Yolcu360
Faydalı bilgiler

Yat Kiralama Hakkında Merak Edilenler

⏱: 3 dk

Tatil sezonunun açılmasıyla birlikte seyahat planları yapılmaya başlandı. Bu sene Covid-19 yüzündense pek çok kişi tatil alışkanlıklarının dışına çıkarak ev kiralama veya yat kiralama gibi alternatif seçeneklere yönelmeyi tercih ediyor. Peki siz daha önce hiç yatla tatil yapmış mıydınız? Eğer ilk kez yatla yaz tatili yapmayı planlıyorsanız büyük ihtimalle aklınızda birçok soru vardır. Hadi gelin hep birlikte bu soruların cevaplarına bir göz atalım. 🙂 Yat kiralama hakkında merak edilenler yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Yat Kiralama Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

  • Yat kiralamanın en güzel yanlarından biri istediğiniz her yere demir atabilmenizdir. İster Ege’nin isterseniz de Akdeniz’in en gizli koylarını keşfedebilirsiniz.

  • Kiralık yatın en büyük avantajı özgürce yeni yerleri görebilmenizdir. Sizi kısıtlayan bir durum genelde olmaz. Bu yüzden harika bir keşif planı hazırlayabilirsiniz.

  • Yat kiralamak, izole bir tatil için en iyi opsiyonlar arasında. Ayrıca oldukça rahatlatıcı bir tatil imkanını size sunar.

  • Kiralama işlemini günlük ve haftalık olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

  • Kiralama işlemi için rezervasyonunuzu bahar aylarında yaptırmanız sizin için iyi olabilir. Son dakikaya bırakırsanız yaz tatili için yat kiralamanız biraz zorlaşıyor. Çünkü genellikle çoğu yat daha önceden rezerve edilmiş oluyor. Bu yüzden erken rezervasyon hayat kurtarır diyoruz. 🙂

  • Yat kiralama fiyatlarına neler dahil? Tekne yakıt türü, kamara sayısı, kişi sayısı, tekne türü ve yat hizmetleri genel fiyatın içerisinde bulunur. Buna göre her firma size uygun fiyatı belirler. Aynı zamanda yatla ilgili bazı bilgileri de sizinle paylaşıyorlar.

  • Genellikle yat kiralama fiyatları kapsamına yat personellerinin ücreti de dahil oluyor. Ancak aşçı gibi elemanlar ücrete dahil değildir. Buna ek olarak yat için ister aşçı olsun ister olmasın market alışverişini sizin yapmanız gerekiyor.

  • Dilerseniz, kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz firma seyahat planlarınıza göre sizin için en ideal programı belirleyebiliyor.

  • Amatör denizci belgeniz varsa kiraladığınız yatı sizde kullanabiliyorsunuz.

  • Kiraladığınız yatla illa denizde olmak zorunda değilsiniz herhangi bir marinaya yatı demirleyebilirsiniz.

Ege Kıyısındaki Gizli Koylar için tıklayınız.

Akdeniz Kıyılarının En Güzel 4 Sahili için tıklayınız.

 

 

İlgili Yazılar

Bebek Koltuğu Nasıl Kullanılmalı?

Yolcu360

Feribot Saatleri ve Ücretleri 2020 / Eskihisar Topçular Feribot Ücreti / Gökçeada Feribot Saatleri

Yolcu 360

Araçla Seyahat Sırasında Tasarruf Sağlayacak İpuçları

Yolcu 360

Yorum Bırak