Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Kabak Koyu | Kabak Koyu Kamp| Kabak Koyu Nerede?

Kabak Koyu | Kabak Koyu Kamp| Kabak Koyu Nerede?

Bir kısmı Ege Bölgesi’nde bir kısmı ise Akdeniz Bölgesi’nde içerisinde yer alan Muğla, hem doğal güzellikleri hem de tarihi yerleri ile birçok kişiyi kendisine hayran bırakmakta. Muğla gezilecek yerler açısından oldukça zengin. Araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak, sizde Muğla’ya doğru yola çıkmaya ne dersiniz? Özellikle yaz aylarında sahilleri ve tarihi yerleri ile birçok turiste ev sahipliği yapan şehrin Kabak koyu bütün gözleri üstüne toplamakta. Kabak Koyu denince ise akla ilk gelen şey elbetteki kampçılık. Kabak koyu kamp için uygun mu? Kabak koyu nerede? İşte tüm bu soruların cevabı, Instagram’ın fenomen gezgini Dogasaclikiz hesabının yazarı Rabia Saçıkara tarafından cevaplandı.

Kabak koyu

Bir yer düşünün ormanın içinde bir sahil, sadece ahşap otel ve cafelerin olduğu her kültürden insanı içerisinde bulunduran fakat en çok da yoga severlerin doğa severlerin ve sporcuların olduğu bir yer işte Kabak Koyu diğer adı ile Gemile Koyu böyle bir yer. Likya yolu yürüyüş rotasının da içinde bulunduğu bir cennet. Gemile Koyu’nda  aynı isimde bir de Gemile Adası bulunmaktadır. Aziz Nikolas Adası da denebilir. Bu adada Aziz Nikolas adına kiliseler yer almaktadır.

Yeşilüzümlü gezi rehberi : Fethiye’nin huzur köşesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kabak koyu nerede?

Kabak Koyuna ulaşım pek kolay değildir. Kelebekler Vadisi Faralya’yı geçtikten sonra dümdüz 10km kadar devam ettikten sonra çok dik ve henüz asfalt dökülmemiş bir yoldan inmeniz gerekiyor. Altı yüksek araç tercih etmeniz önemli.Birbirinden farklı araç seçenekleriyle  Yolcu360‘tan araç kiralama rezervasyonu yapmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Muğla Dalaman Havalimanı araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz. Dileyenler Muğla araç kiralama tekliflerini de değerlendirip şehir merkezinden yola çıkabilirler.

Herakleia Antik Kenti gezi rehberi için tıklayınız.

Kabak Koyu kamp

Kabak Koyu denizde yüzmekten sıkılanların isterlerse şelalede yüzebilecekleri, kayalara tırmanış yapabilecekleri ya da Babadağ’ın eteklerinde yürüyüş yapabilecekleri  bir koy . Lüks villalar beş yıldızlı oteller değil  sayısız kamping ve bungalov otel vardır Kabak Koyu’nda. Likya Yolu ‘nu yürüdüğünüz zaman birbirinden farklı şelaleler görürsünüz içlerinde en güzeli Aladere Şelalesi’dir. Buz gibi su da yüzebilirsiniz burada. Kabak koyu Aladere şelalesinin hayat verdiği bir koydur. Şelalelerin oluşturduğu akarsu sahile kadar devam eder. Bu akarsu kıyısında yoga ya da plates yapabileceğiniz yoga atölyesi vardır. Kabak Koyu’na gelince farklı bir kültürle tanışmış gibi olursunuz. Mitolojik isimlerin olduğu çok renkli ve şirin tabelaları görmek de mümkün. Yerliden çok yabancı turist vardır burada. Eğlenmeyi gezmeyi bilen insanlardır buradakilerin çoğu.

Sezonda ve sezon haricinde de daima insan olan bir yerdir. Kalabalık olması sizi yanıltmasın yalnız kalabileceğiniz çok fazla yer vardır. Koy olarak oldukça büyük orman alanı da güvenlidir. Yiyecek ihtiyaclarınızı karşılayabileceğiniz cafeler yemek pişiren yerler vardır.

Muğla gezi rehberi için tıklayınız.

Kabak koyu otelleri

Kabak koyu tam benlik ama kamp işleri ile uğraşamam diyorsanız, burada oteller de mevcut. En iyi konaklama yerleri:

  • Kabak Koyu Shambala Otel
  • Lissiya Hotel Kabak Koyu
  • Sea Valley Bungalows

Turgutreis gezi rehberi için tıklayınız.

Muğla’ya nasıl gidilir?

İstanbul Muğla kaç km? İki şehir arası mesafe 672 kilometre olup, İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak O-5 üzerinden 7 saat 14 dakikada Muğla’ya varılabilir.

Ankara Muğla kaç km? Ankara ve Muğla arasındaki mesafe 610,7  kilometre. Ankara’dan Muğla için yola çıkanlar, Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve Dumlupınar Blv./D200 üzerinden 7 saat 39 dakika içerisinde şehre ulaşabilirler.

Muğla'da Araç Kiralama Fiyatları

İzmir Muğla kaç km? Araç ile İzmir’den Muğla’ya E87 üzerinden 2 saat 32 dakika içerisinde varılabilir. İzmir araç kiralama seçeneklerini inceleyerek 211,3 kilometre yolu rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Antalya Muğla kaç km? Antalya ve Muğla arasındaki yol yaklaşık 310,7 kilometre. Antalya araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak 3 saat 54 dakika içerisinde şehre ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle