Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Yabancı Seyahat Filmleri | Yabancı Yol Filmleri

Yabancı Seyahat Filmleri | Yabancı Yol Filmleri

Korona günlerinin en büyük kurtarıcılarından film tavsiyelerimizle devam ediyoruz. Bu kez de sizleri “Yabancı Seyahat ve Yol” filmleriyle baş başa bırakıyor. Oturduğunuz yerden sizi Amerika’dan Avrupa’ya her yeri gezdirecek bu harika film detaylarını umarız keyifle okursunuz. Şimdi sahne sizin. 🙂 İyi seyirler!

Yabancı Seyahat Filmleri

 • IM JULI (2000)-IMDb 8,7

Romantik komedi türünde olan “Im Juli” aynı zamanda bir yol filmidir. Genç bir öğretmen olan Daniel, karakteri dolayısıyla öğrencileriyle asla yakın ilişkide olan biri değildir. Juli ile tanışmasıyla hayatı değişmeye başlar. Daniel, Juli’nin baktığı fal ile hayatının aşkını bulacağına fazlasıyla inanır. Türk kızı olan Melek ile tanışır ve peşinden Hamburg’tan birçok noktaya uğrayarak İstanbul’a geldikleri film tam bir yol komedisidir. Her ne kadar Alman filmi olsa da, filmin yönetmeninin Fatih Akın olması ve Türkiye’yi de kapsaması dolayısıyla Türk filmi olarak kabul edenimiz çok. Birçok festivalde yer almış ödüllü bir film olduğunu da belirtmek isteriz.

 • INTO THE WILD (2007)-IMDb 8.1

Atlet olan Christopher, iyi bir üniversiteden mezun olmuştur. Hayatında değişime gitmeye karar verir ve tüm mal varlığını bağışlayarak, şehir hayatından kendini vahşi doğanın ellerine bırakır.

 • BEFORE SUNRISE (1995),BEFORE SUNSET (2004),BEFORE MIDNIGHT (2013)-IMDb 8.1 / IMDb 8.1 / IMDb 8.0

Tarzları ayrı olan Fransız Celine ile Amerikalı Jesse’nin Viyana treninde tesadüfen yolları kesişir. Viyana’da trenden birlikte inip tüm sokakları birlikte keşfetmeye karar verirler. Dile getirmeseler de bu esnada birbirlerine karşı çok şey hissederler. Masalsı aşkla mest eden “Before Sunset” filminin çok beğenilmesiyle devam filmleri çekilmiştir. Yabancı seyahat fimleri arasındaki bu harika üçleme kaçmaz, bizden söylemesi.

 • KNOCKIN’ ON HEAVEN’S DOOR (1997)-IMDb 8.0

Kanser hastası olduklarını öğrenen Martin ve Rudi, hastanede tanışıp arkadaş olurlar. Hikaye, ikisinin de hastalığının ileri seviye de olduğunu öğrenmesiyle başlar. Rudi’nin daha önce hiç okyanus görmediğini söylemesiyle kaybedecek bir şeyleri olmadığını bildiklerinden araba çalıp rotalarını deniz kenarına çevirirler. Ancak planlamadıkları bir şeyle karşılaşırlar. Torpidoda buldukları silahla şaşkına uğrayan ikili arabanın gangster çetesine ait olduğunu öğrenmesiyle aksiyon dolu bir yolculuğa başlarlar.

 • LIFE OF PI (2012)-IMDb 7.9

Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, okyanusun ortasında batar. Gemiden kurtulanlar ise 16 yaşındaki Pi Patel, bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve Richard Parker adında 300 kiloluk bir bengal kaplanıdır. Dev kaplana yem olmamak adına onunla iletişime geçmenin bir yolunu bulmaya çalışan macera ve keşiflerle dolu yolu konu alan film kesinlikle listenizde olması gereken yolculuk filmlerindendir. Film aynı zamanda 11 dalda ödüle aday gösterilip, 4 dalda başarılı olmuştur.

 • MOONRISE KINGDOM (2012)-IMDb 7,8

Anne ve babası vefat eden Sam başka bir aileye evlatlık verilir. Her zamanki gibi yaz aylarını geçirmesi için izci kampına gönderilir. Önceki yaz yine izci kampındayken, adanın diğer tarafında oturan Suzy ile tanışan Sam bir araya gelirler ve kaçarlar. Bu saf duygularla dolu filmi izlemek gününüzü kesinlikle keyiflendirecek şeylerden biri olacak.

 • LITTLE MISS SUNSHINE (2006)-IMDb 7,8

Modern bir Amerikan ailesi olmalarına rağmen zıt karakterlerle dolu bir evdir. Evin küçük kızının hayallerini süsleyen bir yarışma için hep birlikte eski bir minibüs ile çıktıkları yolda birbirlerine dair yeni güzellikler fark edeceklerdir. Dram, komedi türündeki bu film, en iyi film kategorisi dahil 4 dalda akademi ödüllerine aday olurken bunlardan ikisini kazandı.

Seyahat Filmleri

 • THE MOTORCYCLE DIARIES (2004)-IMDb 7,8

Amaçları 4 ayda 8000 km yapmak olan iki üniversite öğrencisinin Güney Amerika’yı keşfetmek amacıyla motorla çıktıkları macerayı anlatan bu film, harika yol filmlerindendir.

 • MIDNIGHT IN PARİS (2011) -IMDb 7.7

Nişanlı Amerikalı iki genç çift Gil ve İnez’in, Paris’e ufak bir Avrupa tatili kaçamağı yapmasıyla başlar hikaye… Damat adayı olan Gil’in Paris sokaklarında gece yarısı gezerken yaşadığı gerçeküstü bir olay her şeyi değiştirecektir.

 • THE BUCKET LIST (2007)-IMDb 7.4

Ülkemizde “Şimdi ya da Asla” ismiyle tanınan film, ölümcül hastalığa yakalanan Edward ve Carter’ın hastane odasında tanışmasıyla başlar. Hayatlarının son zamanlarını yaşarken, yapmak isteyip yapamadıkları her şeyin listesini yapıp yola koyulurlar. İnsanın içini ısıtan türden bir film…

 • THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY (2013)-IMDb 7,3

Büyük bir derginin fotoğraf negatifi bölümünde çalışan Walter’ın derginin son sayısında yer alacak çalışmanın en önemli fotoğrafın kaybolmasıyla hikaye başlar. Kayıp fotoğrafı bulmak için hayallerini gerçekte yaşayan Walter’ın komedi ve macera dolu yaşadıkları izlemeye değer.

 • WILD (2014)-IMDb 7,1

Cheryl, annesinin ölümüyle hayatı alt üst olan, uyuşturucu batağında evliliği bitmiş bir kadındır. Farklılık olması adına 1770 km uzunluğunda ki Amerika’nın en uzun ve tehlikeli yolunu yürümeye karar verir. Yaşadığı zorluklarla hayata bir kez daha tutunacaktır.

 • ONE WEEK (2008)-IMDb 7

Yabancı seyahat filmleri arasındaki One Week, yaşama ihtimali %10 olan kanser hastası Ben Tyler, nişanlısı dahil her şeyi geride bırakıp aldığı 2. El motorla Toronto’dan batıya doğru ilerlemesini anlatıyor.

 • BEACH (2000)-IMDb 6,7

Leonardo di Caprio’nun başrolünde oynadığı film, Tayland’a gelen Amerikalı gencin hikayesini anlatıyor. Teknolojiden uzakta bir maceraya atılmak isteyen Richard, sizi Tayland’ın güzel kumsallarına götürecek. Bizim de balayımızın geçtiği yerler olduğu için ayrı bir keyif ve özlemle izlediğimiz bir gerçek.

 • EUROTRIP (2004)-IMDb 6,6

Kız arkadaşı tarafından terk edilen gencin Almanya’daki arkadaşının yanına gitmek istemesiyle başlayan hikaye, Londra, Roma, Paris ve Prag’da geçiyor. Bu süreçte başına gelen her şeyi komik bir dille anlatan film tam bir gençlik komedisidir.

Yorum ekle