu ise 3.000 metre civarında ve bu uzunluk uluslar arası kayak yarışları yapmak için bile uygun. Farklı zorluk derecelerinde pistler bulunan Ödemiş kayak merkezinde aynı zamanda her yıl Şubat ayında “Dağcılık Şenlikleri” yapılıyor. LŞenlikler kapsamında tırmanış ve kamp gibi aktiviteler yer alıyor.


Ödemiş Hakkında Genel Bilgiler

İzmir çevresinde gezilecek yerler listesinde bulunan ilçe, adını yavaş yavaş duyurmaya başlayan çok güzel yerlere sahiptir. Doğal güzellikleriyle Gölcük Gölü, tarihi ve kültürel geçmişiyle Aydınoğulları’na başkentlik yapmış Birgi Köyü; Ege’nin en güzel kayak merkezi Bozdağ bunlardan bazıları.

Çam ormanları arasında bulunan doğal göl, Bozdağ, manzara güzellikleri, doğal şifalı bitkiler, Mermeroluk ve asırlık ağaçlarıyla dikkat çeken Ödemiş; köyleri, yerel tarımsal ürünleri, yöresel kadın el sanatları, ipekçilik ve ipek dokuma, el zanaatları, yöresel yemekler ve deve güreşleri, Rahvan At yarışları, Karambol oyunu, Güzel Öten Kanarya Yarışması, Horoz Dansları gibi geleneksel oyunlarıyla turizmin cazibe merkezi haline gelmiştir.

Türkiye’nin en verimli topraklarıma sahiptir; köftesi, patatesi ve tütünüyle ünlü Ödemiş’in tarihi yaklaşık 5,000 yıl öncesine kadar uzanıyor. Anadolu medeniyetlerinden Luvi kavminden bu yana çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış. Özellikle Milli Mücadele’de gösterdiği kahramanlıklarla, bu yörenin ve insanlarının çok sayıda oyun ve hikayeye konu olduğu bilinmektedir.

Kışın gezilecek yerler için tıklayınız.

Ödemiş Kayak Merkezi 2019

Ödemiş Kayak Merkezi

İzmir’in Ödemiş ilçesinde kayak meraklılarını ağırlayan ve Ege Bölgesi’nin Uludağ’ı olarak görülen Bozdağ Kayak Merkezi, kış aylarında üç metreyi bulan kar kalınlığı ile bembeyaz bir görünüme bürünüyor.

1988 yılında kurulan tesis. Ege Bölgesi’nin sıcak iklimi nedeniyle kayak sezonu geç başlayıp erken bittiği Bozdağ’a gitmek için en uygun dönem, kar seviyesinin yoğun olduğu aralık ve mart ayları arası olarak belirtiliyor.

İster eğitmenler eşliğinde ister tek olarak kayak yapma şansı bulunan tesis, amatörlerin yanı sıra profesyonel kayak sporcuları için de oldukça elverişli bir yapıda. 3 bin 53 metrekare kapalı alanı bulunan tesis içerisinde,üç adet kayak parkuru, teleski ve telesiyejin yanı sıra restoran, otel gibi işletmeler yer alıyor. Ayrıca kayak takımı, snowboard ve kızak kiralamak isteyenler için de uygun seçenekler mevcut.

Başta İzmir ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere hizmet veren Bozdağ’da, geçtiğimiz dönemlerde çığ ve bakımsızlık nedeniyle çeşitli sorunlar yaşansa da yapılan düzenlemeler bu sorunlar ortadan kaldırılmış.

Ödemiş Kayak Merkezi nasıl

Ödemiş Kayak Merkezi Dağcılık Şenlikleri Ve Diğer Etkinlikler

Şubat ayında Dağcılık Şenlikleri için bölgeye gelen yüzlerce doğa tutkunu ağırlayan Bozdağ, bu kapsamda zirve yürüyüşlerine ve kamp etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Bahar aylarında ise kış döneminde arkasına saklandığı beyaz örtüden kurtulan bu etkileyici bölge, yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin uğrak adresi haline geliyor.


Ödemiş Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Ege Bölgesi’nin kış turizmi için önemli kayak merkezlerinden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi’ne İzmir’den özel araçla yaklaşık bir ya da iki saatte gidilebiliyor. İzmir şehir merkezine 110km, Ödemiş’e ise 26 km uzaklıkta bulunmakta. Ödemiş araç kiralama fiyatlarına yolcu360.com ile bakabilirsiniz. Ödemiş’te uygun fiyatlı kiralık araç bulmak üzere sistem üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ödemiş araç kiralama fiyatlarını karşılaştırabilir, Ödemiş’te 4X4 araç kiralama da yapabilirsiniz. İzmir Ödemiş araç kiralama fiyatlarına buradan bakabilirsiniz. 

 

 

Yorum ekle