Yolcu360 Blog
bursa-etkinlik-takvimi-temmuz
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Bursa Etkinlik Takvimi Temmuz 2024

Bursa Etkinlik Takvimi Temmuz 2024

Bursa etkinlik takvimi temmuz ayında da yoğun bir programla hazır! Yılın her döneminde dinamik ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapan şehir, yazın bu en güzel ayında sanatseverleri bir araya getiriyor. Bursa etkinlik takvimi temmuz programı içinde konserlerden tiyatrolara, sergilerden festivale birçok eğlenceli ve keyifli aktiviteleri bir arada bulabilirsiniz. Tarihinin her döneminde kültürün merkezinde olan Bursa’nın temmuz ayı sanat atmosferini size yansıtabilmek için buradayız. 

Bu yaz, Bursa’nın tarihi sokaklarında dolaşırken sadece geçmişin izlerine değil, aynı zamanda sanatın ve kültürün en taze örneklerini görebileceksiniz. Yazın enerjisini ve coşkusunu hissedebileceğiniz etkinlikler arasında sevdiğiniz sanatçıların canlı performanslarını, dünyaca ünlü oyunların gösterimlerini bulabilirsiniz. Her yaştan ve her zevkten bireylerin ilgisini çekecek Bursa etkinlik takvimi 2024 ile karşınızdayız. 

Yolcu360 yola çıkacak herkesin yanında! Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu ve en ucuz uçak biletinin güvenilir adresi Yolcu360 ile dünyanın dünyanın dört bir yanına ucuz uçak bileti alabilir, 18o ülkede binlerce marka ve model arasından ideal aracınızı en uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz! Bursa kiralık araç seçenekleri arasından dilediğiniz aracı en iyi fiyatla kiralayıp etkinlikler için yola çıkabilirsiniz!

Bursa Konserleri Temmuz 2024

bursa-etkinlik-takvimi-temmuz-1.jpeg

Yeşil Bursa Temmuz ayında unutmaz konserlere ev sahipliği yapıyor.  Şehir, bu ay da sevilen sanatçıların muhteşem konserlerine tanık olacak. Bursa Temmuz Konser takvimi 2024, okulların tatil olması ve biraz daha şehrin sakinleşmesine rağmen, müzik tutkunlarının heyecanla beklediği etkinliklerle dolu. Her yaştan müzik severin, tınıların birleştirici etkisini derinden hissedeceği Bursa Konser takvimi ile buradayız. Temmuz ayının coşkusunu müziğin büyülü ritmiyle birleştirerek unutulmaz bir deneyim yaşamak için şimdiden yerinizi ayırtabilirsiniz. 

 • Bora Öztoprak Konseri

Kendine özgü sesi, müzik tarzı ile çok özel bir yorumcu olan Bora Öztoprak Temmzu ayında Bursa’da. Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Bora Öztoprak, 30. sanat yılını kutlamak için bir dizi konser veriyor. Henüz 5 yaşındayken piyano dersleri almaya başlayan sanatçı, üniversite yıllarında kendi yazdığı şarkıları söyleyerek dikkat çekmiştir. Duygusal ve romantik şarkılarıyla bilinen sanatçının, şarkılarına eşlik etmek ve canlı performansına tanıklık etme şansına sahipsiniz. Bora Öztoprak, 30. Sanat yılı özel Bursa Konseri için biletler tükenmeden yerinizi ayırtmanızı öneriyoruz. 

05 Temmuz 2024, 22:00

Hayal Kahvesi Bursa

352.- TL

 • Ezginin Günlüğü Konseri

Türk protest müziğinin en uzun soluklu ve sevilen grubu Ezginin Günlüğü, toplumsal içerikli ve duygusal şarkı sözleri ile tanınıyor. Nazım Hikmet, Orhan Veli gibi birçok şairin şiirlerini de besteleyen grup, yumuşak ritimleriyle geniş bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Azeri türkü yorumlarıyla dikkat çeken Ezginin Günlüğü, Bursa’nın müzik severleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Türk müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan grubun hit eserlerine eşlik etmek için şimdiden programınızı ayarlamanızı öneriyoruz.

13 Temmuz 2024, 22:00

 Hayal Kahvesi Bursa

300.- TL

 • Dilan Çıtak Konseri

Sanatçı bir ailenin kızı olan Dilan Çıtak Tatlıses, babası ve kardeşi gibi muhteşem sesi ile dikkat çekiyor. İskender Paydaş’ın zamansız şarkılar grubunda vokalistlik de yapan sanatçı, “Kal Benim İçin”, “Çık Dışarı”, “Maalesef” gibi birçok şarkısıyla tanınıyor. Bursa’nın müzikseverleri ile buluşmaya hazırlanan sanatçının sahne şovlarına ve performansına tanık olma şansınız bulunuyor. Bu eşsiz deneyimi kaçırmamak ve Temmuz enerjinizi daha da yükseltmek için şimdiden bilet seçimini yapmalısınız. 

19 Temmuz 2024, 22:00

Hayal Kahvesi Bursa

200.- TL

 • Mary Jane Konseri

Türk müzik sahnesinin parlayan grubu Mary Jane, müzik hayatına 2001 yılında İzmit’te başladı. Sahne performansı ve seyirci ile olumlu diyalogları ile bilinen dört kişilik grup, “İlk Seni Yazdım”, “Mevsim Bahar”, “Deniz Üstü Köpürür”, “İki Keklik” gibi birçok hit parçasını Bursa’da söylemeye hazırlanıyor. Beş defa Avrupa Turnesi yapan grubun vokalinde Begüm Yiğit, gitarda Arda Atılgan, davulda Ömer Yiğit Ünal ve basgitarda Mercan Doğu yer alıyor.  Mary Jane ile muhteşem bir Temmuz akşamı geçirmek, müzikal birikimlerine tanık olmak için bu muhteşem konseri kaçırmamanızı öneriyoruz. 

26 Temmuz 2024, 22:00

Hayal Kahvesi Bursa

300.- TL

 • An Epic Symphony – Cem Adrian Konseri

Events Across Turkey’in kült haline gelmiş uluslararası ödüllü projesi “An Epic Symphony”, Bursa’da Cem Adrian’a eşlik edecek. Birbirinden yıldız isimleri müzikseverleriyle buluşturan Night Flight Symphony Orchestra’sının muhteşem seslerine tanık olmak ve Cem Adrian’ın duygu dolu sözlerine eşlik etmek için biletlerinizi şimdiden ayırabilirsiniz. 

31 Temmuz 2024, 21:00

Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

660.- TL’den başlayan fiyatlarla

Hayal Kahvesi Bursa

200.- TL

Bursa Tiyatro Takvimi Temmuz 2024

bursa-etkinlik-takvimi-2.jpeg

Bursa tiyatro takvimi, Temmuz ayında sanatseverlere kültür ve sanatla dolu bir atmosfer sunuyor. Yıl içinde birçok kültürel faaliyete ev sahipliği yapan şehir, bu ay da geleneğini bozmuyor.  Bursa tiyatro etkinlikleri kapsamında dramdan komediye, stand up show’dan çocuk oyunlarına, her yaştan ve her zevkten sanatseverin ilgisini çekecek çeşitli oyunlar sergileniyor. Bu yaz sıcaklarında, sahne sanatlarının büyüsüne kapılmak, sevdiğiniz oyunların canlı performanslarına tanıklık etmek için Bursa tiyatro takvimi Temmuz 2024 içinde yer alan oyunları takip etmenizi öneriyoruz. Bu dolu takvimden öne çıkan oyunların konu ve salon detaylarıyla karşınızdayız. Hazırsanız,  perde!

 • Etik Alkol Tiyatro Oyunu

Ömer Hayyam, Neyzen Tevfik, Can Yücel, Rıfat Ilgaz, Sabahattin Ali gibi devrinin önde gelen sanatçılarının alkol deneyimlerine tanık olmak ve hikayelerine olan etkisini gözlemlemek ister misiniz?  İroni ve göndermelerin olduğu, gülmekten kendinizi alamayacağınız muhteşem bir masaya davetlisiniz. Barbaros Uzunöner’in yazıp yönettiği oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz. 

02 Temmuz 2024, 20;30

Nilüfer Uğur Mumcu Kültür Merkezi

336.- TL’den başlayan fiyatlarla

 • Çimen Show – Cem İşçiler & Fazlı Polat

Cem İşçiler ve Fazlı Polat’ın birlikte sahne aldığı Çimen Show, Bursa için perdelerini açacak. Gündelik hayatın komik yanlarını, sosyal gözlemleri ve kişisel hikayeleri sahneye taşıyan ikili, kahkaha dolu bir gece vadediyor. Birbirine zıt iki karakteri canlandıran sanatçılar, eşsiz şovları ve sahne performanslarıyla kahkaha dolu bir geceyi garantiliyor. Bu muhteşem yaz ayında eğlence dolu zaman geçirmek için Çimen Show için biletlerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın. 

04 Temmuz 2024, 20:30

BAOB Sahne, Bursa

450.- TL’den başlayan fiyatlarla

 • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Stefan Zweig’ın unutulmaz eseri “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu”, Bursa’nın sanatseverleri için perdesini açacak. Bu roman ünlü yazarın aldığı anonim bir mektup etrafında şekilleniyor. Bu mektup, bir kadının gençliğinde aşık olduğu yazara karşı duygularını ve birlikte geçirdikleri kısa zamanı anlatıyor. Duygusal yoğunluğu ile büyüleneceğiniz oyunun yönetmen koltuğunda Muhammet Emre Aydın oturuyor. Sude Naz Demirci’nin güçlü performansına tanık olacağınız oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz. 

05 Temmuz 2024, 18:00

168.- TL’den başlayan fiyatlarla

 • Bir Delinin Hatıra Defteri Tiyatro Oyunu

Rus yazar Nikolay Gogol’un aynı adlı eserinin sahneye uyarlaması olan oyun, sıradan bir memur olan Poprişçin’in günlüklerini ve deliliğe sürüklenmesini anlatıyor. Kahramanımızın zihinsel çöküşü ve topluma yabancılaşması yönetmen Muhammet Emre Aydın’ın yorumuyla sahnede hayat buluyor. Poprişçin rolünde Ali Aktı’nın sahne performansına tanık olacağınız sıra dışı bir deneyim için bu oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz. 

05 Temmuz 2024, 19:30

Aspera Sahne

168.- TL’den başlayan fiyatlarla

 • Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Bu oyun, bir idam mahkumunun cezanın infaz zamanının beş hafta önceden öğrendikten sonra duygusal değişikliklerini, içsel dünyasını yansıtıyor. Yaşamın sona ereceği gerçeği ile yüzleşmesi ve idama gidiş sürecini anlatan bu oyunda birçok sorgulamayı bir arada yapacaksınız. Victor Hugo’nun bu ölümsüz eseri izlerken insanlık, adalet ve ölüm üzerine güçlü düşünsel deneyimler yaşayacaksınız.  

05 Temmuz 2024, 20:30

Aspera Sahne

 • Profesyonel

Sırp yazar Dusan Kovacevic’in güçlü kaleminden çıkan “Profesyonel” Bursa’nın tiyatro sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Kara mizahın ve dramın harmanlandığı bu etkileyici oyun, Yugoslavya’nın dağılma sürecindeki totaliter rejimin bireyler üzerindeki etkisini, kişisel özgürlüklerin ihlalini, ahlaki ikilemi inceliyor. Derin karakter analizlerini ve güçlü diyalogları bir arada bulabileceğiniz bu muhteşem oyunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

15 Temmuz 2024, 20:30

BAOB Sahne, Bursa

333.- TL’den başlayan fiyatlarla

 • Etekler ve Pantolonlar Tiyatro Oyunu

Usta oyuncular Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar ve Kimya Gökçe Aytaç’ın ödüllü ve sıra dışı oyunu “Etekler ve Pantolonlar”, Bursa’da perdelerini açıyor. Oyunda eski arkadaşların dayanışmasına tanık olacaksınız. Bu yardımlaşma sırasında aslında olmak istedikleri değil de başkalarının bekledikleri gibi olduklarını fark eden arkadaşların yaşamlarını ele alma çabalarını izleyeceksiniz. Bu etkileyici, düşündürücü ve bir o kadar da komik oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz. 

18 Temmuz 2024, 20:30

BAOB Sahne, Bursa

333.- TL’den başlayan fiyatlarla

Bursa Temmuz ayı etkinlik takvimi elbette bunlarla sınırlı değil. Eğitim seminerlerinden DJ şovlarına, sergilerden sinemalara, spor turnuvalarına kadar pek çok aktiviteyi bu güzel yaz ayında kentinizde bulabilirsiniz. Temmuz ayında Bursa’da tiyatro ve konser adına nelere katılabiliriz diyenler için öne çıkan ve tarihi belli olan etkinlikleri listeledik. Beğenileriniz doğrultusunda etkinliklere yerel belediyelerin paylaşımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Yolcu360 üzerinden Bursa’da araç kiralama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Yorum ekle