Yolcu360
Faydalı bilgiler

Tatil Kredisi Nedir? Tatil Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

⏱: 2 dk

Normalleşme süreci kapsamında Koronavirüsü kısıtlamaları azaltılmaya başlandı. Ancak daha sıkı tedbirler alarak hayatımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Mesafemizi koruyarak ve maskelerimizi takarak kişisel önlemlerimizi almayı ihmal etmemeliyiz. Özellikle yazın gelmesi ile birlikte maske takmak giderek daha da zorlaşsa da sıcak havaların bizi alt etmesine izin veremeyiz. Sıcak hava demişken turizm sektörü de kontrollü normalleşme süreci kapsamında canlanmaya başlıyor. Otellere sıkı bir şekilde Corona virüs denetimleri uygulanarak vatandaşlar için her türlü tedbir alınmış olunacak. Sizde kendi önlemlerinizi sürdürerek bu yıl keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Kamu bankaları tarafından turizmi canlandırmak için planlanan tatil kredisi paketi de açıklanmışken bu fırsatı kaçırmayın deriz. Tatil kredisi nedir, kimler faydalanabilir, tatil kredisi faiz oranı kaç, tatil destek kredi kartı nedir gibi bilgilerin bulunduğu yazı Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Tatil Kredisi Nedir?

Tatil ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanabileceğiniz bir kredi türü. Uygun faiz oranları ile yaz tatili giderlerinizi bu kredi ile karşılayabiliyorsunuz. Yurt içi veya yurt dışı tatili fark etmeksizin bu krediye her durumda başvuru yapabiliyorsunuz. Bireysel ihtiyaç kapsamında bulunan tatil kredisi başvuruları ise ZiraatVakıfbank ve Halkbank üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Kimler Faydalanabilir?

Tatil destek paketini açıklayan üç kamu bankasından biriyle anlaşma yapan tatil acentelerinden seyahat paketi satın alanlar, yine bu üç bankadan birinden maaş alanlar ve emekliler, krediden yararlanabilecekler.

Kredinin Faiz Oranı Yüzde Kaç?

Kredinin faizi aylık %0,67 oranında.

Güvenli Ve İzole Bir Şekilde Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Seyahat için alınabilecek kredi tutarının maksimum limiti 10 bin lira. Tüketici tarafından 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile kredi alınabiliyor. Yine seyahat giderlerini karşılamak için çekilecek olan kredinin 1. ve 2. taksitlerini ilgili firma ve banka ödeyerek, müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlatılıyor.

Korona Sertifikası Nedir yazısı için tıklayınız.

Tatil Destek Kredi Kartı nedir?

Seyahat acenteleri ile yapılan anlaşma çerçevesinde müşteriler tatil paketlerini, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satında alabiliyorlar.

HES Kodu Nedir yazısı için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Nasıl ucuza gezilir? Dünyayı ucuza gezmek için tüyolar!

Yolcu 360

Turla yurt dışına giderken vize nasıl alınır?

Yolcu360

Kedi ve köpek sahipleri için arabayla yolculuk tüyoları

Yolcu 360

Yorum Bırak