Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Teimiussa Antik Sahili Nerede?

⏱: 2 dk

Türkiye’nin en güzel sahilleri hangileri? Türkiye’de denize girmek için en güzel yerler listesi yapılsa ilk sırada nereler olurdu? En güzel plajlar Türkiye arayışında ya da Türkiye’de denize girilecek yerler arayışında bizim yolumuz Antalya’ya düştü. Antalya’nın Demre ilçesindeki Teimiussa Antik sahiline bir baktık. Teimiussa Antik Sahili için gezi yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerini inceleyerek yaz tatili planlarınıza burayı eklemeye ne dersiniz?

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Antalya – Demre – Teimiussa Antik Sahili

Buraya yerel halk Üçağız diyor. Tarih kitaplarında Tristomon diye de geçer. Tarihi bir liman olan Teimiussa, bugün açıkta görünen taş lahitlerle denize bakan tarihi bir mezarlık gibi. Tam da lahitlerin olduğu yerden manzara şahane.

Temiz denizi, balıkça zengin olan Teimiussa sahilinde balık tutmak en sık yapılan aktivite. Bununla beraber yüzmek, tekne turuna çıkmak, sadece manzarayı izlemek ve derin bir sessizliğe dalmak da çok keyifli olacaktır.

Antalya Akvaryum yazısı için tıklayınız.

Teimiussa’ya Nasıl Gidilir? / Antik Sahil Nerede?

Demre’den kara yoluyla ya da tekneyle Teimiussa bölgesine yani Üçağıza gelebilirsiniz. Dilerseniz Demre’den araç kiralama ile bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz. Demre oto kiralama fiyatlarına ya da Antalya Havalimanı oto kiralama fiyatlarına da yolcu360.com üzerinden bakabilirsiniz.

Aslında keyifli bir Antalya tatili için altınızda araba olsa iyi olur. Antalya araba kiralama fiyatları için veya Antalya Havalimanı araba kiralama fiyatları için de yolcu360.com sistemini kullanabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırabilir, pratik bir biçimde sonuç alabilirsiniz.

Antalya Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Antalya’ya nasıl gidilir?

İstanbul Antalya kaç km? İki şehir arası mesafe 694,8 kilometre olup, İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak, D650 üzerinden 8 saat 56 dakika’da Antalya’ya varılabilir. Özellikle Antalya turu yapmak isteyenler için araç kiralama ideal bir seçenek.

Ankara Antalya kaç km? Ankara ve Antalya arasındaki mesafe 482,4 kilometre. Ankara’dan Antalya için yola çıkanlar, Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve D695 üzerinden 6 saat 27 dakika içerisinde şehre ulaşabilirler.

Antalya araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Fındıklı Köyü ve Kömür Limanı gezi rehberi / Gelibolu / Çanakkale

Yolcu 360

Latmos Dağı / Herakleia Latmos Antik Kenti / Kaya Resimleri

Yolcu 360

İstanbul’a Yakın Doğa İle Baş Başa Kış Tatili Önerileri

Yolcu 360

Yorum Bırak