Yolcu360
Araç inceleme

Yeni Suzuki SX4 S-Cross Özellikleri ve Fiyatı

⏱: 3 dk

Yeni Suzuki SX4 S-Cross hakkında bilgi arayanlar için otomobil haberleri alanında bugün, Yeni Suzuki SX4 S-Cross’tan bahsetmek istiyoruz. Yeni Suzuki SX4 S-Cross Türkiye’ye gelecek mi ve Yeni Suzuki SX4 S-Cross Türkiye fiyatı belli mi gibi soruların yanıtlarına baktık…

Yeni Suzuki SX4 S-Cross Türkiye’ye Gelecek!

Suzuki modelleri, her zaman Türkiye pazarında kemikleşmiş bir kitleye sahip oldu. Suzuki 2020 modelleri de geçmişteki modelleri de belirli bir kullanıcı kitlesi tarafından tutuldu. Marka, yaptığı teknolojik ve tasarımsal güncellemelerle son birkaç yılda atağa kalktı diyebiliriz. Suzuki’deki üst ürün gamının zirve modeli olan SX4 S-Cross modeli de yakında Türkiye pazarına sunulacak. GL Elegance adı verilen tek donanım seviyesi ve performanslı motoruyla Türkiye pazarına gelecek. Suzuki SX4-Cross’un Türkiye’ye gelme tarihi ise Ekim sonu Kasım başı gibi belirlendi. Ancak daha erken de dağıtım başlayabilir. 


Suzuki SX4 S-Cross Hakkında

Markanın crossover sınıfındaki SX4 S-Cross modeli, çok güçlü bir tasarıma sahip. Izgara formu, yerden yüksekliği, kübik tasarımına karşın köşeleri yuvarlatılmış stili ile keyifli ve dikkat çekici görünüyor. Hem şehirli hem arazi adamı havası da var. Şimdiden epeyce ilgi çeken tasarımına ek olarak 8 farklı gövde renk seçeneği de sunacak. Türkiye’de Suzuki SX4 S-Cross tek donanım paketi ile satışta olacak. Konfor odaklı GL Elegance donanımlı Suzuki SX4 S-Cross 2020 modeli için fiyat açıklaması da yapıldı. Suzuki SX4 S-Cross Türkiye fiyatına da bakalım:

2020 Suzuki SX4 S-Cross Fiyatı Ne Kadar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi model, Türkiye pazarına geliyor. Türkiye’de SX4 S-Cross modeli tek donanım paketi ile satışta olacak. SX4 S-Cross fiyatı ise 289 bin 900 TL olarak yansıtılacak. 

2020 Suzuki SX4 S-Cross Özellikleri

Öncelikle tasarımı çok dinamik bir model. SX4 S-Cross’u dikkat çeken tasarımı ile zaten epeyce ilgi görecektir. Bu tasarım dilinin bir sonucu olarak Suzuki SX4 S-Cross boyutları şöyle:

  • 4300 mm uzunluk
  • 1785 mm genişlik
  • 1580 mm yükseklik
  • 2600 mm’lik aks mesafesi

Yolcularına sınıfının muadillerine göre daha geniş bir kabin vadeden 5 kişilik oturma kapasiteli crossover, 430 litre olan ve arka koltuklar yatırıldığında 875 litrelik hacme kavuşan bagaj yapısıyla da geniş bir yükleme kapasitesi sunuyor. 

Önden çekişli SX4 S-Cross’ta, yüksek çekişe dayanıklı çeliğin etkin kullanımıyla meydana gelen sert ve hafif gövde, sürüş esnasında optimum aerodinami sağlıyor. Konforu artıran sessiz süspansiyonlar ise araçta en iyi sürüşe ve yol tutuşuna olanak tanıyor. 

SX4 S-Cross Motor Özellikleri

SX4 S-Cross motoru en çok merak edilenler arasında yer alıyor. SX4 S-Cross kaputunun altında doğrudan enjeksiyonlu Boosterjet benzinli turbo motor kullanılacağı bilgisi verildi.  SX4 S-Cross motor hacmi ise 1,4 litre olacak. 1,4 litre hacmindeki bu motor 140 PS güç ve 220 Nm tork üretiyor olacak. Peki,  SX4 S-Cross şanzıman özelliği nasıl mı?


SX4 S-Cross’un 1.4 litrelik benzinli turbo motoru 6 ileri tam otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Motorun maksimum tork aralığını 1500 ile 4000 devir aralığında vermesi gerek otoyolda gerek dik rampalarda işlevsellik sağlama potansiyeline sahip olmasını sağlamış. 

SX4 S-Cross Hızlanma Verileri

2020 model SX4 S-Cross’un hızlanma verileri de sınıfı için çok iyi değerler sunuyor.  Söz konusu motor ile 0-100 km hızlanmasını 9,5 saniyede tamamlıyor.   SX4 S-Cross yakıt tüketimi ise ortalama 5.8 litre.  

Detaylar için Suzuki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SX4 S-Cross Kiralama ve Suzuki Kiralama Fiyatları

SX4 S-Cross kiralama fiyatları için henüz bilgi bulmanız çok mümkün değil. Zira, otomobil ülkemize henüz geliyor. Şimdilik kiralık SX4 S-Cross araç bulamasanız da kiralık Suzuki araç fiyatlarına yolcu360.com üzerinden bakabilirsiniz. yolcu360.com ile kiralık Suzuki fiyatlarını karşılaştırabilir uygun fiyata Suzuki kiralamak için farklı rent a car firmalarının fiyat bilgilerini inceleyebilirsiniz. Kredi kartına 9 taksitle araç kiralama yapabileceğiniz yolcu360.com üzerinden yaptığınız kiralamalarda koşulsuz iptal hakkınız da var. 

İlgili Yazılar

2018 Toyota Supra Özellikleri | 2018 Toyota Supra İncelemesi

Yolcu360

2019 Ford Fiesta İncelemesi

Yolcu360

2020 Skoda Kodiaq Özellikleri ve Fiyatı

Yolcu 360

Yorum Bırak