Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Sonsuzluk Havuzu : Kalkan’da bir keyif durağı / Antalya

Sonsuzluk Havuzu : Kalkan’da bir keyif durağı / Antalya

Sonsuzluk Havuzu fotoğrafları dünyanın pek çok noktasından sosyal medyayı süsleyen bir trend haline geldi. Peki bunlar arasında en güzelinin Türkiye’de olduğunu biliyor muydunuz? Instagram’ın fenomen gezgini Dogasaclikadin hesabının yazarı Rabia Saçıkara sizler için Antalya Kalkan‘da bulunan muhteşem manzarasıyla Sonsuzluk Havuzu’nu gezdi gördü ve yazdı…

Kaşın en gözde ilçelerinden biri olan Kalkan, yerli ve yabancı turistlerin ama en çok da İngilizler’in en çok tercih ettiği bölgelerden biridir. Hatta burada yerleşik olarak yaşayan ingiliz nüfusu türklerden fazladır. Gün batımını tepeden izleyebileceğiniz , Patara‘yı Kaputaş‘ı yani kısaca Kaş‘ı kuş bakışı izleyebileceğiniz tepelere sahiptir. Konumu itibari ile Antalya Kaş’ın tam ortasında yer almaktadır. Burada yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden biri de sonsuzluk havuzudur. Sonsuzluk havuzu adeta denize bakan bir balkon şeklinde tasarlanmıştır. Ön tarafında Akdeniz’i sağ yan tarafında ise muhteşem Kalkan Koyu’nu ve yemyeşil ağaçları görebilirsiniz. İnsan bu havuzda yüzerken sanki sonsuzluğa doğru baktığını düşündüğünden dolayı ismi sonsuzluk havuzudur.

Sonsuzluk Havuzu nerede ve nasıl gidilir?

Antalya‘dan gidecekler için Korkuteli yolunu kullanmak yollarını kısaltacaktır. Sırasıyla Korkuteli Elmalı Gömbe  Sütleğen Kalkan istikametinden yolculuklarını kısa sürede tamamlayabilirler ve bu yolculuk 211 km 3 saat sürecektir. Sahil yolunu kullanmak isteyenler için bu süre daha uzun olacaktır. yol üzerinde görülmeye değer yüzlerce koy vardır. hepsini tek tek gezmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden en mantıklısı araç kiralama ile yolculuk planınızı kendinize göre yapmanız. Sahil yolundan gitmek 3 saat 22 dk’dır. Km olarak 211 km fakat, virajlar çok fazladır. arada çok fark olmadığı için tercih sizin yolculuğunu en rahat şekilde yapmanız için Yolcu360‘tan  Antalya Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden kendinize en uygun aracı seçip seyahatinizi keyifle yapabilirsiniz.

Başka sonsuzluk havuzları da var ama…

Bu havuz Kalamar Otel içerisindedir ve havuzda yüzebilmek için otelde konaklamanıza gerek yoktur. Kaşta neredeyse tüm otel ve villalarda sonsuzluk havuzu vardır fakat benim tercihim Kalamar Otel’den yana oldu. Çünkü diğer havuzlardan aşağıya bakınca oteller ve villaları görebilirsiniz ama kalamar denize en yakın olan sonsuzluk havuzuna sahiptir. Ayrıca çalışanlar çok güler yüzlü ,dinamik, eğlenceli insanlardır. Havuzdan çıkınca kullanabileceğiniz duş, wc mevcuttur. Şezlonglar vardır.

Bir de havuzun içerisinde çok güzel bir jakuzi bulunmaktadır. Üşüyenler için düşünülmüş harika bir incelik bence. Çünkü havuzdan hiç çıkmak istemeyebilirsiniz bu da sizin uzun sürede üşümenize neden olur bu jakuzide ısınabilirsiniz.

Kalamar Otel kalkan merkezde olduğundan dolayı sayısız yiyecek tercih hakkınız vardır. İsterseniz otelin barında bir şeyler içebilir ya da havuz başında yemek yiyebilirsiniz.

Yorum ekle