Yolcu360
Çeşme Altınkum
Türkiye Gezi Rehberi

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / İzmir Çeşme Sahili

⏱: 2 dk

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri hangileri? En güzel sahiller Türkiye arayışında mutlaka  İzmir Çeşme Sahili akla gelir. Peki, Çeşme sahili hakkında ne biliyoruz?

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / İzmir Çeşme Sahili

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri yazı dizisinin konuğu, İzmir Çeşme Sahili. Peki, Çeşme sahili nasıl? Mesela Çeşme’de nerede denize girmeli? Çeşme’nin en güzel sahili neresi? En güzel Çeşme plajları hangileri?  Ege Bölgesinin ve aslında ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Çeşme’nin sahilini ve Çeşme plajlarını araştıranlara için Çeşme Antik Sahilinden söz etmek istedik…

Çeşme’nin En Güzel Plajları yazısına da bakın!

İzmir Çeşme Hakkında

İzmir ilinde Ege Denizine doğru uzanan Çeşme yarımadası, dünyanın en güzel noktalarından biri. Denizi, manzarası, plajları, şehrin mimarisi, sokakları, yöreye özgü ürünleri ile Çeşme, çok değerli.

Bugün, Çeşme ilçe merkezi, Çeşme yarımadasının batısında kurulu. Ayrıca İyonya’nın liman kenti Erythrai sahilinin de önemli bir parçası ve limanıydı. Burası, bir liman kenti olarak önemini hep korudu.

Çeşme, tarih boyunca sırasıyla Lidyalılar, Persliler, Bergama Krallığı, Roma, Bizans ve Türk egemenliğine girmiş. İlçenin tam merkezindeki Çeşme Kalesi çok değerli bir yapıdır. Onun hemen yanında Osmanlı’dan hemen önce Çaka Bey döneminden kalma yine çok değerli bir cami var.

İzmir Çeşme Antik Sahili Hakkında

İzmir Çeşme ilçesinin sahili antik değere sahiptir. Antik değerdeki bu sahilden denize girmek çok keyiflidir. Sahil boyunca çok sayıda restoran, otel, kafe ve dinlenme alanına rastlayabilirsiniz.

Gaziantep’te Ne Yenir yazı disine de göz gezdirin….

En Güzel Çeşme Plajları

Çeşme’nin en güzel plajı Ilıca plajı olarak tanımlanır. Ilıca Plajı, Türkiye’nin en güzel plajlarından biridir. Çeşme’nin diğer güzel sahillerinden biri de Dalyanköy’de. Çeşme Dalyanköy arası ise sadece 2 km.

Çeşme Araç Kiralama Fiyatları Hakkında

İzmir Çeşme araç kiralama fiyatları için yolcu360.com üzerinden hızlı ve kolay bir araştırma yapabilirsiniz. İzmir Çeşme otomobil kiralama ya da Çeşme’den araç kiralama arayışında yolcu360.com sistemi üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırarak Çeşme uygun kiralık araç arayışında dilediğiniz sonuca hızlı ve pratik bir biçimde erişebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Türkiye’nin En Güzel Milli Parkları | Tabiat Parkları Açıldı!

Yolcu 360

Karabük Gezilecek Yerler / Karabük Gezi Rehberi

Yolcu 360

Yeşilyurt Köyü: Bir kış masalı kadar güzel / Balıkesir

Yolcu 360

Yorum Bırak