Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Motosiklet Üretim Biçimi Yeniden Tanımlanıyor!

Motosiklet Üretim Biçimi Yeniden Tanımlanıyor!

Motosiklet üretimi nasıl yapılıyor? Motosiklet üretim şekli değişiyor mu… Haberimiz motosiklet fabrikalarında büyük bir devrimi bildiriyor! Motosiklet üretim biçimi yeniden tanımlanıyor!

Motosiklet Üretim Biçimi Yeniden Tanımlanıyor!

Kaynak: https://news.cision.com/

Günümüz dünyasında motosiklet modelleri boru biçimindeki metal parçaların bir araya gelerek birleştirildiği bir gövdeden oluşmaktadır. Yani, günümüze kadar bu üretim biçimi tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktaydı. Şimdi, ezber bozuluyor. Nasıl mı, detaylar haberin devamında…

Bosch’tan Motosikletlere Ekran Teknolojisi!

Artık Ezber Bozuluyor!

Kaynak: https://www.stilride.com/

Motosiklet üretiminde yeni bir yaklaşım ezberleri alt üst edebilir. Avrupa merkezli Stilride firması bu üretim biçimine öncülük etmeye aday görünüyor. SUS1 üretim modeli gösteriyor ki; farklı bir yöntem de mümkün. Diğer tüm motosiklet modellerinden farklı olarak katlanmış paslanmaz çelik parçalardan oluşturuluyor. 0,5 mm ve 1,5 mm kalınlığındaki parçaların bir araya getirdiği metal gövde modelimizi ortaya çıkarıyor. Firma, bu çelik gövde parçalarını LIGHT FOLD isimli bir üretim sistemi ile katlıyor.

Bu demek oluyor ki üretilen bir motosiklet istenilen estetik forma getirebilir. Son olarak da kaynak aşamasına geçildiği belirtiliyor. Jonas Nyvang, NewAltas’a yaptığı açıklamada bu üretim sistemi için hedeflerinin tek bir metal plakayı katlayarak bütün gövdeyi oluşturmak olduğunu belirtiyor. Bu sistemin ileriki yıllarda Semcon desteği ile çok daha geliştirileceği de öngörülüyor.

SUS1 Elektrikli Motosiklet Merakla Bekleniyor!

Bugün hala taslak formu geliştirilmekte olan SUS1 elektrikli motosiklet, meraklıları tarafından heyecanla bekleniyor. Bu üretim sisteminin ve üretim tekniğinin işçilik ve materyal ihtiyacını en aza indirdiği, diğer rakiplerinden farklı olması ayrıca muhteşem bir estetik görünüme kavuşması motosiklet tutkunlarını ve üreticisini heyecanlandırıyor.

Kaynak: https://www.stilride.com/

SUS1 elektrikli motosiklet modelinin piyasadaki yerini alması 2022 ya da 2023 yılını bulacak görünüyor. Fiyatları ise şimdiden merak konusu. Ücreti 5.500 dolar civarında olacağı bilgisi edinildi. Modelin teknik ayrıntıları ilgili açıklamalar önümüzdeki günlerde yapılacak. Ancak firmanın yaptığı açıklamaya göre, modelin hız ve menzil özellikleri konusunda oldukça iddialılar. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle