Yolcu360
sarı taksi
Kiralık Araç Rehberi

Sarı Taksi Mecburiyet Değil: Araç Kiralama Fırsatları Öne Çıkıyor

⏱: 5 dk

Ülkemizde en yaygın kullanılan ulaşım araçları, toplu taşıma dışında sarı taksidir. Birçok insan gece geç saatlerde eve dönerken, özel bir yere gitmek üzere hazırlandığında ya da acil bir işi olduğu gerekçesiyle sıklıkla sarı taksi kullanır. Bunun yanında, şehirlerarası yolculuk yaparken taksiyi tercih edenlerin sayısı da az değildir. Mesela İstanbul ile Kocaeli, Kütahya ile Ankara arası mesafeleri, hatta daha fazla kilometre farkı olan bir yolculuğu da sarı taksi ile kat edenleri hepimiz duyarız. O halde sarı taksinin hem kısa mesafe hem de uzun mesafe yolcuları olduğunu söyleyebiliriz.

Sarı Taksi Ne Gibi Avantaj ve Dezavantajlara Sahip?

Sarı taksi, gün içinde yakın mesafe yolcusunun ideal ulaşım araçlarından biri olsa da, sektörün gelişmesiyle beraber bir mecburiyet olmaktan çıkıyor. Ertesi günü de düşünmeye odaklı günümüz insanı daha çok verim alabileceği fırsatları da araştırır vaziyette. Daha planlı, hesaplı, güvenli olabilecek imkânlar kapınızda! Hatta kapınızın önüne park edilmeyi bekliyor. Araç kiralama pazarı, uzun yıllardır gelişim gösteren, alıcısının imkân ve seçeneklerinden haberdar olan, hedef odaklı bir pazar. Bu pazarın niteliklerine geçmeden hemen önce sarı taksinin akla gelebilecek son çare olmadığını öğrenmek ister misiniz? O zaman gelin sizin için hazırlanan listeye bir göz atalım.

sarı taksi

1) Günü Kurtarmak mı, Günleri Kurtarmak mı?

İş dünyası, kendi sektörünün nitelik ve hedeflerine en yaraşır kişiyi bünyesine alır ve ondan iyi bir iş çıkarmasını talep eder. Bu talebe ne kadar doğru cevap verirseniz işleriniz ve sorumluluklarınız da o denli artar. Bu da sizin giderek daha çok insanla görüşmenizi, daha farklı yerlere gitmenizi sağlar. Bu yolculuklarınız ne kadar artarsa ulaşıma vereceğiniz önem de o kadar artar. Peki işiniz gereği çoğu gün bir yolculuk yapmanız gerekiyorsa yalnızca sizi bekleyen bir aracın olduğunu bilmek işlerinizi kolaylaştırmaz mı?

2) Tarifeler

İstanbul bazında, sarı taksinin açılış ücreti son duyurulara göre 4 TL’dir. Bununla beraber, kısa mesafe ücretinin de 10 TL olduğunu biliniyor. İşiniz yolculuk tekrarına dayalı bir işse daha tercih edilebilir fırsatları gözden geçirmenizde fayda var.

3) İstanbul ve Büyükşehirler

Sarı taksinin lüks olmaktan çıktığı bir dönemdeyiz. Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde yolculuğa kendinizin idare ettiği bir araçla çıkmak hem yükselen oto kiralama trendine hem de oto kiralama pazarının avantajlarına daha uygundur.

sarı taksi

4) Zamanlama

Acil ya da önemli bir işinizin çıkması, sizi ulaşmak istediğiniz yere derhal ulaşmak zorunda bırakabilir. Bu da en ufak bir duraksamayı büyük bir gecikmeye dönüştürebilir. Ulaşımınızın önemli olduğu anlarda sarı taksinin gelmemesi, geç gelmesi, gideceğiniz rotayı kabul etmemesi gibi sık karşılaşılan durumlar sizin de başınıza gelebilir. Bu duruma düşen yolcular azınlıkta değildir. Zamanlamanızı önemsiyorsanız sarı taksi yerine sizi bekletmeyecek bir araca sahip olmanız gerekir.

5) Kestirme Yol Krizi

Düzenli olarak sarı taksi kullanan insanlar bilirler ki, yolcu gideceği yere bazen bilmediği istikametten götürülür. Aşağı yukarı herkes bilmediği bir yoldan götürülünce daha fazla para ödeyip ödemeyeceğini merak eder. Bu zaman zaman bir yanılgı olarak kalsa da bir gerçeklik payı vardır. Bununla beraber, bilmediğiniz yollardan tanımadığınız biri tarafından götürülmeniz de araçtan inene kadar sizde panik havası yaratır. Gazı ve frenini kendinizin kontrol ettiği bir araçta böyle bir kaygı taşımanız mümkün değildir. Gerektiği anda navigasyon ya da akıllı telefon kullanarak trafiğin hangi bölgelerde olduğunu, nereden daha çabuk gideceğinizi öğrenir ve bundan bir kuşku duymazsınız.

sarı taksi

6) Daha Fazla Yolculuk

Ulaşmak istediğiniz yer birden fazla olabilir. Aynı gün içerisinde birbiriyle alakasız iki farklı konumda bulunmanız gerekebilir. Sabah şehrin bir ucuna giderken öğlen başka bir bölgeye doğru yol alabilirsiniz. Tek bir gün içinde birden fazla işinizi halletmek için ulaşıma da birkaç kere ihtiyaç duymanız doğaldır. Nereye park ettiğinizi bildiğiniz bir arabayla nereden daha çabuk gideceğinize emin olduğunuz bir yol sizin için muhteşem ikili olabilir. Peki yolculuklarınızız daha hızlı, daha güvenilir, daha çabuk olması gerekiyorsa sarı taksi yerine neden bir araba kiralamayasınız?

7) Oto Kiralama Fırsatları

Araç kiralama pazarı son beş yılda önemli bir gelişme kaydetti. Araç ve müşteri sayısındaki artış, otomobil satışındaki düşüşle aynı zaman aralıklarında yaşandı. Tüm bunlar yaşanırken sarı taksi herhangi bir gelişim göstermedi. Yolcunun sarı takside yaşadığı sıkıntılar hala olduğu gibi duruyor. Şehirlerin nüfusuna oranla birileri mutlaka sarı taksiyi daha çok bekliyor, daha az verim alıyor, gideceği yere daha geç gidiyor. Bununla beraber yeni yönelimin araç kiralama pazarına kaydığını söylemek yanlış olmaz. Nüfus ve alıcıya oranla araç sayısını arttıran oto kiralama şirketleri, yarın da ondan sonraki günlerde de yola çıkacak insanların ne istediğini her geçen gün daha çok öğreniyor.

8) Emniyet Emin Ellerde

Her şeyden önce legal bir araç kiralama şirketiyle anlaştığınız, süreceğiniz arabanın kontrollerini yaptığınız takdirde emniyet sizden sorulur. Araç güvenliği konusunda hassas biriyseniz bir başkasını uyarmak zorunda kalmaz kendinizi denetlersiniz. Emniyet kemerini kullanır, aracın kilometresi, motoru, hava yastığı ve lastiklerini kontrol ederseniz aracın hâkimiyeti de sizden sorulur. Size kaliteli hizmet vermek için çalışan Yolcu360, önceliklerinizin ne olduğuna bakarak fırsatlardan yararlanmanızı sağlar. Tüm araç kiralama şirketlerini kıyaslayıp karşınıza en doğru seçenekleri çıkarır.

sarı taksi

9) Süreklilik

Ulaşım bir süreklilik arz eder. Sosyalleşme, seyahat, iş gibi nedenlerle düzenli olarak dışarıda bulunan insanların yolculuklarında da belirli bir konfor aradığı bir gerçektir. Vaktinizin bir kısmını bir yerden bir yere gitmekle geçiriyorsanız sarı taksi gibi genel geçer bir ulaşım aracı yerine size en uygun arabayı bulmanız öncelikleriniz arasındadır. Oto kiralama pazarı, tüm bu öncelikleri göz önünde bulundurarak her yıl kendini yenileyen, güzel haberlerle gündeme çıkan bir pazardır. Özellikle birkaç günlük seyahatlerde sarı taksi kullanılacağına araç kiralamanız sizin için daha avantajlıdır

10) Güvence

Bir alışverişte bulunuyorsanız her şeyden önce bir teminat beklemeniz gerekir. Güvencesi olmayan ya da olabildiğince riskli bir alışverişi fiyatı ne olursa olsun yapmaktan çekinirsiniz. Genellikle, önceliğiniz yaptığınız alışverişin başını ağrıtmaması olur. Araç kiralamanın avantajları ve fırsatlarından söz ettik. Bu fırsatları değerlendirirken size güven tahsil edecek bir arayıcınızın olması da çok önemlidir. Yolcu360 araç kiralama, yükselen oto kiralama pazarının içerisinde önemli bir arayıcı pozisyonunda. Özellikle müşterinin hoşnut kalması, güvenini tahsil etmesi gibi ilkelere öncelik veriyor. Yolcu360 sayesinde dilediğiniz araç markasının onlarca oto kiralama şirketlerindeki durumunu öğrenebilirsiniz. Hangisinin daha konforlu, mevsimlere daha uygun, fiyatlarının daha makul olduğunu öğrenmek için Yolcu360 hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tüm bunlardan hareketle, sarı taksinin bir kereye mahsus, araç kiralamanınsa uzun vadede size daha uygun olduğu ortadadır. Günümüz dünyasında sarı taksinin bir mecburiyet olmaktan çıktığını görmek için en yakınınızdaki adres oto kiralamadır. Araç kiralama sayesinde işlerinizi daha çabuk halledebilir, seyahatlerinizi daha konforlu geçirebilir, tüm bunları da daha uygun fiyatlarda yapabilirsiniz. Sarı taksi bir mecburiyet değildir.

İlgili Yazılar

Uygun Fiyata Fiat Egea Sedan Kiralama

Yolcu360

Sivas Aylık Araç Kiralama Fiyatları

Yolcu360

Kadıköy Aylık Araç Kiralama | Kadıköy Araç Kiralama | Kadıköy Rent A Car

Yolcu360

Yorum Bırak