Yolcu360
Otomotiv Haberleri

Rolls Royce Bal Üretiyor / Bentley Balcılık Yapıyor/ Volkswagen Sosis Üretiyor

⏱: 2 dk

Neler Oluyor: Rolls Royce Bal Üretiyor / Bentley Balcılık Yapıyor/ Volkswagen Sosis Üretiyor… Rolls Royce bal üretimine başladı. Evet, gerçekten bal üretiyorlar. Volkswagen ise sosis ve ketçap üretiyor. Neler oluyor böyle…

Neler Oluyor?

Kaynak: https://gulfnews.com/

Oto Haber Dergisi editörü Ufuk Sandık, derginin mayıs ayı sayısında çok keyifli bir makale paylaşmış. Bu yazıdan etkilendik ve sizinle edindiğimiz enteresan bir bilgiyi paylaşmak istedik. 

  • 2017 yılında Rolls-Royce bal üretiyor. Bu arada üretilen balın markası da Rolls-Royce. Üstelik dünya çapında sipariş alıyor. İngiltere’de bal arısı nüfusu azalınca biyoçeşitliliği korumaya katkıda bulunmak üzere marka yetkilileri bu projeyi düşünmüş. İngiltere’de Goodwood ‘daki Rolls-Royce fabrikası, dev bir arazi üzerinde kurulu. bu arazide bir koruluk oluşturmuşlar. Yetmemiş dev bir alanı kuş sığınağı haline getirmişler. O da yetmemiş şimdi bal üretiyorlar…Çok başka bir vizyon.
  • Bentley ise 2019’da bal üretimine başladı. Bir İngiliz markası olan Bentley de 120 bin arı ile 2019’un eylülünde 100 kavanoz bal aldılar. Sonra o acayip havalı Bentley modelleri varya; onları tasarlayan adam ( Louise McCallum) oturdu bal kavanozu tasarladı. Şimdi, siparişlere yetişemiyorlar…
  • Volkswagen’in de bir gıda üretim serüveni var ama o bal gibi sağlıklı değil 🙂 Volkswagen, bir tesis kurup işçilerin yemekleri için kendi sosis ve ketçapını üretmeye karar vermiş. Bu iş, baya iyi gidince de devamı gelmiş. Avrupa’da tam 11 ülkede Volkswagen marka sosis satılıyor. Metro Gross marketlerinin raflarında da onlara rastlayabilirsiniz. Paketlerin üzerinde de “Volkswagen Orjinal yedek Parçası” yazıyor. 

Çok vizyoner işler…

Yeni Normale Arabanız Hazır Mı? | Arabada Korona Önlemleri

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Oto Check-Up Önemli!

Yolcu360

Triger Kayışı Değişim Fiyatı Nedir?

Yolcu 360

Yeni Toyota Corolla Sedan Yorumları

Yolcu360

Yorum Bırak