Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Türkiye’de Dalış Yapabileceğiniz 5 Mükemmel Koy

Türkiye’de Dalış Yapabileceğiniz 5 Mükemmel Koy

Son yıllarda, ülkemizde popülerliği oldukça artan dalış sporu için güzel alanlar ve koyları tanıtmak istedik. Hepsi birbirinden farklı ve enfes görüntüler sunan, dalış yapabileceğiniz koyları en kısa sürede rotanız içerisine alacağınıza eminiz. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Türkiye’de dalış yapabileceğiniz 5 mükemmel koy için yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

Türkiye’de Dalış Yapabileceğiniz 5 Mükemmel Koy

  • Akvaryum Koyu / Fethiye – Muğla

El değmemiş alanlardan olan ve son yıllarda özellikle koruma altına alınan Akvaryum Koyu’nda yapacağınız dalış sizi farklı güzelliklerle tanıştıracaktır. Yıl boyunca, dünyanın birçok yerinden gelen dalış meraklılarını ağırlayan bu koyda dalabileceğiniz pek çok derinlik bulunuyor. Yeni başlayanlardansanız 18-20 metrelik dalışı tercih etmelisiniz. Müren, ahtapot, denizatı gibi birçok canlıyı ve şahane su altı görünümünü bu derinlikte deneyimleyebilirsiniz Akvaryum Koyu’nda.

Dalaman Havaalanı araç kiralama seçenekleri ile kiralayabileceğiniz araçla, D400 karayolunu doğu yönünde takip ederek Fethiye’ye sapıp, Kayaköy üzerinden Fethiye Akvaryum Koyuna ulaşabilirsiniz.

  • Korsan Koyu / Antalya

Denizden baktığınızda göremediğiniz enfes güzellikte bir yerdir Korsan Koyu. Anlatılan hikayelere göre zamanında Akdeniz kıyılarından geçen ticari gemilere saldırmak için korsanların pusuya yattığı bir yer olmasından alır adını. Zaten koyda dalış yaptığınızda ufak tefek gemi kalıntılarıyla çokça amfora görebiliyorsunuz. Sualtı manzarısının da mükemmel olduğunu belirtmekte fayda var.

Antalya Havalimanı’ndan D400’ü takip ederek Adrasan üzerinden, 2 saate yakın bir yolculukla ulaşabiliyorsunuz, bu doğal güzelliğe. Şehre havayoluyla geldiyseniz Antalya Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile Korsan Koyuna daha kolay ve konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz.

  • Sazak Koyu / Antalya

Antalya Korsan Koyu ile neredeyse yanyana olan bu koyu, özellikle dalışa yeni başlayanlar için tavsiye ediyoruz. Oldukça geniş bir alana ama az derinliğe sahip olan koy, daha çok deneme ve başlangıç eğitimleri için biçilmiş kaftan. Derin değil diye sualtı ortamının basit ve çok da hoş olmadığını düşünmeyin sakın. Daldığınızda sizi karşılayacak olan deniz canlılarının yanında birçok sürprizi de içinde barındırıyor Sazak Koyu.

Korsan Koyu ile aynı rotayı takip ederek Antalya Sazak Koyuna rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Az Bilinen Koylar için tıklayınız.

Türkiye’nin En Güzel Su Altı Dalış Noktaları

  • Sancaklı Koyu / Fethiye

Bizans dönemi zindan kalıntıları ve kilise ile çevrili olan Sancaklı koyu bilinen dalış noktalarındandır. Doğanın en güzel yerlerinde birinde yer almasının yanı sıra şahane bir sualtı dalış sözünü de verir insana. Dipte, amfora kalıntıları, değirmen taşları ve büyükçe bir mermer dibek bulunur. Sualtı florası ile de ilgi çekici yerlerdendir Sancaklı Koyu.

Şehre havayolu ile gelecekseniz Dalaman Havaalanı’ndan D400’ü kullanarak Fethiye’ye ve ardından Kelebekler Vadisine kadar giderek, 1 saat 20 dakika kadar süren bir yolculuk sizi bu enfes koya ulaştırır.

  • Kaçakçı Koyu / Bodrum

Şehre havayoluyla geldiyseniz Bodrum Milas Havaalanı’ndan E330’u takip ederek Bodrum’a gelip buradan kiralayabileceğiniz bir tekne ile yarım saatlik bir deniz yolculuğu ile ulaşırsınız Kaçakçı Koyu’na. Koyun iki ucunda yer alan burunlarda dalış yapabileceğiniz gibi, dalış konusunda profesyonel bir dalgıç eşliğinde dalabileceğiniz 50 metrelik bir mağara da bulunuyor. Mağaradaki muhteşem sarkıtları görmek için tercih edebileceğiniz bir yerdir. Bodrum Havalimanı araç kiralama seçenekleri için yolcu360.com üzerinden hızlıca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bodrum Havaalanı en uygun fiyatlı rent a car alternatifini en zahmetsiz biçimde bulabilir, tatilin keyfini sürebilirsiniz.

Yorum ekle