Scroll to top
Please do not worry if you have concerns about coronavirus. You can cancel your reservation until the last minute and get %100 of your money back.

Filter

Izmir - Kemalpasa Car Rental Prices

Please wait while we find your ideal car at the best price…

Yolcu360 offers up to 9 payment installments!

Location Info

İzmir Kemalpaşa

İzmir’in Kemalpaşa ilçesi, şehir merkezine çok yakın olması rağmen tam bir doğa köşesi olarak kalmayı başarmış. Eğer yolunuz iş seyahati, akraba ziyareti ya da başka bir sebeple yolunuz düşerse Kemalpaşa'da gezilecek yerler arasındaki kiraz bahçelerini görün, Nazarköy’e uğrayın, Kımız Çiftliğinde ata binin deriz. Araç kiralama yaparak bölge güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

İzmir Kemalpaşa Araç Kiralama

İzmir Kemalpaşa Araç Kiralama

1980’lerde ilk organize sanayi bölgesinin kurulduğu Kemalpaşa, bundan önce daha çok Giritli Türklerin yaşadığı ve tarımla geçindiği bir kasaba idi. Eski adı Nif (beyaz gelin) olan kasaba, Kemalpaşa ovası boyunca kiraz ağaçlarının çiçekleriyle benzenmesiyle ün yapmıştı. Milli Mücadele Döneminde İzmir’e Nif üzerinden gelen Mustafa Kemal Atatürk, burada bir gece kalmış (ilçede O’nun kaldığı ev, Atatürk Müzesi olarak ziyarete açık) ardından meşhur “ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri!” sözlerini söylediği Belkahve tepesine çıkmıştır. Bu noktada da dev bir Atatürk heykeli ve Atatürk Anı Evi bulunuyor. Bundan sonra ilçenin adı Kemalpaşa olmuştur. Kemalpaşa’da bugün çok sayıda fabrika, restoran, bağ evi, kiraz bahçesi ve çiftlik var. İzmir Kemalpaşa’dan araç kiralamak için yolcu360.com üzerinden hızlı ve kolay bir araştırma yapabilirsiniz. Sistem, anlık olarak Kemalpaşa kiralık araç fiyatlarını ve özelliklerini listeler.