Yolcu360
Noel Baba'nın memleketi Antalya
Türkiye Gezi Rehberi

Noel Baba’nın Memleketi Antalya

⏱: 2 dk

Antalya Demre’de gezilecek görülecek neler var? Noel Baba Antalyalı mı? Noel Baba’nın memleketi Antalya mı gerçekten?

Yıl başı yaklaşıyorken sizinle bazılarına çok şaşırtıcı gelen bazılarının zaten bildiği keyifli bir bilgiyi paylaşalım: Noel Baba, Antalya’nın Demre ilçesinde doğmuş ve büyümüş bir azizdir. Kendisi hayatında hiç kar görmemiş de olabilir… İşte Noel Baba’nın memleketi Demre hakkında şaşırtıcı detaylar…

Noel Baba’nın Memleketi Antalya

Yaz günü Antalya Demre gezisi yapmak, Demre’nin ışıl ışıl sularında yüzmek müthiş bir keyif ama kış günü Antalya anımsatması pek çekici olmayabilir. Ancak Kış ve Antalya-Demre arasında çok özel bir bağlantı var: Aziz Nikolaus yani Noel Baba.

Antalya’nın Demre ilçesinde bir Aziz Nikolaus Klisesi var. Bu kilisedeki bilgilere göre Bizanslı Ortadoks Hırıstiyan aziz olan Nikolaus, Demre’deki kilisede yaşamış ve özellikle kimsesiz çocukları sahiplenmişti. Kimsesiz çocukları koruyup kollayan bu azizin hikayesi tüm Hristiyan dünyasında yankılandı. Zamanla onun hakkında detaylı hikayeler geliştirildi ve Avrupa’nın görkemli Noel kutlamalarıyla özdeşleştirildi.

Hemen herkesin hayalinde karlarla dolu bir ormandan geyiklere takılı kızağıyla kayarak gelen ve çocuklara hediyeler getiren kırmızı paltolu, beyaz sakallı bu dede, belki de hiç kar görmedi.

Noel Baba'nın memleketi AntalyaYazın bir Antalya tatili planı yaparsanız Demre’yi mutlaka görün. Çocuklarla Antalya tatiline çıkarsanız otele tıkılıp kalmayın. Demre’deki Aziz Nikolaus kilisesini gösterin. Ama bildikleri Noel Baba hayalini yıkmadan anlatın…

Antalya tatilinde Patara koyunu, Aperlai koyunu, Simena koyunu mutlaka görün. Bu koylar, çok bakir noktalar. Hatta Simena koyuna deniz aracı olmadan ulaşım yok.

Antalya’yı havalimanından otele uzanan bir dinlenme tatilinden öte görün. Bu şehir, Akdeniz’İn en güzel sahillerine sahip, Torosların eteklerinde ve endemik bitkilerce çok zengin. Yani, dünyanın başka hiç bir yerinde olmayan otlar, bitkiler burada yetişiyor. Ayrıca Roma ve Bizans’ın neredeyse en değerli tarihi kalıntıları Antalya sınırları içinde kalıyor.

Antalya Araç Kiralama Seçenekleri

Antalya havalimanı araç kiralama seçenekleri ile şehri keşfedebilirsiniz. Antalya havalimanı en uygun fiyatlı kiralık araç seçeneğine pratik bir biçimde ulaşabilirsiniz. yolcu360.com sistemi, Antalya havalimanındaki rent a car ofislerinin online rezervasyon verilerine anlık olarak erişim sağlar. Sistem üzerinden Antalya havaalanı kiralık araç fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Uygun fiyatlı Antalya Havalimanı oto kiralama alternatifini bulabilir ve şehri keyifle gezebilirsiniz. Ayrıca Antalya merkez araç kiralama ya da Antalya Belek araç kiralama seçeneklerine de bakabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bayram tatilinde gezilecek yerler / 5 duraklı bayram tatili rotası

Yolcu 360

Beşiktaş’ta Laptopla Çalışılacak Mekanlar | Beşiktaş’ta Ders Çalışılacak Mekanlar

Yolcu 360

Çayeli Çaylık : Doğu Karadeniz turlarının gözbebeği / Rize

Yolcu 360

Yorum Bırak