Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Antalya – Demre – Teimiussa Antik Sahili

Türkiye’nin en güzel sahilleri hangileri? Türkiye’de denize girmek için en güzel yerler listesi yapılsa ilk sırada nereler olurdu? En güzel plajlar Türkiye arayışında ya da Türkiye’de denize girilecek yerler arayışında bizim yolumuz Antalya’ya düştü. Antalya’nın Demre ilçesindeki Teimiussa Antik sahiline bir baktık.

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Antalya – Demre – Teimiussa Antik Sahili

Buraya yerel halk Üçağız diyor. Tarih kitaplarında Tristomon diye de geçer. Tarihi bir liman olan Teimiussa, bugün açıkta görünen taş lahitlerle denize bakan tarihi bir mezarlık gibi. Tam da lahitlerin olduğu yerden manzara şahane.

Temiz denizi, balıkça zengin olan Teimiussa sahilinde balık tutmak en sık yapılan aktivite. Bununla beraber yüzmek, tekne turuna çıkmak, sadece manzarayı izlemek ve derin bir sessizliğe dalmak da çok keyifli olacaktır.

Teimiussa’ya Nasıl Gidilir?

Demre’den kara yoluyla ya da tekneyle Teimiussa bölgesine yani Üçağıza gelebilirsiniz. Dilerseniz Demre’den araç kiralama ile bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz. Demre oto kiralama fiyatlarına ya da Antalya Havalimanı oto kiralama fiyatlarına da yolcu360.com üzerinden bakabilirsiniz.

Aslında keyifli bir Antalya tatili için altınızda araba olsa iyi olur. Antalya araba kiralama fiyatları için veya Antalya Havalimanı araba kiralama fiyatları için de yolcu360.com sistemini kullanabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırabilir, pratik bir biçimde sonuç alabilirsiniz.

Facebook Yorum

İlgili Yazılar

Kabak Koyu | Kabak Koyu Kamp| Kabak Koyu Nerede?

Yolcu 360

Bartın Gezi Rehberi

Yolcu360

Yedigöller gezi rehberi / Sonbaharın en güzel adresi

Yolcu 360

Yorum Bırak