Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > En İyi 10 İstanbul Sosyete Pazarı Nerede?

En İyi 10 İstanbul Sosyete Pazarı Nerede?

İstanbul’un sosyete pazarları, size her çeşit ürünün en ucuzunu ve kalitelisini bulmayı garanti ediyor. Terlikten perdeye, kilimden mayoya kadar her ihtiyaca hitap eden tezgahlardan dilerseniz meyve ve sebze alışverişinizi de yapabilirsiniz. Peki, İstanbul’un en iyi sosyete pazarı hangileri ve ne zaman kuruluyor? Gelin sizler için araştırdığımız Avrupa ve Anadolu Yakasındaki en güzel 10 sosyete pazarını beraber keşfedelim! 

  • Kadıköy Sosyete Pazarı

İstanbul’un en eski pazarları arasında olan Kadıköy Salı Pazarı, alışverişi nostalji ile buluşturmakta. İstanbul sosyete pazarları kapsamında gidilip gezilmesi gereken bir yer. Kadıköy sosyete pazarı, Salı ve Cuma günleri kuruluyor. İstanbul sosyete pazarları içerisinde yer alan Kadıköy pazarında Salı günleri daha çok sebze ve meyve ağırlıklı tezgahlar yer almakta. Cuma günleri ise perde, halı, kıyafet, çanta ve hatta kumaş bile satılmakta.

Kadıköy Sosyete Pazarı’na gitmek için Kadıköy’den Fikirtepe’ye giden araçları kullanabilirsiniz. Dilerseniz Uzunçayır Metrobüs durağında indikten sonra çok kısa yürüyerek pazara ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Salı Pazarı Nerede?

Kadıköy Sosyete Pazarı’na gitmek için Kadıköy’den Fikirtepe’ye giden araçları kullanabilirsiniz. Dilerseniz Uzunçayır Metrobüs durağında indikten sonra çok kısa yürüyerek pazara ulaşabilirsiniz.

  • Beylikdüzü Sosyete Pazarı / Beygah Pazarı

İstanbul sosyete pazarları listesinde en başlarda yer alan Beylikdüzü pazarı, Perşembe günleri kurulmakta. Birçok tekstil ürünü ve malzemesi, eşya ve kozmetik ürün satılmakta. Ünlü markaların ürünlerinin de yer aldığı pazar, uygun fiyatlarından dolayı birçok kişi tarafından sıklıkla alışveriş yapmak için tercih edilmekte. Güler yüzlü tezgah sahipleri ile burada alışveriş yapmak çok eğlenceli. Anadolu yakasından pazara konforlu bir şekilde ulaşmak isteyenler, sosyete pazarı için İstanbul Ümraniye araç kiralama imkanlarına bakabilirler.

Pazara Beylikdüzü ilçesinden gidecekseniz ulaşım oldukça kolay.  Öncelikle dilerseniz Beylikdüzü Belediyesi’nin ücretsiz olarak temin ettiği ve pek çok güzergâh alternatifine sahip olan Beylik Pazarı servislerini kullanabilirsiniz. Fakat Beylikdüzü Sosyete Pazarı’na farklı bir ilçeden ulaşım sağlayacaksanız, Avcılar’dan kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Bu minibüsler pazarın önünden geçiyor. 

Son olarak Metrobüsle ulaşım sağlayabilecekler Avcılar Torium AVM durağında inmelidir. Ardından buradan kalkarak E-5 üzerinden geçen, Beylikdüzü yönünde hareket eden kırmızı şapkalı ve üzerinde Adakent ya da Beylik Pazarı yazan minibüslere binebilirsiniz.

  • Yeşilköy Sosyete Pazarı

İstanbul sosyete pazarları diyince akla gelen iki isimden biri Yeşilköy Çarşamba pazarı. Çarşamba günleri kurulan pazar, Florya – Yeşilköy arasında, Çiroz mevkiinde yer almakta. Yeşilköy pazarı içerisinde yine markaların ürünlerine, kozmetik ürünlerine ve eşyalar satılmakta.  Pazarı gezmek için sabah 08:00 – Akşam: 20:00 arasını değerlendirebilirsiniz.

İstanbul’un en meşhur sosyete pazarlarından biri olan Yeşilköy Sosyete Pazarı, il dışından dahi ziyaretçi ağırlıyor.  Çarşamba günü kurulan pazardan, birbirinden şık kıyafetlerden, takılara, ayakkabılardan ve bebek kıyafetlerine kadar dilediğiniz pek çok ürüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oldukça popüler olan Yeşilköy Pazarı, sabahın erken saatlerinde dahi aşırı kalabalık olabiliyor. Dolayısıyla dilediğiniz ürünü rahatlıkla bulabilmek için pazara olabildiğince erken saatte gitmenizi öneriyoruz.

Diğer yandan Yeşilköy Sosyete Pazarı’nın gözlemecileri de oldukça meşhur. Alışverişinize mola verdiğiniz anda yorgunluğunuzu atmak için burada gözleme yiyebilirsiniz.

Yeşilköy Pazarı’na Metrobüsle gidecekseniz, İncirli durağında inmelisiniz. Buradan Bakırköy Meydanı’na geçmelisiniz. Daha sonra meydandan kalkan Bakırköy-Yeşilköy minibüsleri ile pazar alanına ulaşabilirsiniz.

Yeşilköy pazarını gezdikten sonra semtte biraz daha turlayarak çevreyi keşfetmek isterseniz Yeşilköy Gezilecek Yerler yazımıza göz atın.

  • Ulus Pazarı / Ortaköy Sosyete Pazarı

Eski adı ile Ulus Sosyete Pazarı, 2005 yılına kadar her Pazar günü Akmerkez’in karşısında kurulmakta ve ihraç fazlası ürünleri satmaktaydı. 2005 yılında bu pazar kapatıldı. İstanbul sosyete pazarları kapsamında bulunan pazar, 2011 yılında yeni yerinde yenilenmiş olarak tekrar karşımıza çıktı. 9 dönümlük arazi üzerine kurulan yeni pazar, 950 tezgah kapasiteli. Yani bu demek oluyor ki bol masa, bol ürün, az harcama, çok alışveriş. 🙂 Hahaha biraz karışık geldi sanırım ama işin özü çok şu ki, çok fazla çeşit içeren pazar da az bir bütçe ile çok fazla şey satın alabilirsiniz. Pazar, perşembe günleri 08:00 – 19:30 saatleri arasında açık.

Ortaköy Sosyete Pazarı Eski Ulus Pazarı olarak da biliniyor. Her hafta Perşembe ve Pazar günü kurulan pazara ulaşım bir hayli çeşitli.

İlk olarak Metrobüs ile ulaşım sağlayacaksanız, Mecidiyeköy istasyonunda inmelisiniz. Ardından Mecidiyeköy Meydan’dan geçen DT2 otobüslerine binerek Ulus Pazarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer yandan Mecidiyeköy Meydan’a Metro ile geldiyseniz, yine buradan DT2 otobüsleri ile pazara ulaşabilirsiniz. 

Son olarak Vapur ile Beşiktaş İskelesi’ne geldiyseniz, DT1 ya da 30D otobüslerine aktarma yaparak Gül Otobüs Durağı’nda inip Ulus Pazarı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ortaköy Ulus Pazarı Nerede?

Levazım Mahallesi, Çayır Sk. No:4, 34340 / Beşiktaş

İlk olarak Metrobüs ile ulaşım sağlayacaksanız, Mecidiyeköy istasyonunda inmelisiniz. Ardından Mecidiyeköy Meydan’dan geçen DT2 otobüslerine binerek Ulus Pazarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer yandan Mecidiyeköy Meydan’a Metro ile geldiyseniz, yine buradan DT2 otobüsleri ile pazara ulaşabilirsiniz. 

Son olarak Vapur ile Beşiktaş İskelesi’ne geldiyseniz, DT1 ya da 30D otobüslerine aktarma yaparak Gül Otobüs Durağı’nda inip Ulus Pazarı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Beşiktaş Cumartesi Pazarı / Beşiktaş Sosyete Pazarı

2 katlı olan Beşiktaş Cumartesi Pazarı, Beşiktaş Evlendirme dairesinin arka tarafında kurulan sosyete pazarı, iki katlı. Giriş katında sebze ve meyve satışı yapılmakta. Üst katında ise çeyizlik eşyadan kıyafete, parfümden aksesuara, birçok ürün satılmakta. İstanbul sosyete pazarları arasında yer alan Beşiktaş pazarının en güzel yanı ise pazar içerisindeki her hafta yenilenmekte. Dolayısıyla ürün çeşitliliği çok fazla. Burada gezerken ve alışveriş yaparken kendinizi durdurmanız biraz zor. Bizden uyarması. 😊

İstanbul’un en ünlü pazarlarından bir diğeri olan Beşiktaş Pazarı, yarı kapalı şekilde hizmet veriyor. Cumartesi günleri kurulan 2 katlı pazarın ilk katında meyve sebze, ikinci katında ise kıyafet ve ev gereçleri satılıyor. 

Beşiktaş Sosyete Pazarı, Beşiktaş evlendirme dairesinin hemen arkasında yer alıyor. Pazara diğer ilçelerden ulaşım sağlayacaksanız öncelikle Beşiktaş Meydanı’na gelmelisiniz. Ardından Köyiçi’nden yukarı çıkan Deryadil Sokağına gelerek pazara ulaşabilirsiniz. Pazar gezisi öncesi Beşiktaş kahvaltı mekanlarında güne zinde bir başlangıç yapabilirsiniz.

  • Pendik Sosyete Pazarı

Anadolu tarafından kurulan İstanbul sosyete pazarları arasında en büyük olanı. Burası çok ilginç bir alan. Çünkü ne ararsanız arayın burada illa ki bir şekilde bulabiliyorsunuz. Cumartesi günü kurulan Pendik pazarı için insanlar il dışından dahi geliyor. Öyle büyülü bir yer yani. Ev tekstilinden kıyafete, eşyalardan parfüme, yok yok burada. İstanbul Avrupa yakasından gelecek olup da pazar sonrası bu kadar eşyayı nasıl taşıyacağım endişesine sahipseniz, İstanbul Şişli araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

  • Bakırköy Sosyete Pazarı

İstanbul sosyete pazarları listesinde başlarda bulunan ve oldukça meşhur olan Bakırköy pazarı, her hafta gerek İstanbul’dan gerekse il dışından birçok kişiye ev sahipliği yapmakta. Peki onu diğerlerinden ayıran özelliği ne diye sorduğunuzu anımsar gibiyiz. Çünkü çok ucuza, çeşit çeşit tekstil ürünü bulmak burada çok kolay. İhraç fazlası marka ürünleri de tezgahlarda görebildiğimiz pazar, sadece kıyafetle sınırlı kalmıyor. Parfüm, kozmetik eşyaları vs. birçok şey satılmakta.

Cumartesi günleri kurulan Bakırköy Pazarı, İstanbul’un en meşhur sosyete pazarı. Bakırköy pazarı ününü, pazar esnafının eğlenceli sloganlarıyla oluşan renkli atmosferden alıyor.

Ünlü markaların ihraç fazlası ürünleri, Bakırköy Pazarı’nda oldukça uygun fiyatlara satılıyor. Bakırköy Sosyete pazarına gitmek için İncirli metro durağında inmelisiniz. Ardından 5 dakika yürüyerek pazara kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Erenköy Sosyete Pazarı

Eskiden beri var olan Erenköy pazarının ünü dilden dile yayılmış durumda. Perşembe günü kurulan sosyete pazarı, gerçekten iğne atsan yere düşmez deyimini tam anlamıyla yansıtan bir kalabalığa sahip. Koca koca tezgahlar da birçok ürün fırsatı sizi bekliyor. Çocuk kıyafetleri, gençler için birbirinden güzel tekstil ürünleri, parfümler vb. şeyler akın akın bu pazarda satılıyor. Eviniz için dahi çok ucuza buradan dekoratif eşyalar alabilirsiniz. Yani öyle evin havasını değiştireyim ama pahalı tutar, sonraya erteleyelim diyorsanız ertelemeyin.

İstanbul’da Perşembe günü sosyete pazarına gitmek için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Fakat Erenköy Sosyete Pazarı, bu seçenekler arasında belki de en popüleri diyebiliriz. Erenköy Pazarı’na ulaşım sağlamak için Erenköy otobüs duraklarının bulunduğu son durağa gelmelisiniz. Buradan minibüse binerek pazara ulaşmanız mümkün. Pazar, Erenköy ve Suadiye arasında işleyen minibüs hattının sağ tarafında kuruluyor. Dolayısıyla Suadiye tarafına giden minibüsler sizi kısa sürede pazara ulaştıracaktır.

Erenköy Sosyete Pazarı Nerede?

Erenköy, Nimet Ekşioğlu Sk. No:7, 34738 Kadıköy/İstanbul

  • Fatih Sosyete Pazarı – Çarşamba

Fatih Çarşamba Pazarı, İstanbul’un en büyük ve en eski sosyete pazarlarından biridir. Pazara ulaşmak için Edirnekapı istikametinden giderek Fevzi Paşa Caddesi’nden geçen tüm otobüslere binebilirsiniz. Fatih veya Yavuz Selim durağında inerek pazara kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Rami Sosyete Pazarı – Pazartesi

Pazar, İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı olan Rami’de kuruluyor. Pazartesi günleri hizmet veren Rami Sosyete Pazarı’na yalnızca gözleme yemek için gidenler de var, giyim, aksesuar ya da yiyecek alışverişi için gidenler de.

Eğer evlilik aşamasındaysanız buradaki çeyizlikleri incelemek isteyebilirsiniz. Rami Toptancılar Gıda Hali’nin hemen yanında kurulan pazara gitmek için dolmuş ya da tramvayı kullanabilirsiniz. Habibler-Topkapı tramvay hattını kullanacaksanız Rami durağında inmelisiniz.

Sosyete Pazarlarına Rahatça Ulaşabilmek İçin İstanbul’da Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

İstanbul araç kiralama seçenekleri arasında birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Yorum ekle