Yolcu360
Faydalı bilgiler

Telefonunuza İndirebileceğiniz En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

⏱: 2 dk

Telefona indirilen navigasyon uygulamaları ile aradığınız adrese strese girmeden ulaşabilirsiniz. Peki, Google Maps nasıl indirilir, en iyi navigasyon uygulaması hangisi, Yandex navigasyon nasıl…

 

Telefonunuza İndirebileceğiniz En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Teknolojinin son yıllardaki hızlı gelişiminin, pek çok açıdan işimizi kolaylaştıran bir hal aldığı ortada. Farklı özelliklere sahip pek çok uygulamayla donatılmış akıllı telefonlar için yolumuzu bulmamızı kolaylaştıran en iyi 3 navigasyon uygulamasını, bütün özellikleriyle inceledik!

Google Maps

Geliştikçe vazgeçilmez uygulamalardan biri haline gelen Google Maps ya da Türkçe adıyla Google Haritalar, sadece bir navigasyon uygulaması olmanın çok ötesinde bir yazılım. Elbette sizi bir yerden diğerine götürüyor ama sunduğu seçeneklerle hem yolculuğunuzu keyifli hale getiriyor, hem de gittiğiniz / gideceğiniz yerde bulmak isteyeceğiniz her türlü alan hakkında sizi bilgilendiriyor. Akıllı telefonunuzda konum seçeneğiniz aktifse, o an bulunduğunuz yerdeki restoranlardan benzin istasyonlarına, banka ATM’lerinden marketlere kadar her türlü bilgiyi önünüze getiriyor.

Google Maps’in Avantajları

Son dönemlerde eklenmiş olan fotoğraf, yorum ve bilgi seçenekleriyle, aradığınız yer hakkında bilgi edinebilir, kullanıcı yorumlarından faydalanabilir ve fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Bunun yanında Google Maps size farklı bir misyon da yüklüyor. İstediğiniz takdirde gittiğiniz ya da bulunduğunuz yer hakkında fotoğraf paylaşabilir, o yeri oylayabilir ve hakkında kişisel izlenimlerinizi paylaşabilirsiniz. Sesli komut ve arama seçeneği ile sesli navigasyon seçenekleri de standart özellikler arasında. Telefona Google Maps indirerek gideceğiniz yerin haritasını önceden indirip, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan GPS ile yolunuzu rahatlıkla bulabilirsiniz.

iOS ve Android telefonlarla uyumlu çalışan yazılımın maalesef Windows Phone seçeneği bulunmuyor.

Yandex Navigasyon

Son birkaç yıldır Yandex Navigasyon da çok tercih ediliyor. Size, gideceğiniz yerin rotasını vermesinin yanında, trafiğin durumuna bağlı olarak kullanabileceğiniz alternatif yol seçeneklerini de sunuyor. Trafik sıkıştığında ya da sıkışmaya başladığında, ekranınızda hemen alternatif yol seçeneğini önünüze koyan Yandex Navigasyon, yukarıda bahsettiğimiz Google Maps ile benzeşen özelliklere de sahip. Onun kadar etkili ve belirleyici olmasa da istediğiniz yer, kurum ve kuruluşları arayabileceğiniz gibi favori yerlerinizi ve rota geçmişinizi kaydedebilirsiniz. Yandex Navigasyon’un en iyi özelliklerinden bir diğeri de yolculuğunuz sırasında size, trafiğin durumu, takip etmeniz gereken şerit, aracınız ile o an yapmanız gereken manevralar, yakınınızda bulunan boş park yerleri, hız sınırı ihlalleri, yol uyarıları ve trafik kameraları hakkında uyarılar vermesi.

iOS, Android ve Windows Phone seçenekleri bulunan Yandex Navigasyon’u telefona indirip mutlaka denemelisiniz.

TomTom Go Mobile

Navigasyon cihazları firması TomTom’un kendi yazılımı olan Go Mobile da başarılı uygulamalardan biri. Haritaları çevrimdışı kullanabileceğiniz gibi internet üzerinden ve GPS ile bağlantılı olarak da kullanabiliyorsunuz. Trafik akışı, kazalar, yol çalışmaları gibi bilgileri ve hız kamerası uyarılarını da TomTom Go Mobile üzerinde görebiliyorsunuz. İlgi çekici bir özelliği de siz rotayı girdikten sonra, size en uygun rotayı verip alternatif güzergah bilgisi isteyip istemediğinizi sorması. Daha manzaralı bir yol veya uzun da sürse daha sakin bir yol tercih edebiliyorsunuz.

yolcu360’ta örneğin İstanbul araç kiralama yaptığınızda gezip göreceğiniz birbirinden güzel İstanbul semtine bu uygulamalardan yararlanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Seyahatinize yardımcı olabilecek öneriler

İlgili Yazılar

Yokuş Kalkış Desteği Nedir?

Yolcu360

Yurt Dışı Uçuş Seferleri Ve Tarihleri | Yurt Dışı Uçak Seferleri Hangi Ülkelere Açıldı?

Yolcu 360

SpaceX Nedir? | SpaceX Amacı Nedir? | Görevi Nedir?

Yolcu 360

Yorum Bırak