Yolcu360
Otomotiv Haberleri

Yeni trend: Aracını sat, araba kirala / ikinciyeni ile aracını uygun fiyata sat!

Araç sahibi olmanın ekonomik olarak giderek zorlaştığı günümüzde yeni trend kiralık araçla yolculuk etmek. İhtiyaca göre günlük, aylık ya da dönemli araç sahibi olmak artık daha pratik. Araç sahibi olanlar da giderek artan vergilerden kurtulmak için araçlarını satışa çıkarıp, araç kiralamanın avantajlarından faydalanıyorlar. ikinciyeni de aracınızı satmak için kullanabileceğiniz en kullanışlı platform olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin iade garantili otomobil satış sitesi ikinciyeni.com, 2019’un ilk 6 ayında binlerce kişinin aracının satışını sağladı. Land Rover, Renault, Mercedes ya da KIA gibi birçok markadan yüzlerce otomobilin satışa sunulduğu ikinciyeni.com, 2019’un ilk 6 ayında 51.053 yeni üye kazandı. İşte aracını satmak isteyenler için, ikinciyeni.com’un 2019 yılının ilk yarısında gerçekleştirdiği 9.343 otomobil satışı ile ilgili öne çıkan detaylar.

Kiralık araba için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

En çok satışa çıkarılan ve satılan araç markaları / modelleri

  1. Renault Clio: 1034

Renault’un B sınıfı otomobilli Clio, çok düşük yakıt tüketimi nedeniyle Türkiye’de çok seviliyor. Bunu ikinciyeni.com’da ulaştığı yüksek satış rakamından da anlamak mümkün. Otomobil ayrıca en uygun fiyatlı ikinci el hatchback otomobiller arasında da birinci sırada yer alıyor.

Özellikle 2014 ve sonrasında üretilen modellerinin düşük yakıt tüketimine ek olarak fiyat/performans açısından da başarılı olması nedeniyle Clio diğer otomobillerin önünde yer alıyor. Renault Clio incelememize bir göz atın.

Oto kiralama için İstanbul Havalimanı araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

  1. Renault Symbol: 837

2019’un ilk altı ayında ikinciyeni.com otomobil satış rakamları incelendiğinde en çok satılan 5 modelden 3’ünün Renault’a ait olduğu görülüyor. Bunda markanın özellikle dizel motorları ile başardığı üstün yakıt tasarrufunun etkili olduğu söylenebilir.

Türkiye’de Renault denildiği zaman Clio ve Megane ile beraber akla ilk gelen modellerden olan Symbol, ülke çapında da en çok satılan sıfır otomobillerden biri olmayı başarmıştı. Hatta zamana ayak uydurmak için özellikle 2010’dan sonra çok sayıda donanım güncellemesi de yapmıştı. Otomobilin elektrikli arka camları ya da 12 V’lik priz gibi özellikleri zaman içerisinde standart olarak sunulmaya başlandı. Bu özellikler de otomobilin çok tercih edilmesinde etkili oldu.

Aylık araç kiralama için İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama olanaklarına bakabilirsiniz.

  1. KIA Rio: 637

Çok sayıda modelin açık artırmaya çıktığı ikinciyeni.com’da en çok tercih edilen otomobillerden biri de KIA Rio. Özellikle üniversitelilerin ve genç çiftlerin çok sevdiği KIA Rio, B segmentinde fiyat/performans açısından çok başarılı bir otomobil.

LED tipi gündüz farları, USB-AUX & iPod girişi, yokuş kalkış destek sistemi ve kaliteli iç döşemelerine ek olarak Rio’nun tasarruflu motor seçenekleri de dikkat çekiyor. 2000 yılında üretimine başlanan KIA Rio, kaplan burnu ızgarası ile görsel anlamda da en çok satılan otomobil modelleri arasında öne çıkıyor.

Ucuz araç kiralama için Ankara araç kiralama opsiyonlarına bakabilirsiniz.

  1. Renault Megane: 562

Türkiye’de hem sıfır hem de ikinci el piyasasında en çok satılan modeller arasında yer almayı başaran Renault Megane, ikinciyeni.com’da da en çok satılan otomobiller listesinde 4. sırada bulunuyor. Renault Megane, geniş eğlence ve bilgi ekranı ile Head-up Display gibi güçlü donanımları birleştiriyor.

Buna ek olarak otomobil içerisinde sunulan ünlü 1.5 ve 1.6 litrelik DCi motorlar Megane’ın, rakiplerine kıyasla en az yakan modellerden biri olmasını sağlıyor.

  1. Peugeot 301: 515

Sedan otomobiller arasında en uygun modellerden olan Peugeot 301, Fransızların Citroen ve Renault gibi markalarında da gözlemlenip artık bir klasik haline gelen yüksek yakıt tasarrufuna sahip motorlarıyla öne çıkıyor. Keskin hatlarıyla güçlü bir dış tasarım sunan marka, ucuz yedek parça gibi avantajlarıyla da kullanıcılar tarafından çok seviliyor.

Satılan Otomobillerin %89’u Dizel

Toplam 9.343 otomobilin satıldığı ilk 6 ayda dizel otomobilleri, %9.87 oranla benzinli otomobiller takip ediyor. Ayrıca ikinciyeni.com aracılığı ile LPG’li ve hibrit otomobiller de satıldı. Hibrit otomobillerin son sırada yer almasının en önemli nedeni ise günümüzde yeni yeni yaygınlaşmaya başlaması ve ikinci el piyasasının henüz oluşmaması.

Uzun dönem araç kiralama için Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Facebook Yorum

İlgili Yazılar

2018 Trafik Cezası Rakamları

Yolcu 360

Kasko Sigortası Nasıl Fiyatlandırılıyor?

Yolcu 360

2020’de Maço Dodge Viper Yollarda Olacak!

Yolcu 360

Yorum Bırak