Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > İstanbul Sosyete Pazarları / Sosyete Pazarı Nerede?

İstanbul Sosyete Pazarları / Sosyete Pazarı Nerede?

Bugün sizin karşınıza harika bir yazı ile çıkıyoruz. Evet, biz kadınların özellikle sevdiği bir şey ile alakalı ”Alışveriş”. En uygun fiyatlarla en güzel şeyleri almak hepimizin arzusu. Bol ürün olsun aralarından da tam istediğimiz şeyi bulabilelim ve alalım istiyoruz. Sakın inkar etmeyin hepimizin içinde bir alışveriş tutkusu yatıyor, bunu hepimiz biliyoruz. 🙂 O yüzden bizde Yolcu360 ekibi olarak sizler için en güzel ve en iyi İstanbul sosyete pazarları hangileri diye bir araştırdık ve bulduk. Sosyete pazarı içerisinde bulabileceğiniz şeyleri, nerelerde hangi pazarların kurulduğunu yazımızda özellikle belirttik. Gerisi size kaldı. Araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, haydi İstanbul sosyete pazarı listesi için plan yapmaya başlayın. 🙂

yaz_yt_banner

İstanbul Sosyete Pazarları

  • Kadıköy Sosyete Pazarı

İstanbul’un en eski pazarları arasında olan Kadıköy Salı Pazarı, alışverişi nostalji ile buluşturmakta. İstanbul sosyete pazarları kapsamında gidilip gezilmesi gereken bir yer. Kadıköy sosyete pazarı, Salı ve Cuma günleri kuruluyor. İstanbul sosyete pazarları içerisinde yer alan Kadıköy pazarında Salı günleri daha çok sebze ve meyve ağırlıklı tezgahlar yer almakta. Cuma günleri ise perde, halı, kıyafet, çanta ve hatta kumaş bile satılmakta.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi kampüsünün hemen yanındaki geniş alanda kurulan pazar, Dumlupınar D100 Karayolu üzerinde yer almakta. Avrupa yakasından pazara kolay bir ulaşım sağlamak isteyenler, İstanbul sosyete pazarı için İstanbul Beşiktaş araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

  • Beylikdüzü Sosyete Pazarı / Beygah Pazarı

İstanbul sosyete pazarları listesinde en başlarda yer alan Beylikdüzü pazarı, Perşembe günleri kurulmakta. Birçok tekstil ürünü ve malzemesi, eşya ve kozmetik ürün satılmakta. Ünlü markaların ürünlerininde yer aldığı pazar, uygun fiyatlarından dolayı birçok kişi tarafından sıklıkla alışveriş yapmak için tercih edilmekte. Güler yüzlü tezgah sahipleri ile burada alışveriş yapmak çok eğlenceli. Anadolu yakasından pazara konforlu bir şekilde ulaşmak isteyenler, sosyete pazarı için İstanbul Ümraniye araç kiralama imkanlarına bakabilirler.

  • Yeşilköy Sosyete Pazarı

İstanbul sosyete pazarları diyince akla gelen iki isimden biri Yeşilköy Çarşamba pazarı. Çarşamba günleri kurulan pazar, Florya – Yeşilköy arasında, Çiroz mevkisinde yer almakta. Yeşilköy pazarı içerisinde yine markaların ürünlerine, kozmetik ürünlerine ve eşyalar satılmakta. Bizce pazara gitmenin ne komik yanı pazarlık yapmak. Bir ürünün fiyatı 25 lira ise 20’ye bırakırsın, 20 olmaz, kurtarmaz abla 22’de anlaşalım diyalogları gerçekten de oldukça eğlenceli. E pazara geldiysek pazarlık yapmak da işin üslubudur, haksız mıyız? 🙂  Pazarı gezmek için sabah 08:00 – Akşam: 20:00 arasını değerlendirebilirsiniz. Çarşamba Sosyete Pazarı için İstanbul Zincirlikuyu araç kiralama fırsatlarından yararlanarak, buraya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sosyete Pazarları

  • Ulus Pazarı / Ortaköy Sosyete Pazarı

Eski adı ile Ulus Sosyete Pazarı, 2005 yılına kadar her Pazar günü Akmerkez’in karşısında kurulmakta ve ihraç fazlası ürünleri satmaktaydı. 2005 yılında bu pazar kapatıldı. İstanbul sosyete pazarları kapsamında bulunan pazar, 2011 yılında yeni yerinde yenilenmiş olarak tekrar karşımıza çıktı. 9 dönümlük arazi üzerine kurulan yeni pazar, 950 tezgah kapasiteli. Yani bu demek oluyor ki bol masa, bol ürün, az harcama, çok alışveriş. 🙂 Hahaha biraz karışık geldi sanırım ama işin özü çok şu ki, çok fazla çeşit içeren pazar da az bir bütçe ile çok fazla şey satın alabilirsiniz.

Ya pazarların gerçekten de en güzel yanı bu değil mi? Bizim Ulus pazarında en sevdiğimiz kısım ise ne alırsan al 1 lira tezgahları. Ya gerçekten o tezgahlara bakınca ihtiyacımız olmasa da bir gün lazım olur diye satın aldığımız o kadar çok şey var ki. Umarım gerçekten bir gün bu aldıklarımızı kullanma imkanımız olur. 🙂 Neyse, konumuza geri dönelim. Pazar, perşembe günleri 08:00 – 19:30 saatleri arasında açık.

Ortaköy Ulus Pazarı nerede? Levazım Mahallesi, Çayır Sk. No:4, 34340 / Beşiktaş

  • Beşiktaş Cumartesi Pazarı / Beşiktaş Sosyete Pazarı

2 katlı olan Beşiktaş Cumartesi Pazarı, Beşiktaş Evlendirme dairesinin arka tarafında kurulan sosyete pazarı, iki katlı. Giriş katında sebze ve meyve satışı yapılmakta. Üst katında ise çeyizlik eşyadan kıyafete, parfümden aksesuara, birçok ürün satılmakta. İstanbul sosyete pazarları arasında yer alan Beşiktaş pazarının en güzel yanı ise pazar içerisindeki her hafta yenilenmekte. Dolayısıyla ürün çeşitliliği çok fazla. Burada gezerken ve alışveriş yaparken kendinizi durdurmanız biraz zor. Bizden uyarması. 😊

Beşiktaş Sosyete Pazarı nerede? Muradiye Mahallesi, Nüzhetiye Cadddesi Deryadil Sokak Yıldız-Beşiktaş. Ben çok alışveriş yaparım bunları taşımak da zor, bir kolaylık olsun diyorsanız kiralık araba İstanbul konusunda İstanbul araç kiralama imkanlarına göz atabilirsiniz.

Sosyete Pazarı İstanbul

  • Pendik Sosyete Pazarı

Anadolu tarafından kurulan İstanbul sosyete pazarları arasında en büyük olanı. Burası çok ilginç bir alan. Çünkü ne ararsanız arayın burada illa ki bir şekilde bulabiliyorsunuz. Cumartesi günü kurulan Pendik pazarı için insanlar il dışından dahi geliyor. Öyle büyülü bir yer yani. Ev tekstilinden kıyafete, eşyalardan parfüme, yok yok burada. İstanbul Avrupa yakasından gelecek olup da pazar sonrası bu kadar eşyayı nasıl taşıyacağım endişesine sahipseniz, İstanbul Şişli araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

  • Bakırköy Sosyete Pazarı

İstanbul sosyete pazarları listesinde başlarda bulunan ve oldukça meşhur olan Bakırköy pazarı, her hafta gerek İstanbul’dan gerekse il dışından birçok kişiye ev sahipliği yapmakta. Peki onu diğerlerinden ayıran özelliği ne diye sorduğunuzu anımsar gibiyiz. Çünkü çok ucuza, çeşit çeşit tekstil ürünü bulmak burada çok kolay. E öyle olunca biz kadınlarında ilgisini çekiyor. Az bir bütçe ile çok fazla şey almak, bu hepimizin arzu ettiği bir durum. Seviyoruz alışverişi, kendimize yakışan herşeyi almayı, napalım? 🙂 İhraç fazlası marka ürünleri de tezgahlarda görebildiğimiz pazar, sadece kıyafetle sınırlı kalmıyor. Parfüm, kozmetik eşyaları vs. birçok şey satılmakta.

Bakırköy Sosyete Pazarı hangi gün kuruluyor? Sosyete Pazarı Bakırköy, Cumartesi günleri kuruluyor.

Bakırköy sosyete pazarı nerede? Osmaniye, Çolak İbrahim Sokağı, 34146 Bakırköy. İstanbul Bostancı araç kiralama seçeneklerini inceleyerek, Bakırköy pazarı için alternatif bir ulaşım tercih edebilirsiniz.

  • Erenköy Sosyete Pazarı

Eskiden beri var olan Erenköy pazarının ünü dilden dile yayılmış durumda. Perşembe günü kurulan sosyete pazarı, gerçekten iğne atsan yere düşmez deyimini tam anlamıyla yansıtan bir kalabalığa sahip. Koca koca tezgahlar da birçok ürün fırsatı sizi bekliyor. Çocuk kıyafetleri, gençler için birbirinden güzel tekstil ürünleri, parfümler vb. şeyler akın akın bu pazarda satılıyor. Eviniz için dahi çok ucuza buradan dekoratif eşyalar alabilirsiniz. Yani öyle evin havasını değiştireyim ama pahalı tutar, sonraya erteleyelim diyorsanız ertelemeyin. Gelin burada çok ucuza güzel eşyalar var. İlla zevkinize hitap eden şeyler bulursunuz. Yeter ki sizin gönlünüzün isteği gerçekleşmiş olsun. 🙂

Erenköy sosyete pazarı nerede? Merdivenköy, 34732 Kadıköy

Yorum ekle