Istanbul Silivri Rent a Car

İstanbul Silivri Araç Kiralama

İstanbul Silivri hakkında söylenecek ilk şey, ilçenin bu dev metropole en yakın sayfiye noktalarından biri olmasıdır. Silivri İstanbul arası yaklaşık 1 saat sürer. Elbette İstanbul’un neresinden ilçeye gidiyor olduğunuz da önemli. Peki, Silivri’nin gezilip görülecek yerleri nereleri, Silivri’de ne yapılır, Silivri’de ne yenir ve araç kiralama gibi detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

İstanbul Silivri Araç Kiralama

Silivri’de Ne Yapılır?

Silivri, İstanbul’un ilçelerinden biridir. Ancak nedense İstanbul dışında, Trakya bölgesindeki bir şehrin ilçesiymiş gibi algılanır. Bu şehire dahil ama şehirden uzak algının nedeni ulaşımdır. Son yıllarda metro hattının Beylikdüzü ötesine kadar gelmesi Silivri- İstanbul arasını daha yakın kılsa da bugüne dek hep epeyce uzak görülmüştür. İstanbul’lular için Silivri, şehre uzak bir dinlenme alanıdır. Bu nedenle de yazlık evler, butik oteller, parklar yaygındır.

Silivri Deniz Tatili: Silivri’de deniz tatili yapabilirsiniz. Çok sayıda otel, tatil köyü ve pansiyon seçeneğinin yanı sıra Silivri yazlık kiralama alternatiflerini de deneyebilirsiniz. Yazın İstanbul’a yakın deniz tatili için oldukça avantajlı olabilir.

Silivri Tarihi Yerler: Çok sayıda tarihi eser gezilebilir. Özellikle Roma, Bizans döneminden kalan eserler yaygındır. Ayrıca Osmanlı hakimiyetine dair çok sayıda hamam, cami, köprü bulunur. Mimar Sinan’ın eserlerini de yine Silivri’de görebilirsiniz. Sadrazam Piri Mehmet Paşa Camii, Mimar Sinan Köprüsü, Mimar Sinan Heykeli önemli eserlerdir.

Silivri Doğa Aktiviteleri: Silivri binicilik, ATV turları, PaintBoll gibi aktiviteler için de çok tercih ediliyor. Ayrıca bir golf kulübü de var.

Silivri’de Ne Yenir?

Silivri mutfağı, Balkan etkisine açıktır. Balkan yemeklerinin hemen hepsi evlerde pişer. Silivri’nin böreği, domatesi, bamyası, yoğurdu meşhurdur. Silivri’ye yolunuz düşerse mandıralardan yoğurt ve peynir almanızı öneririz.

Silivri Konaklama Seçenekleri

Silivri’de konaklama için seçenek fazladır. Silivri otel seçenekleri ve hatta tatil köyü alternatifleri bile yaygındır. Ayrıca doğa içinde butik otel de bulabilirsiniz. Silivri’de yazlık kiralama da çok yaygındır.

Silivri Araç Kiralama

Silivri’de araç kiralama yapmak için yolcu360.com üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Silivri oto kiralama fiyatlarına tek web sayfası üzerinden bakabilir, uygun fiyata araç kiralama Silivri gibi aramalarınıza hızlı yanıt alabilirsiniz. Silivri araba kiralama fiytalarını yolcu360.com ile karşılaştırabilir Silivri lüks araç kiralama, 4X4 kiralama gibi farklı ihtiyaçlarınız için de hızlı sonuç alabilirsiniz.

Why rent with Yolcu360?

Thousands Brands and Locations
Search hundreds of car rental deals at once worldwide and reserve easily today like our 1 million customers!
Flexible Rentals
Free cancellations and change on ALL your bookings with the best customer service experience!
Award-Winning Customer Service
Yolcu360 is dedicated to providing award-winning customer service. We’re ready to assist you 24/7 whatever your question is or wherever you are in the world.