Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Yaşam > Türkiye’nin En Eğlenceli Lunaparkları Hangileri?

Türkiye’nin En Eğlenceli Lunaparkları Hangileri?

Çocukların ve ruhu çocuk kalanların en sevdiği yerlerden biri de lunaparklardır. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Türkiye’nin en eğlenceli lunaparkları için yola koyulmaya hazır mısınız? Eğlencenin adrenalinle buluştuğu noktada özellikle de şehir hayatından uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz, ülkemizde bulunan dünya standarlarında lunaparkları sizin için inceledik. İşte Türkiye’deki Lunaparklar

Türkiye’nin En Eğlenceli Lunaparkları

Vialand Tema Park / Eyüp – İstanbul

Türkiye’nin ilk tema parkı olan Vialand 600 bin m²’lik bir alanda kurulu. 200bin m²’lik alanı tema park olan Vialand’de 100bin m² alan üzerine kurulu bir de gösteri merkezi bulunuyor. Eğlence, oyun, adrenalin ve hediyelik eşya konusunda arayıp da bulamayacağınız hiçbir şey yok Vialand’de. Saatte 120km’lik hızıyla Nefeskesen ve 85km hıza ulaşan Maceraperest isimli rollercoasterları mutlaka denemelisiniz. Viking isimli oyuncakta, bir sandalla 15 metre yükseklikten aşağı düşebilir, 360’da ise 30m yükseklikten Vialand’i başaşağı bir şekilde izleyebilirsiniz. Çok farklı menü seçenekleriyle hizmet veren büfe ve restoranlarda yemeğinizi yerken, manzara eşliğinde keyif yapabilirsiniz. Eyüp’te bulunan parka, İstanbul Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile kiraladığınız aracınızla ulaşabilirsiniz.

Viaport AVM Lunapark / Pendik – İstanbul

Family Coaster’ı, Ahtapot’u, Gondol’u, Çuf çuf treni ve çarpışan arabalarıyla tam bir klasik lunapark olan Viaport AVM lunaparkı, hem alışveriş hem de eğlence seçeneklerini bir arada sunuyor. Ayrıca bu lunaparkta bovling oynayabilir, gokart yarışı yapabilirsiniz. Çocuklarınız da Pony Club’da zevkli bir at binme deneyimi yaşayabilir. Ailecek eğlenebileceğiniz Viaport AVM Lunaparkı’na Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan trafiğin durumuna göre 20 – 25 dakikalık bir sürede ulaşabilirsiniz.

Park Lunasan / İzmit – Kocaeli

Günümüzde en eski lunaparklardan biri olan Park Lunasan’ı eskimiş bir lunapark olarak düşünmeyin sakın. Parkın kuruluş tarihi eski sadece. 1975 yılından bu yana hizmet veren lunapark, Kocaeli Fuar Merkezi’nde yer alıyor. Lunaparkın en ünlü oyuncağı 40 metre yüksekliğe çıkan ve 360 derecelik takla atan rollercoaster. Mega Disco, Perili Köşk ve Ahtapot da diğer ilgi çekici ve eğlenceli oyuncaklar. İzmit merkezinde bulunan lunaparka İstanbul Sabiha gökçen Havalimanı’ndan ise 45 dakikalık bir yolculukla ulaşıyorsunuz. İzmir Sabiha Gökçen Havalimanı kiralık araç seçenekleri için yolcu360.com ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Gençlik Parkı Lunaparkı / Ulus – Ankara

Başkentin neredeyse merkezi sayılan bir noktada bulunan Gençlik Parkı’nın içerisindeki bu lunapark da uzun yıllardır hizmet vermekte. Sizi altüst edecek kamikaze, oradan oraya savuracak olan gondol, tüylerinizi ürpertecek korku tüneli gibi seçeneklere sahip lunaparkta Galaxy, Crazy Dance, Gokart, Çarpışan arabalar ve oyun salonları mevcut. Ankara’ya uçakla geldiyseniz, Ankara Esenboğa Havalimanı kiralık araç seçenekleriyle 25 dakikada Gençlik Park Lunaparkı’na kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle