Yolcu360 Blog

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Yaz aylarının son haftalarına girdiğimiz, sıcaklardan da bir o kadar bunaldığımız, şehir yoğunluğundan ve malum virüsten uzaklaşmak istediğimiz şu zamanlarda bir çoğumuzun aradığı şey elbette ki serinlemek ve dinlenmek. Serinleyebilmek denilince akıllara deniz kenarındaki tatil beldeleri gelse de bir çok kişi deniz kenarlarındaki yoğunluktan ziyade şehir kalabalığından kaçıp, ormana, doğaya kavuşup temiz hava eşliğinde kamp yaparak serinlemeyi ve doğanın huzurunda dinlenmeyi de tercih ediyor. İşte Bozcaarmut Göleti kamp alanı / Bozcaarmut Göleti nerede yazısını Yolcu360 ekibi olarak sizin için hazırladık. Siz de Yolcu360.com’a girip araç kiralama ya da kiralık araba seçeneklerine göz atmaya ne dersiniz? Peki , Yolcu360’da tam da bu planlarınıza uygun bir çok model araba bulabileceğinizi biliyor musunuz?

Bozcaarmut Köyü Nerede?

Bilecik ilinin Pazaryeri ilçesine bağlı bu şirin köy kesinlikle görmeniz gereken doğa harikası bir yer. Üstelik İstanbul’a sadece 3 saat Bursa’ya ve Eskişehir’e ise 1,5 saat mesafede. Bozcaarmut köyüne 2 şekilde ulaşım sağlanıyor. Bursa tarafından gelecekseniz İnegöl’den sonra orman yolunu takip ederek gölete ulaşabilirsiniz. Bilecik tarafından gelindiğinde ise yol tamamen asfalt. Üstelik bu yoldan gelirken çömlekçilik ile geçimini sağlayan Kınık köyünden geçerek çok harika eşyalar satın alabilirsiniz.

  • Bozcaarmut Göleti Nerede? 

Bozcaarmut Göleti, köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yolcu360’dan yapacağınız araç kiralamalarınızda navigasyon talep etmeniz dahilinde kaybolacağım diye düşünmeden özgürce yola çıkın!

Bilecik Gezi Rehberi için tıklayınız.

Bozcaarmut Göleti Nasıl?

Doğa tutkunlarının odağındaki Bozcaarmut Göleti, Bozcaarmut isminde küçük bir köyün baraj gölü. Bozcaarmut Göleti el değmemiş doğası, olta balıkçılığı için uygunluğu, gölü çevreleyen çam ağaçlarının sularla vuslatı, havası, sessizliği ve olağanüstü güzelliğiyle ziyaretçilerin vazgeçemedikleri bir doğa harikasıdır. Sık sık kampçıların uğrak noktası olan gölet, hak ettiği üne henüz kavuşamamış durumda. Bu sakinlik seven kampsever misafirlerimiz için bir şans olarak değerlendirilebilir.

Bilecik’te Nereye Gidilir yazısı için tıklayınız.

Bozcaarmut Göleti Etrafında Kamp Koşulları

Bozcaarmut göleti kampsever misafirlerimiz için adeta biçilmiş bir kaftandır. Göl çevresinde kamp yapabileceğiniz, çadır kurabileceğiniz 3 farklı geniş alan mevcut. Gölün dört bir yanında piknik yapmanız için yerleştirilmiş masalar var. Gölün etrafı çam ağaçları ile çevrili ve yüksek oranda oksijenin etkisini arabanızdan indiğiniz ilk dakikalarda hissedebilirsiniz. Göl balık tutmaya müsait, köye çok yakın olduğu için etrafında sürekli dolaşan insan dostu köpekler var. Bu da yabani hayvan görülme olasılığını oldukça düşürüyor. Köye yakın olmasının (yaklaşık 2 km) başka bir artısı da , herhangi bir ihtiyacınız olursa misafirperver köy halkı kapılarını sonuna kadar açıyor.

Göl Etrafı Temiz mi ?

Bozcaarmut göleti etrafı düzenli olarak köy ahalisi tarafından temizleniyor. Kampçıların çöp ihtiyaçlarını gidermek için belli noktalara çöp kutuları koyulmuş. Köy ahalisinin bakımını üstlendiği bir tuvalet de mevcut. Göletin etrafına belirli noktalara temiz su ihtiyacınızı karşılayacak çeşmeler yapılmış. Tüm bu hizmetlerin karşılığında bölgeye giren her araçtan 2020 yılı itibariyle 10tl giriş ücreti alınmaktadır ve bu ücret köy hazinesine aktarılmaktadır.

Bozcaarmut Köyünde Başka Neler Var?

Bozcaarmut köyü denilince bölge halkının aklına çilek geliyor. Evet yanlış okumadınız, yüksek bir orman köyü olan bu köyde en çok yetiştirilen ürünlerin başında çilek geliyor. Yol kenarlarında çilek satan Bozcaarmut köyünün yerlisi amcalar ve teyzelere denk gelmek mümkün. Hatta aracınızı durdurup tarladan kendi yiyeceğiniz çileği toplamanıza izin veriyorlar. Üstelik bu aylarda çileklerinin çok lezzetli olduğunu da söyleyebiliriz. Yolcu360’la Bozcaarmut köyüne yola çık, yol açık…

Bilecik’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Bilecik arası kaç km? İstanbul ve Bilecik arası yaklaşık 226 kilometre. İstanbul araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek O-4/E80 üzerinden 3 saat 12 dakika içerisinde Bilecik’e ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Bilecik arası kaç km? Eskişehir ve Bilecik arasındaki mesafe 84,8 kilometre. Sizde Eskişehir merkez araç kiralama seçeneklerinden birini tercih ederek Bursa Eskişehir Yolu/D200/E90 ve Bilecik Eskişehir Yolu üzerinden 1 saat 8 dakika içerisinde bu güzel şehre ulaşabilirsiniz.

Ankara Bilecik arası kaç km? Ankara’dan Bilecik’e D200 üzerinden 3 saat 32 dakikada varabilirsiniz. Ankara araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak 316 kilometrelik yolu konforlu ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yorum ekle