Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Kartepe Kayak Merkezi 2021 Fiyatları

⏱: 3 dk

Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a yakınlığından dolayı oldukça rağbet görüyor. Dolayısıyla hafta sonları çok kalabalık oluyor. Bu kalabalık her anınızda olacak belirtelim. Arabayı otoparka park etmek için girdiğiniz sıradan tutun teleferiğe binmeye kadar her anda bir sıra bekleyeceksiniz. O yüzden imkanınız varsa kesinlikle hafta içi gitmeye çalışın. Pistler 9.00’da açılıp akşam 17.00 civarı kapanıyor. Ancak bu saatler sabit değil, gün içinde hava koşullarına göre değişiklik gösterebiliyor. Pandemi dolayısıyla pistler günü birlik gelenlere açık değil ancak otelde konaklıyorsanız kullanabiliyorsunuz. Kartepe Kayak Merkezi 2021 fiyatları yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

Kartepe Kayak Merkezine Ulaşım

Kartepe’ye ulaşım merkezi bir konumda bulunduğu için oldukça kolay… Yollardan da korkmayın, asfalt ve sürekli tuzlanıyor.

Kartepe Nerede? / Kartepe Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

2021 Kartepe Kayak Merkezi Giriş Ücreti

Kartepe Kayak Merkezi’nde aracınızı park edebileceğiniz büyük bir alan bulunuyor. İçeri girişte de otopark ücreti olarak 40 TL veriliyor. Özellikle hafta sonu giriş kapısında oldukça uzun bir araç kuyruğu oluyor. O yüzden hafta sonu gidecekler olabildiğince erken varırlarsa bu sırayı beklememiş olurlar.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi’nde 1 çok kolay, 4 kolay, 5 orta zor ve 2 çok zor olmak üzere toplam 12 adet pist bulunuyor. Pistlerin uzunluğu 400 m ile 3500 m aralığında değişiyor. Acemi ve orta seviye kayakçılar, çok güzel parkurları bulunan Geyikalanı Tepesi’ni tercih edebilirler. Kayak konusunda deneyimliyseniz de Kartepe Tepesi oldukça heyecanlıdır.

Kayak yapmayı bilmeyenler için hoca bulunuyor. Başlangıç için 1 saatlik eğitimle belli bir seviyeye gelmeniz mümkün… Fiyatlar kişi sayısı arttıkça düştüğü için net bir fiyat veremiyoruz ancak tek kişi 230 TL’dir.

Snowpark severleri için de özel bir pist bulunuyor. Ancak yürüyen bant olmadığı için kızakla aşağı kaydıktan sonra tekrar tekrar yukarı yürüyerek çıkmak oldukça yorucu oluyor bunu da belirtelim.

2021 Kartepe Kayak Ekipmanı Kiralamak

Kayak ekipmanlarınız yoksa ya da eksikse kiralayabiliyorsunuz. Ekipman kiralama işini dilerseniz kayak merkezinden dilerseniz de kayak merkezine çıkarken yol üstünde bulunan dükkanlardan halledebilirsiniz. Bu dükkanlardaki fiyatların her zaman kayak merkezdekine göre daha ucuz olduğunu da belirtelim.

 • Kar gözlüğü 15 TL
 • Kask 15 TL
 • Kızak 40 TL
 • Kayak ayakkabısı 40 TL
 • Snowboard botu 50 TL
 • Kar pantolonu 50 TL
 • Kar montu 50 TL
 • Snowboard fiyatları 120 TL – 140 TL
 • Kayak fiyatları da seçeceğiniz kaliteye göre 60 TL – 140 TL arasında değişiyor.

Kocaeli Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Kartepe Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri

2021 yılı skipass ücretleri hafta içi ve hafta sonu fark etmiyor.

Kayakçılar için;

 • Tam gün limitsiz 170 TL
 • Yarım gün 140 TL

Yayalar için;

 • 2 çıkışlık uzun tur 70 TL
 • Kısa tur 40 TL

Kullanılan kartlar için 30 TL depozito alınıyor ancak kartı götürdüğünüzde ücreti geri alabiliyorsunuz.

Kartepe Kayak Merkezi’nde 2021 Telesiyej Ücretleri
 • Kısa tur 10 TL
 • Uzun tur 35 TL
 • Tam gün 100 TL
Kartepe’de Yemek

Kaldığınız otel ya da pistin orada restoran kafelerde dilediğiniz şeyleri yiyebilirsiniz. Biz kayak merkezlerine geldiğimizde kayak arasında genellikle sucuk yemeyi tercih ediyoruz. Dilerseniz Maşukiye’ye geçip Alabalık’da yiyebilirsiniz.

Kocaeli merkez araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Kartepe’de Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi’ne geldiğinizde konaklamak için çok bir seçeneğiniz bulunmuyor. The Green Park Hotel’de kalabilir ya da kayak merkezine daha uzak konumda oteller seçip aracınızla ya da minibüsle kaymaya gelebilirsiniz.

Pandemi sürecinde olduğumuz için tatillerimizde lütfen önlemlere dikkat etmeyi unutmayalım.

Kocaeli İzmit araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Türkiye’deki Açık Hava Müzeleri: En Etkileyici 4 Müze!

Felat Delibalta

29 Ekim Gezilecek Yerler: 3 Günlük Tatil için Rotalar

Felat Delibalta

Yolcu360 Araç Kiralama Kampanyaları: Size Özel Ayrıcalıklar!

Felat Delibalta

Yorum Bırak