Mardin Center Rent a Car - Yolcu360

Mardin Araç Kiralama

Türkiye’nin en etkileyici şehirlerinden biri olan Mardin’i keyifle gezmek için Mardin Havalimanında oto kiralama yapabilirsiniz. Dilerseniz Mardin merkezden araç kiralayarak da hem Mardin’i hem de çevresindeki Batman, Diyarbakır gibi illeri görebilirsiniz.

Mardin, komşusu Suriye dolayısıyla Arap kültürünün ve Anadolu kültürünün sentezi gibidir. Şehrin sokakları binlerce yıllık olmasına rağmen hala hayat doludur ve Mardinlilere ev sahipliği etmeye devam eder. Mardin’in bu çok etkileyici ve özel sosyal yapısını yerinde görmek üzere şehirde keyifli bir tur atabilirsiniz. Mardin’in çevresinde de bağlar, barajlar, tarihi kalıntılarla dolu çok güzel bir doku bulunur. Tüm Mardin çarşısını kapsayan 1. Cadde’de alışveriş yapmak çok keyiflidir. Cadde boyunca geleneksel ürünler satan dükkanlar görerek büyük şehirlerde bulamayacağınız güzelliklikte el işi ve sanat eserlerini inceleyebilirsiniz. Zinciriye Medresesi, Mardin Kent Müzesi ve Mardin Ulu Camii mutlaka görülmesi gerekenler arasında. Mardin’de bir de Sabancı Müzesi var.

Mardin seyahatinde dobo adlı et yemeğini mutlaka tatmanız öneriliyor. Dibek kahvesi ise, bu şehri özel kılan detaylardan biri. Mardin’de keyifle bir fincan dibek kahvesi içebilir, yanında da geleneksel lokumları tadabilirsiniz.

Mardin’de uygun fiyatlı araç kiralama seçeneklerine yolcu360.com’dan ulaşabilirsiniz. yolcu360.com, şehirdeki rent a car ofislerinin kiralık araç fiyatlarına erişerek anlık olarak ekranınıza yansıtır. Mardin merkezde en ucuz kiralık araba alternatifine en hızlı biçimde ulaşabilir, sistemin size sunacağı kredi kartına taksitle ödeme gibi avantajların da keyfini sürebilirsiniz.