Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Faydalı bilgiler > Ramazan’da Araç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ramazan’da Araç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ramazan’da araç kullanırken dikkat etmeniz gerekenler neler? Oruçluyken araba kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Oruç tutarken yola çıkacak olanlara tavsiyelerimizi derlediğimiz bu yazı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak, seyahat etmeye ne dersiniz? 🙂

Ramazan’da Araç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Fazla Yemekten Kaçının!

Hem iftar hem de sahurda yediklerinizin ölçüsüne dikkat etmenizi öneririz. Hafif ve sağlıklı yiyecekler yemeyi tercih ederseniz midenizde rahatsızlık hissetmezsiniz. Böylece araç kullanırken dikkatinizi dağıtacak herhangi bir mide rahatsızlığı ile karşılaşmazsınız.

Eğer uzun bir yola çıktıysanız iftarı veya sahuru yoldayken yapmak durumundaysanız yanınıza hurma ve fıstık ezmesi gibi enerji verici şeyler yanınıza alabilirsiniz.

Sadece araç kullanırken değil özellikle Ramazan ayında yeterli ve dengeli beslenmeye önem vermelisiniz. Uzun saatler aç kalmak, sizin hem manevi hem de fiziksel halinize yansır. İftar ve sahur arasında ağır olmayan hafif ara öğünler tercih etmelisiniz. Enerji verici ve besin değeri yüksek besinler tüketmeye dikkat edin.

İftarda Ne Yemeliyiz? | İftar İçin Tavsiyeler yazısı için tıklayınız.

  • Yolda Küçük Molalar Verin!

Normalde de uzun yolculuk yaparken dinlenmek çok önemlidir. Çünkü dikkat dağınıklığı kazalara sebebiyet verebiliyor. Ama oruçluyken uzun yolculuğa çıkmak daha da dikkat gerektiriyor. Bu nedenle oruç tutarken yolculuk esnasında kendinizi fazla zorlamamaya özen göstermelisiniz. Bunun için periyodik olarak ufak molalar vermeniz yolculuğu daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Sahurda Ne Yemeliyiz? | Sahur Yemek Önerileri yazısı için tıklayınız.

  • Kendinizi İyi Hissetmiyorsanız Durun!

Aç karın ile yola çıkmak çok zordur. Tansiyonunuz düşebilir veya kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz. Böyle bir anda arabayı en uygun yere park edin ve iftar-sahur zamanını bekleyin. Unutmayın geç olsun güç olmasın!

Şehir Şehir Ramazan Sofraları | Ramazan Sofralarının Vazgeçilmezleri yazısı için tıklayınız.

  • Uzun Süre Aç Kalmak Sinirlerinizi Etkileyebilir!

Aslında günlük yaşamımızda da deneyimlediğimiz bir durum. Ama öyle bir zamanda hemen yemek yiyip kontrolü elimize alabiliyoruz. Oruçluyken ise bu durum daha zor bir hal alıyor. Çünkü yemek yemek için beklememiz gerekiyor ve bu durumda daha da sinirli-agresif olabiliyoruz. Bu noktada özellikle araç kullanıyorsanız diğer sürücülerle çatışma eğiliminiz daha yüksek olabilir. Böyle bir anda sinirinizin açlıktan kaynaklandığını kendinize hatırlatabilir ve ufak tefek sorunlara tahammül seviyenizi yükseltebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle