Scroll to top
Please do not worry if you have concerns about coronavirus. You can cancel your reservation until the last minute and get %100 of your money back.

Filter

Adana - Cukurova Car Rental Prices

Please wait while we find your ideal car at the best price…

Fun fact: The first speed indicators in cars were used in 1922

Location Info

Adana Çukurova

İlköğretim derslerinden ya da sınava hazırlık kitaplarından çok iyi hatırladığımız bir şey varsa o da; Çukurova’nın Türkiye’nin en verimli ovası olduğudur. Gerçekten de iki nehrin suyu ile beslenen ve Akdeniz güneşi altında kızaran Çukurova sebzesi, meyvesi, tahılı hem çok bereketli hem de çok lezzetlidir. İş seyahati nedeniyle ya da aile, akraba ziyareti için Adana’ya gittiğinizde araç kiralama yaparak Çukurova ilçesini mutlaka görmeniz ve burada kebap yemeniz tavsiye edilir. Ovanın lezzetli sebzeleri ile hazırlanan mezeler de çevredeki meralarda otlanan hayvanların etleri de oldukça farklı ve değerlidir. Peki, Çukurova’nın nesi meşhur ve Çukurova’da gezilip görülecek neler var?

Adana Çukurova Araç Kiralama

Adana Çukurova Araç Kiralama

Bazı ekoloji araştırmalarına göre Çukurova, dünyada tarıma en elverişli on bölge arasında gösteriliyormuş. Bu güzel bilginin de ışığında Çukurova’nın tarım merkezi olması gerektiğini düşünüyoruz. Ancak Çukurova bugün Adana’nın kültür merkezlerinden biri. Seyhan Barajı ve onun oluşturduğu göl manzarası ise çok güzel. Adnan Menderes Bulvarı ilçenin merkezidir. Portakal çiçeği kokuları eşliğinde yürüyüş yapabileceğiniz Çukurova’da Şahmeran Kalesi de sıklıkla ziyaret edilir. İlçede çok sayıda müze ve sergi salonu da var. Ancak Çukurova’ya gelip de mutlaka yapmanız gereken şey; yemek yemek. Çünkü bu ilçenin kebapları ve kebap sofraları bir başka güzel. Özenle hazırlanan lezzetli menülerle kendinize çok keyifli bir ziyafet çekebilirsiniz.

Çukurova gezisi için Adana Havalimanı araç kiralama ile bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz. Adana merkezden de araba kiralayarak Çukurova’ya gelebilir, yörenin lezzetli menülerini deneyebilirsiniz. Çukurova kiralık oto seçenekleri için en uygun fiyatı bulmak üzere yolcu360.com ile kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Çukurova’da en uygun kiralık araba alternatifine en hızlı şekilde erişebilirsiniz.