Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Saklıkent Nerede? | Antalya Saklıkent Kayak Merkezi

⏱: 3 dk

Kış geldi de kapımıza çattı bile. Soğuk hava yavaş yavaş kendini hissettirirken, kışın ne yapsak ne etsek soruları aklımızda yer edinmeye başladı. Bizce kışın en güzel aktivitesi kayak yapmak. O zaman bu kış araç kiralama fırsatlarını değerlendirirek, Antalya‘nın gözde kayak merkezine gitmeye ne dersiniz? Saklıkent kayak merkezi / Saklıkent nerede yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Saklıkent kayak merkezi

Saklıkent kayak merkezi, Torosların Beydağları kısmında yer alan Bakırlıdağı kuzey yamacına inşa edilmiş. Saklıkent kayak merkezi, 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşmakta. Saklıkent kayak sezonu 10 Aralık-10 Nisan arasında. Yaklaşık 120 gün kış sporu aktiviteleri yapılabilir. Antalya Konyaaltı araç kiralama olanaklarını değerlendirerek, buraya rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şubat sonu ve Mart ayları arasında Saklıkent turu ayrı bir güzel diyebiliriz. Bu period da Saklıkent kayak merkezi “Gündüz Kayak, öğleden sonra deniz” sloganı ile ön plana çıkmakta. Saklıkent kayak merkezinde ortalama kar kalınlığı 100-200 cm, zirvede ise 4 metre. Antalya saklikent rakım ise 2000-2400 arası. Ee kayak merkezine gelmişken bir de sucuk ekmek yemeden dönmek olmaz. Sucuk-ekmek fiyatı 2019 yılı için 15 TL.

Saklıkent kayak merkezi konaklama / Antalya Saklıkent otel

Saklıkent nerede kalınır diye düşünüyorsanız, hiç merak etmeyin kayak merkezi kompleksi içerisinde Saklıkent konaklama için 477 müstakil ev, 1 hotel ve 1 pansiyon mevcut. Pansiyon içerisinde toplam 10 oda mevcut. Oda özellikleri ise 1 adet iki kişlik, 1 adet beş kişilik ve 8 adet dörder kişilik olup toplam 50 kişi konaklama imkanından yararlanabilir. Antalya Side araç kiralama fiyatlarına göz atarak, alternatif bir ulaşım seçeneği tercih edebilirsiniz.

Saklıkent pist haritası

Saklıkent kayak merkezi içerisinde dört adet kayak pisti ve 1 adet kızak pisti var:

  • Kırmızı Pist : Profosyonel kayakçılar tarafından kullanılan bu pistin uzunluğu yaklaşık 4.000 metre. Pistin özelliği ise dağın zirvesinden başlayarak sert virajlar ve dik yokuşlar bulunur.
  • Siyah Pist : Bu piste ulaşım Karakaya telesej ile sağlanmakta. Pist uzunluğu 1500 metre ve üst kısmı kırmızı pist ile bağlantılı. Pistin özelliği virajsiz ama dik yamaç üzerine kurulmuş olması.
  • Mavi Pist : Orta seviyede olan kayakçılarin kullandığı pist, 1500 metre uzunluğunda.
  • Sarı Pist :  Eğitim amaçlı olan pist yaklaşık 300 metre uzunluğunda.
  • Kızak Pistleri : Kızak kaymak isteyen ziyaretçileri için özel olarak planlanmış pist.
Saklıkent kayak kiralama fiyatları

Snowboard Ayakkabı Bağlama günlük kiralama ücreti 75 TL.
Kayak Ayakkabı Baton (üçlü set) günlük kiralama ücreti 75 TL.
Kayak / Snowboard günlük kiralama ücreti 45 TL.
Ayakkabı günlük kiralama ücreti 40 TL.
Elbise (Takım) günlük kiralama ücreti 30 TL.
Kızak (Saatlik kiralama) ücreti 15 TL.

Saklıkent kayak merkezi nerede?

Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya merkezden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta. Antalya araç kiralama olanaklarını inceleyerek, konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Uncalı istikametinden Çakırlar / Doyran istikametine doğru yola devam edin. Yoldaki Saklıkent ve Tübitak gözlem merkezi tabelaları takip ederek saklıkent kayak merkezine ulaşmış olacaksınız. Antalya Havalimanı araç kiralama olanaklarından da yararlanarak, havalimanına 50 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  • İstanbul Antalya arası kaç km? İki şehir arası mesafe 694,8 kilometre olup, İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak, D650 üzerinden 8 saat 24 dakika’da Antalya’ya varılabilir.
  • Ankara Antalya arası kaç km? Ankara ve Antalya arasındaki mesafe 482,4 kilometre. Ankara’dan Antalya için yola çıkanlar, Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve  D695 üzerinden 6 saat 15 dakika içerisinde şehre ulaşabilirler.

İlgili Yazılar

Türkiye’deki Açık Hava Müzeleri: En Etkileyici 4 Müze!

Felat Delibalta

29 Ekim Gezilecek Yerler: 3 Günlük Tatil için Rotalar

Felat Delibalta

Yolcu360 Araç Kiralama Kampanyaları: Size Özel Ayrıcalıklar!

Felat Delibalta

Yorum Bırak