Yolcu360
Araç kirala ve keşfet

Türkiye’de En Çok Satan Sıfır Arabalar Hangileri

En çok hangi arabalar satılıyor, Türkiye’de en çok hangi modeller tercih ediliyor sorularının yanıtları önemli. Çünkü bu yanıtlar, aracınızın ikinci el değerini de belirliyor.

Türkiye’de En Çok Satan Sıfır Arabalar Hangileri

Otomobil marka ve modellerinin fazlasıyla bulunabildiği ülkemizde satışlar konusunda da ciddi rakamlar ortaya çıkıyor. Standart özelliklerine, donanımına, ekstra özellik eklentilerine göre fiyatları değişen otomobillerin ülkemizdeki yaygın kullanımından kaynaklı olan bu satış yüzdeleri her geçen yıl artarak yükseliyor. Biz de 2017’de en çok satan araçları inceledik.

En Çok Satan Otomobiller

Dünya otomotiv devi Ford’un yeni otomobili Kuga listeye girenlerden. Estetik tasarımı ve performansıyla öne çıkan Kuga’nın donanım özellikleri ile birlikte, en azından birkaç yıl daha listede yer alacağını söyleyebiliriz.

Sınıfının ekonomik maliyetli araçlarından olan Sportage da Kia’nın yıl boyunca en çok satan aracı olarak listede yer alıyor. Performans özellikleri ile şık görünümü tercih sebebi olarak görülmesinin en önemli sebeplerinden.

Tüm zamanların klasikleri gibi bir listede de yer alabilecek niteliğe sahip BMW’nin 3 serisi de listeye girmiş durumda. Her yıl ciddi değişiklikler ve yeniliklerle gelen seri BMW’nin de gözdelerinden.

Japon otomobil devi Toyota’da en estetik ve en performanslı araçlarından biri olan Auris ve sınıfının en iyilerinden olan C-HR modeli ile listede. Yıl boyunca ciddi bir satış rakamına ulaşan Auris’in donanımsal özellikleri de son derece davetkar. C-HR için ise söylenecek çok fazla söz yok.

Listenin Fransız’ı Renault Megane. Uzun yıllardır var olmasına rağmen sürekli yenilenen yapısıyla Renault’un lokomotifi olmayı başarmış bir otomobil. Kaliteli ve estetik yapısı öne çıkan özelliklerinden.

Hyundai’nin Elantra modeli de listemize giren otomobillerden. İyi bir satış rakamına sahip. Neredeyse en çok tercih edilenlerden biri.

Listede yer alan ikinci Kia otomobili olan Cerato, sade ve klasik görünümüyle tercih edilen modellerden. Araç içi özellikleri ve hacmiyle göz dolduran Cerato, doğru yenilemeler ve geliştirmelerle daha uzun yıllar çok satanlar listesinde yer alabilecek nitelikte bir otomobil.

Maliyet konusunda cimri ama özellikler konusunda bonkör Dacia’dan 2 otomobil de yılın en çok satanları arasında. Dacia’nın kişilikli ve karizmatik, uzun otomobili Logan satış grafiği ile de öne çıkmayı başarmış. Lodgy ise listeye giren ikinci Dacia modeli. Sportif ve estetik görünümü, teknolojik yenilikleri ve kaliteli yapısıyla satışta iyi gidenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Audi’nin dünya çapında çok sevilen serilerinden A3 ve A4 de geçen yılın en çok satanları arasında. Kaliteden taviz vermeyen, güvenliği arttırılmış, tam tabiriyle sağlam otomobillerden olan A3 ve A4 listede ilk sıraları zorlayanlardan.

 

İlgili Yazılar

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Bartın – Amasra – Amastris Sahili

Yolcu360

Bayburt Gezilecek Yerler / Bayburt Gezi Rehberi

Yolcu 360

VW Polo GTi Sürüş İzlenimi

Yolcu 360

Yorum Bırak