Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Sapanca’da Gezilecek Yerler | Sapanca Turu

Sapanca’da Gezilecek Yerler | Sapanca Turu

İstanbul’a yakın tatil noktaları arasında en popüler seçeneklerden biri Sapanca Gölü ve çevresi. Özellikle Anadolu Yakasında oturan İstabullular, bahar aylarında ve yazın Sapanca Gölü gezilerine çıkıyorlar. Doğası bozulmamış, sırtını ormana yüzünü göle vermiş müstakil yerleşim haliyle Sapanca gerçekten de İstanbul stresinden uzaklaştırmaya yetiyor. Peki Sapanca’da gezilecek yerler nereler? Sizde araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak Sapanca turu için yola çıkmaya ne dersiniz?

Sapanca’da Gezilecek Yerler?

 


Sapanca Gölü, bölgede ilk ziyaret edilecek noktadır. Zaten Sapanca ilçesi, bu gölün etrafında konumlanır. Baharda göl çevresi çok keyiflidir. Minik sallar ya da kayıklar kiralayarak gölde gezintiye çıkabilir ya da göl kenarında restoranlarda keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Gölün manzarası, gerçekten masalsıdır. Göl çevresinde fotoğraf çekimleri yapmak da çok trend. Yeni evliler eşleriyle, çocuklular aileleriyle, sevgililer aşklarıyla, arkadaşlar dostlarıyla unutulmaz güzellikte fotoğraflar için Sapanca Gölü’nün masalsı manzarasını fon olarak kullanabilirler. İnstagram’da epey popüler olacak fotoğraflardan söz ediyoruz. Bu arada dünyaca ünlü bir çok fotoğrafçının da özellikle akşam saatlerinde batan güneşin göle düşüşünü pozlamak üzere buraya geldiği biliniyor.

Sapanca Göl manzarasına karşı mis gibi bir fincan kahve ya da çay da çok keyifli olabilir. Elbette bisiklet turuna da çıkabilirsiniz. Ama göl kenarında yapılacak en iyi aktivitelerden biri balık avıdır.

 

 

 

 

Sapanca merkezde çok sayıda minik lokanta bulabilirsiniz.

 

 

 

Sapanca’nın nesi meşhur sorularının net yanıtı olan ıslama köfteyi denemeniz tavsiye olunur. Yağda kavrulmuş ekmeklerin üzerine ızgara köfte ve enfes bir sos ile sunulan köfte tabağı hem gözünüzü hem midenizi memnun edecektir. Ailece Sapanca’da yemek için de ekonomik bir seçenek olacağını ekleyelim.

Her yerden sarkan tabelalar, durmadan çalan kornalar, acelesi olan insanlar, egzoz dumanı ve diğer birbirine karışmış kokular…Şehirdeki tüm kirlilikleri bi süre için unutmak ne hoş olurdu değil mi? Ailenizle baş başa olmak, sadece doğanın sesini duymak ruhunuza iyi gelecek. Kendinizi iyi hissetmek, ailenize vakit ayırmak ya da çocuklarınızın hatıralarında yer edecek keyifli bir hafta sonu planı yapmak üzere Sapanca’ya bir hafta sonu ayırabilirsiniz.

Sakarya Sapanca araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Sapanca’da Neler Yapılabilir?

İstediğiniz doğa özlemi için de Sapanca Ormanını ziyaret edebilirsiniz. Zira, Sapanca’da doğa yürüyüşü yapmak en popüler aktivitedir. Sapanca ormanına doğru yürüyüşe çıkabilir, biraz olsun doğanın kucağında dinlenmenin, temiz hava almanın ve sadece ağaç hışırtısı ile kuş seslerinin melodisini duymanın keyfini sürebilirsiniz.

Sapanca demek biraz da enfes bir kahvaltı demek. Sapanca ve yakınlardaki Maşukiye’de çok keyifli ve zengin bir kahvaltı da size iyi gelebilir. Bölgede çok sayıda kahvaltıcı var.

Aygır Deresi ve çok sayıdaki yayla da gezilip görülebilir. Ayrıca gelişmiş ama doğası bozulmamış Sapanca köylerini de mutlaka görmelisiniz.

Sakarya Adapazarı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Sapanca Nerede ve Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

Sapanca’ya bulunduğunuz yerden toplu taşıma ile gidecekseniz hemen her şehirden Sapanca’ya otobüs seferleri yapılıyor. Ayrıca tren seferleri de var. Sapanca’ya kendi aracınızla gidecekseniz bulunduğunuz bölgeden navigasyon yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeye yapılan gezilerin en fazla yapıldığı yer olan İstanbul’dan Sapanca’ya kendi aracınızla gidecekseniz İstanbul- Ankara otoyolunu kullanabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul’dan mesela Kadıköy araç kiralama ile Sapanca’ya gidebilir, bu şirin tatil kasabasında keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Altınızda araç olursa Maşukiye, Kartepe gibi yakınlardaki diğer popüler gezi noktalarını da görebilirsiniz.

Sapanca Gölü Turu için tıklayınız.

İstanbul Sapanca Arası Kaç Saat?

Sapanca İstanbul arası ortalama 2 saat sürer. Burada tabi, İstanbul’un büyük bir şehir olduğunu ve farklı bölgelerden Sapanca’ya gitmek için farklı süreler gerekeceğini eklemek gerek. Mesela Kadıköy Sapanca arası yaklaşık 1 saatken Avcılar Sapanca arası 2 saat sürer. İstanbul- Ankara Otoyolu üzerinden Sapanca’ya gişeleri kullanarak geçebilirsiniz.

İstanbul araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

1 yorum