Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Kadıköy’de Çalışılabilecek Mekanlar | Kadıköy Ders Çalışılacak Yerler

Kadıköy’de Çalışılabilecek Mekanlar | Kadıköy Ders Çalışılacak Yerler

Son zamanlarda İstanbul‘da 7’den 70’e herkesin odak noktası olan Kadıköy, değişik atmosferi ile ön plana çıkıyor. Alışveriş yapabileceğiniz birçok mağazaları, eğlence mekanları, birbirinden farklı konseptleri ile çeşitli kafeleri ve değişik mutfaklara ait restorantları ile ilgi odağı haline geldi. Ama en çok da Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar konusu gözümüze çarpıyor zira son yıllarda freelance çalışma oldukça arttı. Çalışma ortamımız da yaptığımızın işin verimliliğini oldukça etkiliyor. Bazen de iş ortamından sıkılıp laptobunuzu alır çıkar eve de gitmek istemezsiniz. Tam da bu noktada gideceğiniz rahat çalışma ortamları var bu semtte.

İşte laptopla çalışılacak mekanlar / Kadıköy çalışılacak mekanlar yazısı tam da bunun cevabınızı bulmanız için yazıldı. Araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak koskaca bir ilçe olan Kadıköy’de sizin için en iyi çalışma mekanını bulmaya  ne dersiniz? Kadıköy çalışma mekanları yazısı Yolcu360 tarafından hazırlandı.

Kadıköy çalışma mekanları

 • Konak Dondurma Moda

Burası sizin bildiğiniz dondurmacılara benzemez. 🙂 Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar arasında yer alan alt katını çalışma alanı olarak düzenlemiş. Ayrıca ön ve arka taraf olmak üzere 2 tane açık alanı mevcut. Arka taraftaki açık alan daha geniş. Dilerseniz burada da çalışabilirsiniz. Ayrıca bahçe de priz imkanı da mevcut. İnternet imkanı da mevcut olan kafenin çalışanları da güler yüzlü ve sıcakkanlı. Dondurmaları ile meşhur olsa da filtre kahvesi de oldukça güzel.

Konak dondurma moda nerede? Caferağa, Mühürdar Cd. No:73, 34710 Kadıköy/İstanbul

Konak dondurma moda iletişim(0216) 337 03 47

 • Walter’s Coffee Roastery

Mekanın atmosferi oldukça değişik. Diğer kahve dükkanlarından onu farklı kılan ise Breaking Bad dizisinin konseptinde olması.  Walter’s Coffee Roastery‘nin oturma alanı da oldukça geniş. Dolayısıyla, Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar için burayı tercih ederseniz, yer bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyoruz. Ayrıca çalışmanız bittikten sonra mekanın konsepti olan Breaking Bad dizisinin ünlü sarı tulumundan giyinip fotoğraf da çekilebilirsiniz. Burası ayrıca evcil hayvan dostu mekanlar arasında da. Yani hafta sonu için çalışmak için dışarı çıkacak ama evcil hayvanınızı yalnız bırakmak istemiyorsanız, burası tam size göre.

Walter’s Coffee Roastery nerede? Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sk. No:21, 34710 Kadıköy/İstanbul

Walter’s Coffee Roastery iletişim: 0 534 241 83 86

 • Rafine Espresso Bar

Moda’da kahve severlerin en sevilen mekanlarından biri olan Rafine Espresso Bar, 3. nesil kahveci konseptinde. Rafine Espresso Bar‘da kahvenin yanı sıra tatlı ve sandviçler de mevcut. Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar arasında olan buraya çalışmak için geldiyseniz, acıktığınızda işinize ara vermeden bir yandan lezzetli sandviçlerdne birini yiyebilirsiniz. Cortado, Chemex, V60, Aeropress o, Latte, Flat White, Cappuccino, Espresso ve Americano gibi birbirinden güzel kahveleri, çalışma esnasında deneyimleyerek, çalışmanızı hoş bir vakit geçirmeye dönüştürebilirsiniz. Ayrıca kahvemin yanında mutlaka tatlı yerim diyorsanız buranın San Sebastian Cheesecake’i meşhur.

Rafine Espresso Bar nerede? Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sokak, No: 15, Moda, Kadıköy / İstanbul. Avrupa tarafından gelecek olanlar için araç kiralama İstanbul kapsamında İstanbul Sarıyer araç kiralama imkanları mevcut.

Rafine Espresso Bar iletişim: 05536870303

Kadıköy çalışılacak mekanlar

 • Cherrybean Coffees
Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar arasında bulunan Cherrybean Coffees, giriş katı ve alt taraf olmak üzere iki katlı. Ayrıca istersneiz arka bahçede isterseniz alt tarafta oturup çalışabilirsiniz. Mekanın konsepti zaten çalışma alanı olarak seçilmiş. Özellikle hafta sonu birçok üniversite öğrencisi veya laptop üzerinden is yapacak olanlarla kafe dolup taşmakta. Kafe dediğimize bakmayın, aslında bir kahve cenneti. Ama bizim en çok beğendiğimiz kahvesi latte oldu. 🙂
Cherrybean Coffees nerede? Caferaağa Mahallesi, Moda Cd. 122/1-2-3, 34710 Kadıköy/İstanbul
Cherrybean Coffees iletişim: (0216) 414 76 69
 • Tasarım Bookshop & Cafe

Tasarım Bookshop & Cafe, Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar listesinde belki de listenin başlarında diyebiliriz. Burası sabahtan akşama kadar kahve-çay içerek çalışan insanlarla dolup, taşmakta. Güzel bir ambiansı var. Genel de ahşap ağırlıklı bir dizaynı var. Buarada laptop ile çalışmayacaksanız bile gelip kitap okuyabilirsiniz. Kocaman masaları ile grup çalışmaları için de olduça uygun bir mekan.

Tasarım Bookshop & Cafe nerede?  Caferağa, Nevzemin Sk. 6/A, 34714 Kadıköy/İstanbul

Tasarım Bookshop & Cafe iletişim: 0542 418 37 35

 • Fahriye Cafe

Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar dediğimizde bu kafe, atmosferinin oldukça samimi olması ile ön plana çıkmakta. Aynı zamanda nostajik bir havası var. Kafenin dekorasyonunda sinema sektörüne ait filmler yer almakta. Buranın haşhaşlı damla sakızlı pastası oldukça meşhur. Eğer buraya çalışmaya geliyorsanız mutlaka çalışırken kendinize bu kekten söylemenizi öneririz. Yanında da güzel bir çay. Çalışmak için en iyi şartlar sağlanmış oldu bence. 🙂
Fahriye Cafe nerede? Caferağa Mahallesi, ModaCaddesi, Leylek Sokak, No 3/A, Kadıköy, İstanbul. Kartal üzerinden Kadıköy’e ulaşmak için hızlı ve rahat bir ulaşım seçeneği tercih etmek isteyenler, araba kiralama İstanbul kapsamında İstanbul Kartal araç kiralama üzerinden her bütçeye uygun araç bulabilirler.
Fahriye Cafe iletişim: 0535 2086728

Kadıköy ders çalışma yerleri

 • Benazio Coffee
Burası bizim en sevdiğimiz mekan. Hem atmosferi hem çalışanları ile Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar listemizin en gözde mekanı. Kahveleri de çok güzel. İnternet hızı iyi. Hafta içi, hafta sonu fark etmez. Buraya her zaman gidebilirsiniz. Bir de dışarı da oturacaksanız bence Yeldeğirmeni’ne bakan manzarası ile oldukça hoş vakit geçirirsiniz.
Benazio Coffee nerede? Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, No: 48/A, Kadıköy, İstanbul
 • Dem Moda

Çay severler buraya. Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar arasında yer alan kafe, dünya’nın farklı yerlerinden getirdikleri çay ile meşhur. Hatta şöyle söyleyelim bu mekanın adı bin bir çay olsa da olurmuş. Neyse efendim, kahveci değilseniz çalışmak için burayı tercih edebilirsiniz. Hem işinizi halleder hem de farklı çay lezzetlerini deneyimlemiş olursunuz. Mekanın iç atmosferi de oldukça güzel, rahat ve geniş.

Dem Moda nerede? Caferağa Mahallesi, Şair Nefi Sokak, No 9/A, Kadıköy, İstanbul

Dem Moda iletişim: 0216 5506230

 • Pechko Moda
Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar listesine dahil olan bir başka yer Pechko. Burası rahat bir mekan. Aynı zamanda hızlı servisi ve ilgili çalışanları ile de ön plana çıkmakta. Buraya çalışmak için geliyorsanız bizce kahvaltı ile başlayın. Kahvaltısı çok güzel. Güzel bir kahvaltıdan sonra kahve veya çay ile çalışmanıza başlayın. Peki neden diye sorarsanız Cemal Süreya’nın bununla ilgili çok güzel bir sözü var ‘“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” İyi bir kahvaltı da çalışma motivasyonunuzu destekler ve arttırır. 🙂
Pechko Moda nerede? Caferağa Mahallesi, Ressam Şeref Akdik Sokağı 30A, Moda, Kadıköy, İstanbul. İl dışından Kadıköy’e geliyorsanız, rent a car İstanbul kapsamında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olanaklarını inceleyerek buraya kolayca ulaşabilirsiniz.
Pechko Moda iletişim: 0553 6940834
Laptopla çalışılacak mekanlar
 • Mambocino Coffee Moda

Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar için ideal ama biraz küçük. Kahveleri çok güzel, mekanın ambiansı çok güzel ama biraz ufak. O yüzden yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Yine de şansınızı bir deneyin deriz. 🙂

Mambocino Coffee nerede? Caferağa Mahallesi, ModaCaddesi, No 188/A, Kadıköy, İstanbul. Avrupa yakasından Kadıköy’e geliyorsanız, İstanbul araç kiralama kapsamında İstanbul Taksim araç kiralama olanaklarından yararlanarak, buraya konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mambocino Coffee iletişim: 05315603111

 • Coffee Manifesto Moda
3. nesil kahve konsepti ile ön plana çıkan kafe, Kadıköy’de çalışılabilecek mekanlar arasında. Kahveleri çok lezzetli. Ayrıca burada aradığınız her tür kahveyi de bulabilirsiniz, tek sıkıntısı masaların birbirine çok yakın olması.
Coffee Manifesto nerede? Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No 40/A, Kadıköy, İstanbul. Kurtköy civarından Kadıköy’e rahat bir ulaşım sağlamak isteyenler İstanbul Kurtköy araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirler.
Coffee Manifesto iletişim: 0216 4713421
 • Sancho Panza
Kadıköy’de laptopla iş yapmak ya da ders çalışmak için en ideal kafelerden biri burası. Neden mi? Çünkü çok sessiz ve sakin bir ortamı var. Dolayısıyla burada oldukça verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. Çalışanlarınında ilgili ve güler yüzlü olması kafenin enerjisini yükseltiyor.
Sancho Panza nerede? Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, Duatepe Sokak, No 29/31-1, Kadıköy, İstanbul.

Yorum ekle