Yolcu360
Otomotiv Haberleri

TESLA ve SpaceX Şirketlerinin Popüler CEO’su Elon Musk’a Twitter Önlemi!

⏱: < 1 dk

Bildiğiniz üzere son yıllarda dünyanın en popüler CEO’larından biri Elon Musk. Musk’ın sosyal medyada çok aktif olduğunu da biliyoruz. Hatta geçen yıl yaptığı Türkiye ziyareti sonrasında da Twitter hesabından Anıtkabir’den bir fotoğraf paylaşmıştı. Elon Musk, twitter hesabını çok yoğun kullanıyor. Onu takip eden hemen herkese mutlaka yanıt vermeye iletişimde olmaya özen gösteriyor. Bu da Elon Musk Twitter hesabının kötü niyetli kişilerin hedefi olmasına neden oluyor. Nasıl mı?

Ünlülerin Twitter hesaplarına girerek onların adıyla hesabı kullanan kötü niyetli korsanlar var. Bunlar takipçisi çok olan ünlü kişilerin hesaplarını hedef alıyorlar. Bazen uygunsuz fotoğraflar paylaşıyor bazen de kişinin ağzındanmış gibi yorum ve yanıt yazıyorlar. Bu da haliyle çok tedirgin edici bir durum.

Elon Musk’ın Twitter hesabı için çok kereler böyle durumlar söz konusu oldu. Musk da ya Twitter yetkililerine başvurdu ya da onlar harekete geçti ki yeni bir uygulamanın ilk denemesi Elon Musk resmi Twitter hesabında yapıldı. Eğer onaysız bir telefonla ilişkilendirilmiş bir hesabın kullanıcı ismi Elon Musk kelimelerini içeriyorsa o hesap otomatik olarak kilitleniyor. Böylece kötü niyetli kişiler hesabı ele geçiremiyor.

Elon Musk demişken, Tesla marka bir otomobilin İstanbul Zorlu Center önünde sergilendiğini ekleyelim. Dilerseniz gidip görebilir hatta deneyebilirsiniz. Ayrıca Linked İn’den yapılan TESLA iş ilanlarına bakılırsa yakında Türkiye TESLA ofisi de açılacak.  

 

İlgili Yazılar

Hibrit Spor Otomobil Motorları Yarışını BMW i8 Kazandı!

Yolcu 360

Kasko Sigortası Nasıl Fiyatlandırılıyor?

Yolcu 360

2019 Model Porsche Spor Otomobilleri Harika!

Yolcu 360

Yorum Bırak