Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Sarıkamış Nerede? | Sarıkamış Kayak Merkezi

⏱: 4 dk

Bu kış kendiniz için bir değişiklik yapmaya ne dersiniz? Öyle ise ne duruyorsunuz şimdiden planlamaya başlayın ve bu kış tatili için Kars‘ı listenizin başına ekleyin. 🙂 Kars’da bulunan Sarıkamış kayak merkezi, her kış dönemi birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmakta. Sarıkamış kayak merkezinde kış tatili geçirmek mi? İşte buna harika bir plan denir. Kulağa oldukça heyecanlı geliyor. Araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak, Kars’a doğru yola çıkmaya ne dersiniz? Bizce hiç beklemeden kış tatiliniz için rotanızı buraya çevirin.

Sarıkamış kayak merkezi nerede? / Sarıkamış kayak merkezi fiyatları / Sarıkamış kayak merkezi otel / Sarıkamış nerede? ve Sarıkamış kayak merkezine nasıl gidilir? gibi bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı kayak merkezi yazısı Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Sarıkamış kayak merkezi nerede?

Sarıkamış nerede diye merak ediyorsanız, Sarıkamış kayak merkezinin Doğu Anadolu bölgesi içerisinde bulunan Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunduğunu hemen belirtelim. Kars ve Sarıkamış kayak merkezi arasında 55,7 kilometrelik bir mesafe var. Araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak bu yolu 43 dakika içerisinde konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Sarıkamış kayak merkezi

Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri arasında olan Sarıkamış kayak merkezi, 22.400 metrelik 3 etaplı pistlere sahip. Sarıkamış kayak merkezi rakım kaç diye merak ediyorsanız, hemen söyleyelim 2000 metre civarı. Kış döneminde kar kalınlığı 1,5 metreye kadar yükselmekte. Hatta Alp dağlarında bulunan ve kayak sporu için çok önemli olan kristal kar,  Türkiye’de Sarıkamış kayak merkezinde mevcut. Sarıkamış kayak merkezi için kış dönemi Aralık ayı ile Mart ayları arasında. Sarıkamış kayak merkezi içerisinde bulunan en uzun pist 3500 metre. Kayak merkezinin de misyonu mu olur demeyin. Buranın ne kadar kaliteli ve gerçekten kış sporları için harika bir yer olduğunu kendilerininde belirttiği misyonlarından anlıyoruz. Sarıkamış kayak merkezinin misyonu ”Kış Sporları ve kış turizmini, Sarıkamış’ın önemli bir parçası haline getirerek ulusal ve uluslararası spor olaylarına ve uzun vade de Dünya Şampiyonası ve hatta Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yaparak Sarıkamış’ı, Dünya çapında bir kış sporları merkezi haline getirmek.” E ne duruyoruz kış tatili için hadi Sarıkamış kayak merkezine. 🙂

 • Sarıkamış kayak merkezi iletişim: (0474) 413 6275

Sarıkamış kayak merkezi fiyatları

Kayak merkezi içerisinde dört farklı uzunlukta olan birbirinden değişik taşıma kapasiteli telesiyej olanağı mevcut. M-5 telesiyeji 4 kişilik ve 692 metre hat uzunluğuna sahip. M-3 telesiyeji 4 kişilik ve 1450 metre hat uzunluğunda. M-2 telesiyeji 1850 metre hat uzunluğunda ve M-1 telesiyeji ise 1650 metre hat uzunluğunda. M-1 telesiyej bölgesi üzerinde ahşap kafe de bulunmakta. Kayak yapmak için yukarı çıktığınızda burada Sarıkamış’ın harika manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz. Sarıkamış kayak merkezi ne zaman açılıyor sorusunun cevabı ise 2019 yılı için Aralık ayını bekleyin deriz.

2018-2019 yılı için bilet fiyatları:

 • Tek çıkış: hem hafta içi hem de hafta sonu 5 TL
 • 5 çıkış: hem hafta içi hem de hafta sonu 25 TL
 • 10 çıkış: hem hafta içi hem de hafta sonu 45 TL
 • 15 çıkış: hem hafta içi hem de hafta sonu 60 TL
 • Bir günlük sınırsız: hafta içi 30 TL, hafta sonu 45 TL
 • İki günlük sınırsız: hafta içi 60 TL, hafta sonu 90 TL

Sarıkamış kayak merkezi kayak malzemeleri fiyatları:

 • Kayak takımı: 20 TL
 • Kıyafet: 20 TL
 • Snowboard: 30 TL
 • Kask: 15 TL
 • Eldiven ve gözlük: İkisi de ayrı ayrı 10 TL
 • Kızak (saatlik) : 15 TL
Sarıkamış kayak merkezi otel

Sarıkamış konaklama imkanları konusunda endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü sizin konforunuz ve bütçeniz için her şey düşünülmüş. Sarıkamış kayak merkezi içerisinde 5 yıldızlı, 4 yıldızlı, 3 yıldızlı, 2 yıldızlı otel, 3 tane pansiyon, 4 tane apart otel bulunmakta. Ayrıca isterseniz Sarıkamış kütük ev veya Arpaçay kütük evde kalabilir ve değişik bir atmosferde konaklama fırsatı yakalayabilirsiniz. Sizin için bulduğumuz birkaç Sarıkamış otel önerisi:

 • Otel Çelik Palas
 • Snowflake Dag Hotel
 • Bildik Otel Sarıkamış
 • Royal Özçelik Otel
 • Sarıkamış Kar Hotel
 • Aras Otel
Sarıkamış kayak merkezine nasıl gidilir?

İstanbul Kars arası kaç kilometre? E80 üzerinden iki şehir arası mesafe 1.436 kilometre olup, İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak, 16 saat 19 dakika içerisinde kayak merkezine ve Kars’a varılabilir.

Erzurum Kars kaç kilometre? Kayak merkezine ulaşmak için Erzurum araç kiralama fırsatlarından yararlanarak, Erzurum Ağrı Yolu ve E691 üzerinden 204,8 kilometrelik yolu 2 saat 40 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Ankara Kars arası kaç km? Ankara ve Kars arasındaki mesafe 1.078,5 kilometre. Ankara’dan kayak merkezi için yola çıkanlar, Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve  D200/E88 üzerinden 12 saat 36 dakika içerisinde şehre ulaşabilirler. Aynı zamanda, oto kiralama imkanları sayesinde keyifli bir şekilde Kars gezi rehberi için şehri de keşfedebilirler.

Edirne Kars kaç km? Edirne üzerinden yola çıkan kayak severler, Edirne araç kiralama fırsatlarını inceleyerek, E80 üzerinden 1.672,7 kilometrelik yolu 18 saat 23 dakika içerisinde tamamlayabilir ve kış tatili için eğlence dolu anlara imza atabilirler.

İlgili Yazılar

İstanbul’daki En İyi Vegan Restoranlar: Leziz ve Sağlıklı!

Felat Delibalta

Hevsel Bahçeleri Hakkında Her Şey

Felat Delibalta

Kız Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir: Kız Kulesi’nin Tarihi ve Hikayeleri

Yolcu 360

Yorum Bırak