Yolcu360
Duyuru ve kampanyalar

Yolcu360 ile yurt dışında araç kiralamak da artık çok kolay!

⏱: 3 dk

Yurt dışında araç kiralamak Yolcu360’la ne kolaymış! Demeye hazır olun. Sadece 2018’de Türkiye’de 100.000’den fazla misafirini ideal araçlarıyla en kolay yoldan buluşturan Yolcu360 artık tüm dünyada araç kiralama imkanı sunuyor!

Yolcu360 artık tüm dünyada hizmetinizde!

Yolcu360 ailesi olarak Türkiye’deki başarılı operasyonlarımızdan güç alarak, sizlere yurt dışında da güvenilir, kolay ve uygun araç kiralama hizmetini sağlamak için ilk adımlarımızı attık. Avrupa’da belirli noktalarda başlayan hizmetimizle artık yurt dışı seyahatlerinizde uçaktan indiğiniz anda aracınız ayağınıza gelecek. Ya da tatil yapmakta olduğunuz şehirde istediğiniz an, Türk Lirası üzerinden araç kiralayabileceksiniz. Örnek olarak El Prat de Llobregat – Barcelona Uluslararası Havalimanı araç kiralama fiyatları ‘na hemen göz atabilirsiniz…

 

Yurt dışında araç kiralarken nelere dikkat edilmeli?

Yolcu360 size yurt dışında araç kiralamayı pratik arayüzü sayesinde kolaylaştırıyor. Dilerseniz TL dilerseniz döviz kurları üzerinden ödeyeceğiniz tutarı görüntüleyebilirsiniz. Uluslararası güvenilir rent a car firmalarının tekliflerini sizler için sıralayıp filtreleme imkanı sunan Yolcu360, 7/24 açık olan Misafir Memnuniyet Merkezi sayesinde yurt dışında da evinizdeymiş gibi hizmet almanızı sağlar.

Bu noktada dikkat etmeniz gerekenleri sıralayalım:

  • Yurt dışında kiraladığım aracımı nereden teslim alabilirim?

Yurt dışına ilk defa çıkıyorsanız araç kiraladığınız noktaya dikkat edin. Aynı şehirde birden fazla kiralama noktası olabilmekte. Aynı Türkiye’deki gibi şehir merkezi ya da Havalimanı araç teslim noktaları farklı olabilmektedir. Havalimanı kiralamaları için uçağınızın iniş yapacağı Havalimanı’na göre sorgu yapmanızı tavsiye deriz. Eğer şehir merkezinden kiralama yapacaksanız araç sorgulamasını yaparken aracı teslim almak istediğiniz noktayı seçmeden önce haritadan, oteliniz ya da bulunduğunuz yer ile araç teslimi yapacak firmanının ofisinin arasındaki mesafeye dikkat ediniz.

  • Yurt dışında kiraladığım araçla ülkeler arasında seyahat edebilir miyim?

AB ülkeleri arasındaki geçiş özgürlüğü sayesinde rahatlıkla bir AB ülkesinden kiraladığınız araçla bir başka AB ülkesine geçiş yapabilirsiniz. Ancak söz konusu ülkelerin gümrük polisleri, yetkileri dahilinde yaptıkları kontrollerde geçişe izin vermeme hakkına sahip olmakla birlikte, bu durum ender olarak yaşanabilmektedir. Schengen Vizesi ile geçiş yapabileceğiniz ülkeler arasında rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz. Misal Almanya’dan araç kiralayıp Belçika, Hollanda, Lüksemburg turu rahatlıkla yapabilirsiniz 🙂

  • Yurt dışında bir ülkeden kiraladığım aracı başka bir ülkede bırakabilir miyim?

Her ülkedeki rent a car operasyonu, o ülkenin yerel işletmeleri tarafından yürütüldüğü için bir ülkeden kiraladığınız aracı başka bir ülkede teslim etmeniz mümkün olamamaktadır. Örneğin Barcelona’dan kiraladığınız bir araçla Fransa’ya geçebilir ancak Fransa’da bu aracı herhangi bir rent a car ofisine teslim etmeniz mümkün olamamaktadır. Aracı teslim aldığınız ülkede teslim etmeniz gerekecektir.

  • Yurt dışında aynı ülke içerisinde kiraladığım aracı başka bir şehirde bırakabilir miyim?

Bu durum Türkiye’deki Yolcu360 hizmetiyle aynı imkanı sağlamaktadır. Örnek olarak Barcelona’dan kiraladığınız bir aracı İspanya içerisinde başka bir şehre, misal Madrid’e bırakmanız mümkündür. Aynı ülke içerisinde kiraladığınız aracı, dilediğiniz şehirde bırakabilirsiniz.

  • Türkiye’den kiraladığım bir araçla yurt dışına çıkabilir miyim?

Ne yazık ki Türkiye’de kiraladığınız bir araçla yurt dışına çıkmanız rent a car sektörünün mevcut şartları içerisinde mümkün değildir. Aynı şekilde farklı bir ülkeden kiraladığınız araçla da Türkiye’ye geçiş yapmanız mümkün olamamaktadır.

  • Türkiye’den aldığım ehliyetle yurt dışında araç kiralarken bir sorunla karşılaşır mıyım?

Türkiye’den aldığınız ehliyet uluslar arası geçerli bir sürücü belgesidir. Bu sebeple rahatlıkla yurt dışında araç kiralayabilirsiniz. Bu noktada KKTC vatandaşları için Türkiye’den aldıkları ehliyetle kiralama yapmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. KKTC tarafından verilen ehliyetlerin ne yazık ki yurt dışında geçerliliği yoktur.

  • Yurt dışında araç kiralama koşulları nedir?

Araç kiralama koşulları genel olarak Türkiye’den çok da farklı değildir. Findeks benzeri sorgular yapılabilmekte, ehliyetin alınış süresine dikkat edilebilmektedir. Rent a car firmaları Türkiye’de olduğu gibi araç teslimi sırasında belli kriterleri göz önünde bulundurabilmektedir.

  • Yurt dışında kiraladığım aracı teslim alırken yanımda neler bulunması gerekir?

Yurt dışında araç kiralarken aynı Türkiye’deki gibi adınıza düzenlenmiş bir kredi kartı, kimliğiniz, sürücü belgeniz ve bunlara ek olarak pasaportunuzun bulunması gereklidir.

İlgili Yazılar

28-29-30-31 Ekim’de 80 TL İndirimle Yola Çıkmaya Hazır Mısın?

Felat Delibalta

Yolcu360 Araç Kiralama Kampanyaları: Size Özel Ayrıcalıklar!

Felat Delibalta

Şimdi 7 Gün ve Üzeri Kiralayın, 150 TL İndirimi Kaçırmayın!

Felat Delibalta

Yorum Bırak