Yolcu360
Araç inceleme

Yeni Borgward BX3 Özellikleri | Borgward BX3 Hakkında Bilgi

⏱: 3 dk

Borgward BX3 hakkında bilgi arayanlar buraya! Yeni Borgward BX3 özellikleri ve diğer detaylar için okumaya devam edin. Ayrıca lüks araç kiralama fiyatları için de ipuçlarımız var…

Alman ve Çin İşi: Borgward BX3

Kaynak: https://www.motorauthority.com/

Alman ve Çin yapımı bir otomobile ne dersiniz? Alman & Çin ortaklığıyla geliştirilen yeni nesil bir otomobilden bahsetmek istiyoruz: Borgward BX3. Alman mühendisliği, Çin işçiliği ile geliştirilen model, yakında yollara çıkacak. Çin’deki tasarım stüdyolarında geliştirilen bu otomobilin kökleri 1929’a dayanıyor. Şimdi Borgward BX3 hakkında daha detaylı konuşalım…

Borgward Şirketi Hakkında

Kaynak: https://www.motorauthority.com/

Alman mühendis ve tasarımcı Carl FW Borgward tarafından 1929 yılında kurulan Borgward fabrikası, özel modellerle bugün de üretime devam ediyor. Bremen’deki bu fabrikada üretilen arabalar, maalesef öyle her kesimden insanın bütçesine uygun değil ama hem teknolojileri hem de tasarımları ile otomobilciler tarafından epeyce takip edilesi modeller…

Borgward markası, 1930-1960 arasında dünyanın en büyük kamyon ve otobüs üreticilerinden biriydi. Hatta ilk beşteydi. 1950’lerin sonlarında Borgward Isabella isimli otomobille baya bi’ sükse de yapmıştı. Ama 1962 yılında bu havalı otomotiv markası iflasını açıkladı. 

Carl FW Borgward torunu ise otomobil tasarımı alanında uzmanlaştı ve 2008 yılında şirketi yeniden kurdu ve marka adını yeniden kullanmaya başladı. 

Borgward Şirketi Yeniden…

Stuttgard’da kurulan üretim tesisinde Faton marka otomobil üretiliyor. 2016 yılında Çin’li BAIC ile işbirliği yaparak büyüyen Borgward şirketi, Borgward BX3 modelini geliştirdi. Bu model, teknolojisi, tasarım dili ve işçilik detayları ile epeyce çekici…

Yeni Borgward BX3 Hakkında
Kaynak: https://www.motorauthority.com/

Ölçü ve dengeli bir SUV olarak tasarlanan araç, iç mekanda konfor ve şıklık odaklı. 1,4 litrelik motoru da performans odaklı. Yeni Borgward BX3 hakkında diğer detaylar şöyle…

  • Borgward BX3 Tasarımı Nasıl?
Kaynak: https://www.motorauthority.com/

Markanın Stuttgart ve Pekin stüdyolarında geliştirilen araç, lüks SUV sınıfında yarışıyor. 4,41mm uzunluğundaki SUV modeli, hem heybetli hem çevik duruyor. Bazı SUV modellerinin, heybetli olmaya odaklanırken hantallaşan adeta kamyon havasına giren imajından eser yok. Dolayısıyla dengeli oranlar ve dengeli görünümün lüks işçilikle birleştiği çok etkileyici bir tasarım dili ile kitlesine seslendiğini söyleyebiliriz. 

Özetle; şişkin çamurluklar, yatay formlu ızgara yapısı ve ızgara ortasında konumlanan dev Borgward logosu ile epey havalı duruyor. Ayrıca çift gövde rengi var. 

  • Borgward BX3 İç Mekan Özellikleri Nasıl?
Kaynak: https://www.motorauthority.com/

Kokpitte 10,25 inçlik ekran ve yeni nesil dijital gösterge teknolojileri ile karşılaşıyoruz. 8 inçlik bir multimedya ekranı da var. Ayrıca konsolu aracın gövde rengi ile çerçevelemişler. Bu da mekana çok premium bir hava katıyor. Ayrıca bu detay, kokpiti epeyce hareketlendirilmiş görünüyor. 

  • Borgward BX3 Motor Özellikleri Nasıl?

Borgward BX3 motor özelliklerine baktığımızda elbette performansa odaklanan bir motor teknolojisi ile karşılaşıyoruz. 

1,4 litrelik turbo beslemeli benzinli motoru 150 HP güç üretiyor. Ayrıca 250 Nm tork verisi sunuyor. Japon markası Aisin tarafından geliştirilen 6 ileri vitesli otomatik şanzımanı ise teknolojisiyle çok iddealı. 

  • Borgward BX3 Donanım Özellikleri Nasıl?

360 derece kamera sistemi ile park etmek oldukça kolay. Kişiselleştirme özellikleri de çok başarılı. Anahtara ihtiyaç duymadan cep telefonuyla komuta edilebiliyor. Ayrıca yüksek mukavemetli çelik karoseri, güvenlik testlerinden beş yıldız almış. A – B – C sütunlarında ise darbeler karşı oldukça dayanıklı bir yapı var. 

Lüks Araba Kiralama

Lüks araç kiralamak veya lüks SUV araç kiralamak gibi ihtiyaçlarınız için hemen yolcu360.com ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. yolcu360.com, ülke geneline yayılan ağı ile size uygun olanı en iyi fiyatla kiralamanızı kolaylaştırıyor. Bir kaç saniye içinde yolcu360.com üzerinden kiralık lüks araç fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Uygun fiyata lüks otomobil kiralamak için en avantajlı sonucu hemen bulabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Citroen AMI İncelemesi ve Özellikleri

Felat Delibalta

2021 Audi A3 Sedan İncelemesi: Audi’nin Yeni Nesil Sedanı 

Felat Delibalta

Porsche 911 GT3 İncelemesi: Kusursuz Spor Araba

Felat Delibalta

Yorum Bırak