Yolcu360
Elektrikli araç kiralama, yeşil duvar resmi, elektrikli araç grafiti
Kiralık Araç Rehberi Otomotiv Dünyası

Elektrikli Araç Kiralama: Araç Kiralamada Elektrikli Seçenekler 

⏱: 4 dk

Elektrikli araç kiralama talepleri her geçen gün artıyor. Araç kiralamada elektrikli seçenekler konusu giderek daha fazla merak ediliyor. Elektrikli kiralık araç ihtiyacına yanıt vermek üzere rent a car sektöründe yeni çözümler üretildiğini görüyoruz. Elektrikli araba kiralamak üzere rent a car firmalarının araç filolarına baktığımızda geçen yıllara oranla değişen bir tablo ile karşılaşıyoruz. Çok daha fazla elektrikli kiralık otomobil seçeneği sunuluyor. Bu da yeni dönemin başladığını net olarak gösteriyor.

Peki, elektrikli otomobil kiralama sürecinde bizi neler bekliyor ve kiralık elektrikli otomobiller kullanıcı deneyimini ne ölçüde değiştirecek? Detaylara birlikte bakalım…

siyah elektrikli araba park yerinde sarjını dolduruyor, sarj dolum tesisiRent a Car’da Elektrikli Seçenekler Artıyor!

Araç kiralama sektörü, hızlı gelişen ve ihtiyaçlara göre kolayca evrilen bir yapıya sahip. Kullanıcıya sunulan avantajlarla kullanıcı deneyimini sürekli yükselten sektör, geleceği elektrikli araç kiralamada görüyor. Yapılan araştırmalar da araç kiralamada elektrikli motor seçeneklerinin giderek daha fazla tercih edileceğini kanıtlıyor. Filo kiralamada elektrikli modellerin önümüzdeki beş yıl içinde çok dominant bir seviyeye ulaşacağını biliyoruz. Peki, rent a car sektörü aktörleri, elektrikli gelecek için hazır mı ya da ne gibi hazırlıklar yapıyor?

2 kişilik elektrikli otomobil Smart ForTwo incelemesine de bakabilirsiniz!

elektrikli araç kiralama, elektrikli araç park yeriRent a Car Sektörü Elektrikli Gelecek İçin Neler Yapıyor?

Ülkemizde yerli rent a car firmaları olduğu gibi global pazarın güçlü markalarının ofisleri de var. Giderek büyüyen, genişleyen ve çeşitlenen rent a car sektörü oyuncuları; kullanıcı beklentisini yükseltmeye odaklanıyor. Bu eksende de hedef satış adetlerini yakalıyor. Burada sunulan araç çeşitliliği, filodaki araçların marka ve modelleri çok önemli. Ayrıca misafir karşılama ve müşteri hizmetleri kalitesi, rekabetçi fiyat gibi pek çok detay da önem kazanıyor. Diğer yandan yenilikçi olmak, bu sektör için büyük bir değer hacmi yaratabiliyor.

Rent a car alanında bugünün en büyük yeniliklerinden biri ise daha fazla kiralık elektrikli otomobil seçeneği sunmak. Ancak toplumda bu otomobillerle ilgili bilincin düşük olması, süreci olumsuz etkiliyor. Yakıt istasyonu gibi bazı sistemsel sorunların varlığı da kullanıcının elektrikli araba kiralama seçeneklerine mesafeli yaklaşmasına neden oluyor. İşte bunu kırmak, önemli. Kullanıcıyı elektrikli olana daha fazla teşvik etmek için sektör üstüne düşünei yapıyor.

Rent a car markalarının elektrikli araç kiralama konusunda sunduğu bazı önemli hizmetler şöyle:

Test Sürüşü Sunuyorlar

Bugün filosunda kiralık elektrikli araç bulunan ya da elektrikli araba kiralama alternatifi sunan rent a car markaları; aracı denemesi için kullanıcıya test imkanı sunuyor. Test sürüşü ile elektrikli otomobil kullanımı hakkında kullanıcının aklındaki soru işaretleri gideriliyor.

Personele Elektrikli Araç Kullanımı Eğitimi Veriyorlar

Araç kiralama yaparken aracı teslim aldığınız personelin hem rent a car süreci hem de araç hakkındaki bilgisi önemlidir. Bu, kullanıcıya kolaylık sunma amacıyla önemsenmesi gereken bir konudur. Elektrikli aracı ya da hibrit aracı tanıyan, kullanım bilgisine sahip olan personel ile aracı inceliyor ve değerlendiriyor olmak, kullanıcı için cesaret vericidir. Bu bakış açısıyla filosunda elektrikli otomobil veya hibrit otomobil kiralama hizmeti sunan rent a car firmaları, personele eğitim sağlıyor.

Prosedürleri Elektrikli Araç Kiralama Ekseninde Yeniliyorlar

Mevcut araç kiralama sözleşmeleri ve diğer prosedürlerin de tamamen elektrikli kiralık araç veya hibrit kiralık araç modellerine göre revize edilmesi, bunlara ek yeni maddeler eklenmesi konuları da önemli. Bu eksende de yeni ve diğerlerine örnek olacak çalışmaların yapıldığını gözlemliyoruz.

Online Araç Kiralamada Kategorileri Revize Ediyorlar

Online sipariş vermek, artık hayatımızdaki her şeyi kapsayan bir eylem haline geldi. Konfor sunan online siparişin araç kiralamadaki şekli de elektrikli araç kiralama / hibrit araç kiralama ekseninde yenileniyor. Araç kiralama şirketlerinin web sitelerinde online modüllerde elektrikli kiralık araçlar ya da hibrit kiralık araçlar şeklinde kategoriler oluşturuluyor. Kullanıcı, eğer elektrikli araç kiralamak istiyorsa bu kategorilerin içindeki modelleri inceliyor. Böylece güncel elektrikli kiralık araç fiyatlarını da görebiliyor.

Kampanyalarla Destekliyorlar

Bazı rent a car firmaları elektrikli şarj istasyonlarından ücretsiz dolum sunuyor. Ayrıca bazı özel kampanyalarla kullanıcılarını elektrikli araç kiralama konusunda teşvik ediyor. Mini hasar sigortası ya da adrese teslim avantajı gibi ayrıcalıklarla kullanıcı gözünde elektrikli otomobil kiralamayı avantajlı kılarak alışkanlık kazandırmaya odaklanıyor.

Hibrit araç kiralama ya da %100 elektrikli araç kiralama talepleri günden güne artacak. Bu konuda daha fazla tercih görmenin önündeki engeller ise elektrikli modellerin sayısının henüz yeterince çok olmaması ve elektrikli araç şarj noktalarının diğer akaryakıt seçeneklerine oranla çok daha kısıtlı olması. Bunlar aşıldığında temiz, çevreci, ekonomik ve sessiz sürüş için elektrikli modellerin çok daha fazla tercih edildiğine şahit olacağız.

Peki, elektrikli araç kiralama fiyatları nasıl ve en çok hangi model seçenekleri var?

elektrikli otomobil doğada yolculuk yapıyor, güzel doğa yolculuk resimleriElektrikli ve Hibrit Kiralık Araç Seçenekleri Neler?

Rent a car markalarının kiralık araç filoları içine birer ikişer elektrikli modelleri eklediğini söyledik. Peki, elektrikli kiralık araç listelerinde karşımıza en çok hangi marka ve modeller çıkıyor.

MG Elektrikli Kiralık Otomobiller

1924’ten beri otomobil üreten İngiliz otomotiv devi MG Türkiye’de elektrikli modelleri ile tanınıyor. Kiralık MG elektrikli araba arayışında da rent a car firmaları aracılığıyla çözüm bulmak kolay. Çünkü MG marka elektrikli araçlar, rent a car filolarında en çok gördüğümüz seçenekler arasında.

BMW Elektrikli Kiralık Otomobiller

BMW markası da elektrikli kiralık araç seçenekleri içinde en gözde markalardan biri. Özellikle BMW iX3 modeli rent a car filolarında en fazla bulunan elektrikli modellerden biri. Kiralık BMW iX3 modeli arayanlar hemen her rent a car firmasında bu modeli bulabiliyor.

Jaguar Kiralık Elektrikli Otomobiller

Jaguar i-Pace ise lüks elektrikli araç kiralama seçeneği arayanların gözde modelleri arasında yer alıyor. Bazı rent a car firmalarının filolarında da bu modeli görüyoruz. Böylece kiralık lüks elektrikli otomobil ihtiyacına yanıt sunuluyor.

Toyota Kiralık Elektrikli Otomobiller

Toyota Corolla hibrit kiralama seçenekleri de çok popüler. Hibrit Toyota Corolla modeline de pek çok rent a car firmasının filosundan ulaşmak mümkün.

elektrikli araç kiralama fiyatları, sarj olan park halindeki siyah elektrikli araçlarKiralık Elektrikli Araç Fiyatları Nasıl?

Elektrikli araç kiralama fiyatları da diğer yakıt türlerini kullanan kiralık araçlar gibi farklı kriterlerle şekilleniyor. Marka, model ve araç kiralama firmasının fiyat politikası kiralık elektrikli araç fiyatı için belirleyici. Diğer yandan dönemsel kampanyalar da fiyata etki edebiliyor. Sezon ise en net belirleyicilerden biri olarak öne çıkıyor.

yolcu360 blog arama bannerElektrikli araba kiralama fiyatları ekseninde araştırma yaparken fiyatları karşılaştırmak gerekiyor. Farklı rent a car firmalarının güncel fiyat ve model-marka özelindeki bilgileriyle değerlendirmek önemli. Bu amaçla yolcu360.com rehberliğine güvenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

2021’in En Pahalı Arabaları: Türkiye Pazarındaki En Pahalı 10 Otomobil

Felat Delibalta

Hyundai Tucson vs Kia Sportage 2021 Karşılaştırması

Felat Delibalta

2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar Listesi

Felat Delibalta

Yorum Bırak