Yolcu360 Blog
opel-astra-hatchback-2023
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Araç inceleme > Opel Astra Hatchback 2023 İncelemesi ve Fiyatları

Opel Astra Hatchback 2023 İncelemesi ve Fiyatları

Opel Astra Hatchback 2023 incelemesi ile karşınızdayız. Sahip olduğu üstün Alman teknolojisini en çağdaş tasarımlarla buluşturan Opel, sınıfının en çok tercih edilen modellerinden Astra’nın altıncı nesli ile karşımızda. Yeni nesliyle duyguları harekete geçiren Opel Astra, iç ve dış tasarımıyla da dikkatleri üzerinde topluyor. İlk göz temasında keskin hatlarıyla dikkatleri üzerine çeken yeni Astra, sunduğu teknolojiler ve verimli motor seçenekleriyle sınıfında standartları yeniden belirliyor.

Sade fakat şık, kaliteli, zengin donanımlı ve rakiplerine oranla uygun fiyatlı yeni Astra tanıtıldığı ilk günden bu yana sınıfında zirveye oynayacağını göstermişti. Bir aile hatchback’i almak istiyorsanız Astra kesinlikle göz atmaya değer. Ülkemizde Editon, Elegance, GS Line ve GS isimli dört farklı donanım seçeneğiyle satılmaya başlanan yeni Astra, bu sayede otomobil severlere zengin seçim olanağı sunuyor.

Opel Astra Hatchback 2023 Dış Tasarım

opel-astra-hatchback-2023

Opel, Astra’yı sınıfında daha yukarılara taşımak için tasarım açısından çok iyi bir iş çıkarmış. Artık Opel’in Vizor ön tasarımıyla uyumlu, güçlü çizgileri olan modern, çarpıcı görünümlü bir aile hatchback’i olarak Astra sınıfında çok daha iddialı. Astra’nın dış görünüşünün VW ve Skoda modellerine biraz benzediğini söyleyebiliriz. 

Yandan oldukça dinamik bir görünüm sergilerken, arkadan bakıldığında Opel Compass yaklaşımı, merkezi olarak tam ortada konumlanan şimşek logosu, dikey olarak hizalanan üçüncü fren lambası ve arka stop lambaları ile vurgulanıyor. Otomobilin tüm dış aydınlatmalarındaki gibi stop lambalarında da enerji tasarruflu LED teknolojisi kullanıyor. Ön kaputta köpekbalığı sırtından esinlenerek tam ortaya baştan başta bir omurga çizgisi mevcut. Bu çizgi tasarım anlamında ayrı bir hava kattığı gibi sürücü içinde sürüşte kolaylık sağlayabiliyor.

Astra’nın ileri teknolojide öncü olma rolü, Opel markasının uzmanlık alanları olan aydınlatma ve koltuk sistemleri ile devam ediyor. Önceki nesil, 2015 yılında adaptif LED Matrix farların pazara sunulmasında öncü bir rol oynamıştı. GS donanımıyla birlikte standart olarak gelen IntelliLux LED Pixel far teknolojisi yeni Astra’yla birlikte ilk kez kompakt sınıfın kullanımına sunuluyor.

Opel’in Grandland ve Insignia modellerinde kullanıma sunulan bu ileri teknoloji, her biri ultra ince farda 84 adet olmak üzere 168 LED hücresiyle pazarın en gelişmiş aydınlatma teknolojisini kullanıma sunuyor. Uzun far, trafikteki diğer paydaşların gözünde parlama yapmadan milisaniyeler içinde kusursuz bir şekilde ayarlanıyor. Karşıdan gelen veya önde ilerleyen trafikte, sürücüler ışık hüzmesinden kesinlikle etkilenmiyorlar. Işığın menzili ve yönü, sürüş koşullarına ve çevreye göre 10 farklı modda otomatik olarak uyarlanıyor ve böylece tüm hava ve yol koşullarında optimum aydınlatma sağlanıyor. Yeni Opel Astra baz donanımdan itibaren full LED ön farlar, LED sis farları ve LED stop lambalarıyla da sınıfında fark oluşturuyor.

Opel Astra Hatchback 2023 İç Tasarım

opel-astra-hatchback-2023

Tüm Astra modelleri standart olarak Opel’in Pure Panel bilgi-eğlence sistemine sahip. Sistem, biri medya işlevlerini kapsayan ve diğeri sürücü için bilgi sağlayan dijital gösterge ekranı olmak üzere iki adet 10 inçlik ekrandan oluşuyor. Hem sezgisel hem de doğru çalışan ses tanıma sistemi ile birlikte kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay sisteme dahil.

2023 model yılı Astra’ların, GS donanımında standart olarak Pure Panel Pro sistemini içereceğini belirtmekte fayda var, bu nedenle kabin, çift 12 inç ekrandan yararlanıyor. Her iki sistem de harika görünüyor ve Opel’in hareket halindeyken kullanımı daha kolay olan fiziksel iklim kontrollerini tutması bir takdiri hak ediyor. 

Ön koltukların arasına yerleştirilmiş büyük bölme, sürgülü kapaklı iki tepsi ve klima kontrolünün altında bir telefon veya güneş gözlüğü saklamak için kullanılabilecek katlanabilir bir bölüm var. Anahtarsız çalıştırma, ön ve arka park sensörleri, otomatik silecekler ve hız sabitleyici, tüm donanımlarda standart olarak gelirken, GS Line ve GS donanımlarında ısıtmalı direksiyon simidi, AGR sertifikalı ısıtmalı ön koltuklar bulunuyor.

Alman hassasiyeti, ilk kez Mokka’da kullanılan yeni nesil Pure Panel kokpit ile Astra iç mekanında da var. Baz donanımdan başlayarak standart olan bu geniş dijital kokpit, donanım seviyeleri yükseldikçe tamamen cam şeklinde tercih edilebiliyor. Sürücü tarafı havalandırmasıyla birlikte yatay biçimde entegre edilmiş iki adet 10 inç HD ekrana sahip olmasıyla iç mekânı özel bir hale getirmiş. Ferah bir iç görünümü diz mesafelerinin yeterliliğiyle tamamlanıyor.

AGR sertifikalı ortopedik koltuklara zaten önceki nesilden de alışık olmamız konfor tarafında güzel bir devamlılık getiriyor. Koltuklar demişken, yeni jenerasyonun iç bölümünün büyük çoğunluğunda kadın tasarımcıların eli olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bunun dışında yepyeni bir direksiyon simidi karşımızda.

Sportif hatchback gövde tipiyle pazara sunulan yeni Opel Astra, daha alçak bir siluete sahip olmasına karşın, yerini aldığı nesil ile kıyaslandığında daha geniş bir iç mekana sahip olmasıyla öne çıkıyor. Yeni Astra, 4.374 mm uzunluk ve 1.860 mm genişlik ile tam da kompakt sınıfın merkezinde yer alıyor. Yeni Astra, 2.675 mm (+13 mm) daha uzun bir dingil mesafesine sahip olmasına karşın önceki modelden sadece 4,0 mm daha uzun. Kaslı ve kendinden emin duruşuyla yeni Astra, ayarlanabilir zemine sahip pratik bagajıyla 422 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor.

Opel Astra Hatchback 2023 Motor & Performans

opel-astra-hatchback-2023

Yeni Astra, en başından itibaren Opel DNA’sına uygun şekilde, son derece esnek EMP2 çok enerjili platformun üçüncü nesli üzerine inşa edildi. Bu, yol tutuşunun dinamik ama aynı zamanda dengeli olduğu ve her Opel gibi yeni modelin de “autobahn proof” (otobana dayanıklı) olduğu anlamına geliyor. Modelin yol tutuş kabiliyeti en öncelikli geliştirme hedeflerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni model fren anında, üstün bir performans sergiliyor ve düz bir çizgide olduğu kadar virajlarda da oldukça dengeli kalıyor. Opel Astra’nın burulma rijitliği ise önceki nesilden yüzde 14 daha yüksek.

Yeni Astra, yüksek verimlilik seviyesine sahip bezinli ve dizel motor olmak üzere 2 ayrı güç ünitesiyle ülkemizde satışa sunuluyor. 1.2 litrelik turbo benzinli motor 130 HP güç ve 230 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel ya da 8 ileri AT8 şanzımanla gücünü yola aktarıyor. 6 ileri manuel şanzımanıyla yeni Astra, 100 kilometrede ortalama 5,4-5,7 litre yakıt tüketim değeri sunarken, AT8 versiyon ise 5,6-5,8 litrelik WLTP ortalama yakıt tüketim değerine sahip. Otomatik ve manuel şanzımanıyla yeni Astra, 9,7 saniyede 0’dan 100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Hem manuel hem otomatik versiyonun maksimum hızı ise 210 km/s.

Dizel cephesinde de gayet verimli 1.5 litrelik motor ile donatılan yeni nesil Astra, 130 HP’lik gücünü ve 300 Nm’lik torkunu 8 ileri AT8 tam otomatik şanzımanla yola aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza 10,6 saniyede ulaşan dizel motorlu yeni Astra’nın maksimum hızı ise 209 km/s. Dizel motorun asıl uzmanlığı ise yakıt tüketiminde kendini gösteriyor. Yeni Astra 1.5 litrelik dizel motoruyla WLTP kriterlerine göre 100 kilometrede karma tüketimde 4,5-4,6 litrelik ortalama sunuyor.

Opel Astra Hatchback 2023 Fiyatları

opel-astra-hatchback-2023

Motor / Şanzıman Donanım Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1.2 130 HP Benzin
MT6
Edition

1.239.900 TL

1.2 130 HP Benzin
AT8
Edition
Elegance
GS

1.397.900 TL
1.541.900 TL
1.674.900 TL


Kiralık Opel Modelleri ve Opel Astra Hatchback 2023 Kiralama Fiyatları

Opel Astra Hatchback 2023, modern tasarımı, verimli motor seçenekleri, teknolojik donanımları ve konforlu sürüş deneyimi ile kompakt otomobil segmentinde öne çıkan bir modeldir. Kiralık Opel modelleri, hem şehir içi hem de uzun yolculuklar için ülkemizde sıkça tercih edilmektedir. Opel Astra Hatchback kiralamak için yolcu360.com tek ihtiyacınız olan adres. Uygun fiyatlı hatchback kiralama, konforlu seyahat için Opel Astra Hatchback veya diğer avantajlı kiralama teklifleri için Yolcu360’ın sunduğu kolay ve hızlı kiralama süreçlerinden yararlanabilirsiniz.”

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

Yorum ekle