Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Türkiye’nin En Güzel Adaları | Türkiye’nin En Güzel 6 Adası

Türkiye’nin En Güzel Adaları | Türkiye’nin En Güzel 6 Adası

Ülkemizin dört bir yanında birbirinden güzel adalar var. Hadi gelin Türkiye’nin en güzel adalarına birlikte yolculuk yapalım. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Türkiye’nin en güzel adaları için yola çıkmaya ne dersiniz? Türkiye’nin en güzel 6 adası yazısı yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı.

Türkiye’nin En Güzel 6 Adası

  • BÜYÜKADA, İSTANBUL

Büyükada’nın farklı bir albenisi var. Geçmişten günümüze kadar gelen tarihe tanıklık eden o harika ahşap köşkler… Tepeden izlenmeye doyulmayan o güzel mavilik ve bisikletle gezmenin harika olduğu, ağaçlar ve çiçeklerle bezenmiş fotojenik sokaklar… Büyükada sadece yazın ve hafta sonu gidenler için aşırı kalabalık olarak adlandırılabilecek bir yer belki ancak Büyükada’nın tadını sadece sakin anlarını yaşarsanız tam anlamıyla çıkarmış olursunuz söyleyelim.

Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’da bulunan Beşiktaş, Bostancı, Kabataş ve Kadıköy iskelelerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok sık saatlerde olmasa bile yaz dönemleri Avcılar, Büyükçekmece ve Yeşilköy’den de deniz yolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Dilerseniz de ulaşım için deniz taksi tercih edebilirsiniz.

Büyükada Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

  • BURGAZADA, İSTANBUL

Burgazada yürüyerek gezilecek en keyifli adalardan biridir. Özellikle yürüyerek keşfetmeyi seviyorsanız burası tam sizlik… Sıcak havalarda gelirseniz her koyda denize girerek minik molalar da verebilirsiniz. İstanbul’da ama İstanbul’un dışında gibi hissedeceğiniz bu adada Gezinti Yolu Caddesi, Gönüllü Caddesi, Madam Martha Koyu seveceğiniz yerlerden sadece bir kaçı…

Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’da bulunan Beşiktaş, Bostancı, Kabataş ve Kadıköy iskelelerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok sık saatlerde olmasa bile bazı dönemler Avcılar, Büyükçekmece ve Yeşilköy’den de deniz yolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Dilerseniz de ulaşım için deniz taksi tercih edebilirsiniz.

Burgazada Gezi Rehberi için tıklayınız.

  • BOZCAADA, ÇANAKKALE

Bozcaada denizi, gezilecek harika sokakları ve eşsiz gün batımı ile bir kere gidenin müdavimi olduğu bir ada… Bir de İstanbul’a yakın olması eklenince iyice vazgeçilmez bir hale bürünüyor.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcada’ya Çanakkale’de bulunan Geyikli İskelesi’nden deniz yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında seferler daha sıkken kış tarifesine geçildiğinde azalıyor.

Bozcaada Gezi Rehberi için tıklayınız.

Türkiye’nin En Güzel Adaları

  • CUNDA ADASI, BALIKESİR

Ayvalık’ın en gözde adası Türkiye’nin de en sevilen adalarından biridir.  Plajları, çevresindeki güzellikleri, sokakları… Cunda Adası’nda mutlu olmamak için hiçbir sebep yok.

Cunda Adası’na Nasıl Gidilir?

Cunda Adası’na ulaşım oldukça kolay… Ada Ayvalık’a incecik bir kara parçası ile bağlı… Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünü kullanarak geçebiliyorsunuz.

Balıkesir Edremit Kocaseyit Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

  • KALEM ADASI, İZMİR

Kalem Adası, berrak ve göz kamaştırıcı suyuyla hayalleri süsleyen muhteşem bir denize sahip… Otel dışındaki tüm alan tamamen ormanla kaplı olduğundan fazlaca sessiz ve huzurlu bir ortamı var.

Kalem Adası’na Nasıl Gidilir?

Bademli Köyü’nden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ada’da konaklanacak bir otel var. Dilerseniz diğer bir seçenek olarak da önceden bu otelle iletişime geçerek kendilerine ait tekne ile sizi almalarını talep edebilirsiniz.

İzmir araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

  • SEDİR ADASI, MUĞLA

Sedir Adası aynı zamanda Kleopatra Adası olarak da bilinmektedir. Kleopatra Adası ismini almasındaki en büyük etkenlerden biri de altın rengi kumsalı olmasından kaynaklanıyor. Bu kumdan dünyada sadece Mısır’da bulunuyor.

Sedir Adası’na Nasıl Gidilir?

Marmaris’e bağlı olan Çamlı Köyü’ndeki Çamlık İskelesi’nden düzenli olarak tekne seferleri yapılmaktadır. Dolmuş teknelerin belli bir saati yok doldukça kalkıyor.

Muğla Dalaman Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Yorum ekle