Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Dünya Gezi Rehberi > Pandemiden Korkmadan Seyahat Edebileceğiniz Ülke: Maldivler!

Pandemiden Korkmadan Seyahat Edebileceğiniz Ülke: Maldivler!

Korana virüs hayatımıza gireli 1 yılı çoktan geçti. Zaman uzadıkça da artık korkmadan seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek için daha çok can atar olduk. Böyle bir dönemden geçerken seyahat için Maldivler’i seçmenin tam zamanı olabilir.  Maske takmak zorunda olmadan ve korkmadan geçirdiğiniz bir tatil hayal etsenize…  Hayali bile çok iyi geldi değil mi? Pandemiden korkmadan seyahat edebileceğiniz ülke: Maldivler yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı.

Neden Korkmadan Seyahat Diyoruz?

Maldivler seyahatine çıkmadan önce Türkiye’de test yaptırmanız gerek.  Maldivler’e vardıktan sonra otelinize gittiğinizde size yine test yapıyorlar. Test sonucunuz çıkana kadar odadan çıkamıyorsunuz. Bu da ilk geceyi odanızda ya da bahçenizde geçireceksiniz demek oluyor. Negatif çıkarsanız eğer işte tatil tam anlamıyla sizin için başlamış demektir. Negatif çıktığınız andan itibaren adada serbestçe gezebiliyorsunuz.

İlk gece büyük olasılıkla odanızda test sonucu bekleyeceğiniz için yemekler odanıza geliyor. Ertesi gün pcr testiniz muhakkak çıkmış oluyor. Uçak yolculuğunda tedbirlere uyduğunuz sürece adaya vardığınızda da testinizin negatif çıkmaması için hiçbir sebep zaten yok. Ve merhaba maskesiz hayat, kural düşünmeden yapılan tatil, bir kaç günlüğüne de olsa unutulan virüs ve yeryüzünde size cenneti yaşatacak Maldivler.

Maldivler hiçbir zaman büyük kalabalıkları bünyesinde barındıran bir yer olmadığı için pandemi dönemi yaşamak istediğiniz huzuru da görsel zenginliği de size sonuna kadar sunacak bir yer. Önlemler konusunda da gerçekten çok katılar. Bu kadar dikkatli olmaları Maldivler’e neden korkmadan seyahat edilebileceğinin tam da cevabı…

Küçük bir not geçelim. Dönüşte de pcr testi yaptırmanız gerekiyor. Bunun için de otelden ayrılmanıza gerek yok. Oteller kendi bünyelerinde ücret karşılığı yapıyorlar.

2021 Yaz Tatili İçin Gidilebilecek Ülkeler yazısı için tıklayınız.

Maldivler Vize İstiyor mu?

Bu soru en sevdiğimiz cevapla karşılık buluyor. Pasaportunuzla 30 güne kadar olan konaklamalarınızda Maldivler vize istemiyor. Ancak otel konaklama belgesi ve dönüş uçak biletinizin yanınızda olmasını istiyorlar.  Dikkat edilmesi gereken diğer nokta da pasaportunuz… Gününün bitmesine yakın olan pasaportlar kabul edilmiyor. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olduğuna emin olun.

Tayland Turu | Tayland Gezilecek Yerler | Tayland Vize yazısı için tıklayınız.

Maldivler’e Nasıl Gidilir?

Maldivler’e gitmek için 3 seçenek bulunuyor.

  • Birinci seçenek İstanbul’dan Male’ye THY ile direkt uçabilirsiniz. Yolculuk 8 saat sürüyor.
  • İkinci seçenek İstanbul ‘dan Qatar Airways ile aktarmalı uçmak. Yolculuk 10-12 saat civarı sürüyor.
  • Üçüncü seçenek ise Emirates ile aktarmalı uçmak. Yolculuk yine 10-12 saat civarı sürüyor.

Bali Gezilecek Yerler | Bali Nerede yazısı için tıklayınız.

Maldivler’de Konaklama

Maldivler’de konaklama en önem verilmesi gereken şeylerden. Bu çok ayrıntılı bir konu olduğu için bunu ekstra sizin için aklınızda hiç soru işareti kalmayacak şekilde yazacağız. Kısaca bahsetmek gerekirse seçeceğiniz adanın Hulhule Adası’na olan uzaklığına bakabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle