Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Sarıkamış Kayak Merkezi Gezisi ve 2022 Fiyatları

Sarıkamış Kayak Merkezi Gezisi ve 2022 Fiyatları

Kış mevsimi gelince yapılacak en güzel ve eğlenceli etkinliklerin başında kayak yapmak geliyor. Türkiye’de kayak yapılacak birçok kayak merkezi mevcut. Bunların çoğunu biliyorsunuzdur zaten. Uludağ kayak merkezi, Erciyes kayak merkezi, Palandöken kayak merkezi… Kayak merkezi denilince genelde akla gelenler bunlar olur. Tüm bunlardan ayrı olarak yalnızca gerçek snowboard’cuların bildiği bir yer var ki orası da Sarıkamış kayak Merkezi. Harika doğası ve yaklaşık 141 gün erimeyen karıyla kayağın dibine vuracaksınız. Muhteşem Sarıkamış Mayak Merkezi gezisini ve güncel fiyatlarını merak ediyorsanız bu yazı tam sizin için! 

Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kars’ın bir ilçesi. Hatta Kars’ta yer alan bir kayak kasabası desek hiç abartı olmaz. Çünkü burada kayak merkezinden başka neredeyse hiçbir şey yok. Yani kayak sonrası eğlence arayanlar için sorun olabilir. Sarıkamış’a gitmeden önce bunu da aklınızda tutun deriz. Kayağınızı yaptıktan sonra kayak merkezi dışına çıkıp eğleneceğiniz havalı mekanlar bulamıyorsunuz. 

Belki de Sarıkamış’ı diğer yerlerden ayıran en güzel yanı budur. Mütevazi bir kayak köyü resmen. Pistin etrafında, pisti çevreleyen mis kokulu çam ağaçları harika görsel oluşturuyor. Sarıkamış Kayak Merkezinde çamlar arasında toplam 12 kilometreyi bulan 5 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıl Tepe’nin muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Sarıkamış Cıbıl Tepe’nin kristal karla kaplı doğası Sarıkamış Kayak Merkezini kayakçılar açısından cazip hale getiriyor.

Dünyanın en uzun kayak pistlerinden birine sahip olan Sarıkamış Kayak Merkezi Kars havaalanına 50 km. uzaklıkta yer alıyor. İstanbul’dan uçak ile yola çıktığınızda en geç 2 saat sonra oraya varıyorsunuz. Sarıkamış Kayak Merkezi’ne varınca ayaklarınıza kayaklarınızı geçirip dünyanın en güzel pistlerinden birinde kayağa başlayabilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Peki kayak yapmaya ne zaman gidelim diyorsanız en uygun tarihler aralık ve nisan ayları arasıdır diyebiliriz. Kayak sezonunuzu Sarıkamış Kayak Merkezi’nde açmak istiyorsanız tam ortada bir tarih bu gezi için uygun olabilir. Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidilmesi gereken en uygun zaman dilimi ocak – şubat ayları olarak ön plana çıkıyor. Neden bu tarihler diye soracaksınız tabii ki. Ocak ve şubat ayları arası Sarıkamış Kayak Merkezi’nin kar yağışının en verimli olduğu dönem olarak biliniyor.

 Ayrıca bu tarihlerin en uygun olmasının bir diğer sebebi de ocak ayının Yılbaşı tatili dönemi olması. Ve tabi çocukların okullarının da ocak aynın sonlarına doğru tatil olması da bu geziyi daha da uzatabilir.  Her durumda Sarıkamış Kayak Merkezi’ne ocak ayında gitmek sizin için güzel olabilir. Hem yılbaşı tatili yapmak hem de yoğun kar yağışı altında doyasıya kayak yapabilirsiniz. 

Sarıkamış Kayak Merkezi 2022 Fiyatları

Sarıkamış Kayak Merkezi, Türkiye’nin en çok kar yağışı alan kayak merkezlerinden bir tanesidir. Çünkü coğrafi yapısı gereği denize kıyısı yok ve tamamen karasal bir yerde yer alıyor. Bu yüzden kış mevsiminde oldukça soğuk olan bir şehirdir Kars. Sarıkamış Kayak Merkezi’nin kar kalınlığı 1 metrenin altına kolay kolay düşmüyor. Yılda 60 günden fazla kar yağan Sarıkamış Kayak Merkezi birçok kayak severin doyasıya eğleneceği bir yer. Siz de keyifli bir kayak macerası istiyorsanız Sarıkamış Kayak Merkezi sizleri bekliyor.

2022 yılında her şeyin fiyatı önceki seneye göre artış gösterdi. Tabii ki Sarıkamış Kayak Merkezi’nde de fiyatlar önceki seneye göre değişiklik gösteriyor. Bu yıl Sarıkamış Kayak Merkezi’nde fiyatlar şu şekilde:

 • 1 çıkış için talep edilen ücret: 15 TL
 • 10 çıkış için talep edilen ücret: 110 TL
 • 20 çıkış için talep edilen ücret: 200 TL
 • 50 çıkış için talep edilen ücret: 350 TL
 • 100 çıkış için talep edilen ücret: 580 TL
 • Günlük sınırsız kişi başı hafta içi talep edilen ücret: 90 TL
 • Günlük sınırsız kişi başı hafta sonu talep edilen ücret: 110 TL
 • Gece kayağı 17:00 – 20:00 saatleri arası sınırsız bilet için talep edilen ücret: 60 TL

Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki Telesiyejler ve Kafeteryalar

Sarıkamış Kayak Merkezi’nde yağan karın uzun süre hiç buzlanmadan kalabiliyor. Bunun sebebi o bölgeye toz kristal kar yağıyor olması. Bu kar türü tüm dünyada bir Alpler’de bir de Sarıkamış’ta yağıyor. Sarıkamış Kayak Merkezi’ni diğerlerinden ayıran temel özellik de bu.

Bunun yanında bir de Sarıkamış Kayak Merkezi dünyanın en uzun pistlerinden birine de sahip. Bu yüzden Sarıkamış Kayak Merkezi Türkiye’nin İnsburg’u olarak da biliniyor.

Çam ağaçlarıyla kaplı pistler sayesinde Sarıkmış Kayak Merkezi’nde çığ düşme olasılığı da çok düşük. Bu yüzden en güvenli kayak merkezleri arasında yer alıyor.

Tüm bu mütevazi ve ilgi çekici yanlarıyla Sarıkamış bünyesinde 4 adet telesiyej barındırıyor. Her telesiyej toplamda 4 kişiyi taşıyabiliyor. Telesiyej fiyatlarını yukarıdaki tabloda verdik. 

Sarıkamış Kayak Merkezi’nde toplamda 4 adet telesiyej ve 2 adet kafeterya bulunuyor. 7 adet otel ve zorluk derecelerine göre 9 kayak pisti ve snowboard pisti bulunuyor. 

Sarıkamış Kayak Merkezi 2022 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları

Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gittiğinizde yanınıza kayak ve kayak kıyafetleri almanıza gerek yok. Çünkü orada kiralayabiliyorsunuz. İşte fiyatları:

 • Kayak takımı kiralama ücreti: 65 TL
 • Kıyafet kiralama ücreti: 30 TL
 • Kıyafet ve takım kiralama ücreti: 80 TL
 • Snowboard kiralama ücreti: 50 TL

Kars’ta kiralık araç mı arıyorsunuz?

Birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile 1 dakikadan kısa sürede tam 110 ülkede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

Yorum ekle