Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Kiralık Araç Rehberi > Tek Yön Araç Kiralama Detayları

Tek Yön Araç Kiralama Detayları

Tek yönlü araç kiralama nedir? Tek yönlü araç kiralanabiliyor mu? Tek yönlü araç kiralamanın ekstra bir ücreti var mı? Tek yönlü araç kiralama ücreti ne kadar gibi çeşitli sorularınız varsa bu yazıda hepsinin cevabını bulabilirsiniz. Tek yön araç kiralama hakkındaki bütün detaylar Yolcu360 ekibi tarafından sizler için hazırlandı. 🙂

Tek Yön Araç Kiralama Hakkında…

Tek yönlü araç kiralamanın en basit tanımını yapmak gerekirse, aracı kiraladığınız bir lokasyon var. Örneğin İstanbul Kadıköy’den kiraladınız. Bu araç ile Ankara Çankaya’ya doğru yola çıkacaksınız ve aracınızı Ankara Çankaya’ya bırakacaksınız. Bu tam olarak tek yön araç kiralama oluyor. Yani aracı kiraladığınız lokasyondan başka bir lokasyona bırakmak. Tek yönlü araç kiralama işlemleri yurt içinde de yurt dışında da yapılabiliyor. Örneğin İstanbul’dan kiraladığınız aracı Yunanistan Selanik’e de bırakabiliyorsunuz.

Peki, bu işlemi Yolcu360.com üzerinden nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

  • Öncelikli olarak yolcu360.com’a girin.
  • Ana Sayfa açıldığında nereden alacaksınız butonunu görüyorsunuz hemen altında ise farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğu bulunuyor. Öncelikle aracı nereden kiralamak istediğinizi girin ve hemen ardından farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğuna tıklayın.
  • Kutucuğa tıkladıktan sonra karşınıza nerede bırakacaksınız butonu çıkacaksınız. Bu kutuya aracınızı bırakmak istediğiniz lokasyonu girin.
  • En son olarak alış ve bırakış tarihlerini de yine aynı ana sayfa üzerinde belirledikten sonra en iyi fiyata bul butonuna tıklayın.
  • Sizin için en ideal araç ve rent a car firmaları işte karşınızda! 🙂

Tek yön araç kiralama ücreti

Tek yönlü araç kiralama ücreti firmadan firmaya değişir. Örneğin bir firmada bu ücret 100 lirayken diğer firmada 150 lira olabilir. Dolayısıyla, tek yön ücreti için kesin bir fiyat bilgisi verilemez. Ayrıca bazı firmalar böyle bir ücret talep etmezken bazı rent a car firmaları talep edebilir.

Yolcu360 ile Tek Yönlü Araç Kiralamanın Avantajları

  • Yolcu360 ile birçok rent a car firmasının araç listesine tek sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Araç kiralama işlemini yaparken ödeme konusunda endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü kredi kartına 9 taksitle araç kiralayabilirsiniz.
  • Tek yönlü araç kiralama işlemi için kiralık araba seçeneklerine bakarken aynı zamanda fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz. Bu sayede bütçenizi aşmak zorunda kalmazsınız.
  • Tek yönlü araç kiralama konusunda planlarınız değişirse Yolcu360 size koşulsuz iptal hakkı verir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle