Yolcu360
Faydalı bilgiler

Pikniğe gitmek için en uygun araç tipi hangisi?

Havaların ısınmasıyla birlikte deniz tatili için şehirden uzaklaşamayanlar piknik alanlarını tercih etmeye başlıyor. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyük kentlerde olduğu kadar denizden uzak şehirlerde de piknik alanları gözde dinlenme alanları olarak öne çıkıyor. Peki pikniğe hangi araçla nasıl gitmeli, piknik için en uygun araç tipi hangisi? İşte size pikniğinizi eziyet olmaktan kurtaracak araç tüyoları.

Pikniğe gitmek için her ne kadar bir sepet yetermiş gibi gözükse de aslında yola çıkmaya karar verdiğinizde çok fazla eşyayı yanınızda götürmek zorunda olduğunuzu fark edeceksiniz. Hamaklar, salıncak için ipler, oyun için toplar sizin için yük olacaksa ardınızda bırakabilirsiniz ancak mangal, yiyecekler, örtüler, yedek kıyafetler gibi olmazsa olmaz yüklerden kurtulmanıza imkan yok.

Bu sebeple toplu taşıma araçlarıyla pikniğe gitmek büyük bir eziyete dönüşebilir. Pikniğe gitmek için altınızda bir araç olması hem sizi ağır yükleri taşımaktan, hem de bir yerden diğerine yetişme telaşından kurtaracaktır. Fakat her arabayla pikniğe gidilir mi? Tek kapı küçük bir araçla pikniğe gitmek hayalinizdeki eğlenceden sizi mahrum bırakabilir. Bu sebeple pikniğe bir panelvan ya da minibüsle gitmenizi tavsiye ederiz. Bu araçlar hem geniş hacimleriyle tüm yüklerinizi taşımanıza yardımcı olacaktır hem de kalabalık olarak seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Büyük hacimli Jeep tarzı araçlar da yine piknik alanlarında hayat kurtaran çözümler sunabilmekte. Panelvan, minibüs ya da jeep tarzı bir aracınız yoksa üzülmeyin. Pikniğe giderken araç kiralamak artık yükselen trendler arasında. Pek çok kişi uygun fiyatlı günlük araçlar kiralayarak pikniğe gitmekte. Siz de eğer minibüs ve benzeri araçlarla pikniğe gitme keyfini yaşamak istiyorsanız, minibüs kiralama ile ilgili makalemize göz atabilir en avantajlı fiyatlara nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.


Vito ve benzeri araçlar pikniğe giderken en çok tercih edilen araç tiplerinin başında geliyor. Bütün ailenizi hatta arkadaşlarınızı tek bir araçla, piknik için ihtiyacınız olan tüm eşyalarınızla birlikte istediğiniz yere taşıyabileceğiniz bu araçların günlük kiraları ise oldukça uygun. Üstelik istediğiniz noktadan teslim alıp, yine istediğiniz noktaya teslim edebilme şansınız da bulunuyor. Mangalınızı, salıncak için iplerinizi, hamaklarınızı, toplarınızı ve tüm yiyeceklerinizi sığdırabileceğiniz bu araçlarla pikniğe gitmek sizin için büyük bir keyif olacaktır. Vito kiralamak ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını Vito kiralama konulu makalemizde bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Nasıl gezgin olunur? Ucuza nasıl gezilir? / Bir Instagram gezgininin sırları

Yolcu 360

Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller

Yolcu 360

Kış Mevsiminde Lastik Basıncı Nasıl Olmalıdır?

Yolcu 360

Yorum Bırak