Yolcu360
Araç inceleme

Mercedes Roadster SLS AMG İncelemesi (2012 Model)

⏱: 3 dk

Mercedes Roadster SLS AMG incelemesi ile otomobilin efsane detaylarına baktık. Super Light Sport kelimelerinin kısaltması olan SLS, markanın retro ama spor modeli olarak göz kamaştırıyor. Bakalım Mercedes – Benz SLS AMG nasıl? Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Mercedes marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 

Mercedes Roadster SLS AMG İncelemesi (2012 Model)

Kaynak: https://www.sportscarmarket.com/

Markanın en havalı serisi AMG’de 2012 model bir Roadster incelemesi yaptık. İkinci el Mercedes Roadster SLS AMG almayı düşünenler için keyifli olacağını düşündük. Konu Mercedes olunca yaşın da çok büyük bir önemli olmuyor tabi…

2012 Model Mercedes SLS AMG Motoru Nasıl? 

Kaynak: https://www.sportscarmarket.com/

Mercedes SLS AMG motoru en heyecan verici kısım tabi. 6300 cc’lik motoru, 571 beygir güç ile gelen ünite 650 Nm tork verisine sahip. elbette Mercedes SLS AMG motor özellikleri ile dünyanın en çekici otomobillerinden biri. Kaputu elektronik olmayan Mercedes SLS AMG motor kaputunun altına baktığımızda motorun üzerinde onu yapan mühendisin soyadı yazıyor. AMG motorları el yapımı olduğu için bu sanat eserinin yaratanın adının yazılması da mümkün oluyor tabi. 

Mercedes Benz GLB 200 Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız.

AMG ve Motor Sesi Konusu

Mercedes her dönemde AMG Serisinde motor sesini ayrıca bir etken olarak kullanıyor. 2012 versiyon Mercedes SLS AMG’de de motor sesi oldukça etkili. Onun resmen kükrediğini söyleyen de var 🙂 Mercedes SLS AMG motor sesi konusu bu modelin hayranları için önemli. Bu nedenle bahsetmeden geçemedik. Bilenler bilir, bu otomobilin bu kadar büyük bir tutku hikayesi olmasının altında bu efsane motor sesi de yatıyor. 

Bolca Hava Kanalı Var!

Mercedes SLS AMG tasarımına baktığınızda önde – arkada – yanlarda hava kanalları göreceksiniz. Mercedes SLS AMG tasarımına baktığımızda hava kanalları hemen dikkat çekiyor. Çünkü fazla ısınan çok güçlü motorun soğutulması önemli. Diğer yandan bu hava kanallarının yarattığı acayip havalı bir etli de var.

Yeni Mercedes-Benz GLC Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız.

Ah O Spoyler…
Kaynak: https://www.sportscarmarket.com/

Spoyler de çok çekici görünüyor. Zaten modelin imzalarından biri de o. Rüzgar geldikçe spoyler’a vurması ve aracın daha iyi yol tutuş sağlaması kadar hava atmak için bu kısım çok önemli:) Lastikler yanak genişliği fazla olan lastiklerden seçilmiş. Bu da ekstra yol tutuşu avantajı sunuyor. Tüm bu denge unsurlarına rağmen sürüş keyfi son derece sportif. 

Mercedes SLS AMG fiyatı 4 milyon civarında. Ama konu ikinci el olunca farklı seçenekler ve elbette farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkün. Ama Mercedes spor modellerinden kiralamak ya da Mercedes AMG kiralamak istiyorsanız fiyatları yolcu360.com ile inceleyebilirsiniz. Nasıl mı? Hemen paylaşalım…

yolcu360.com’dan Mercedes AMG Kiralamak!

Mercedes AMG kiralamak için yolcu360.com üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. yolcu360.com ana sayfası üzerinde lokasyon ve tarih aralığı belirledikten sonra karşınıza farklı rent a car firmalarına ait farklı marka – model – özellikte araçlar listelenecek. Listeyi Mercedes markası ve AMG serisi özelinde filtreleyebilirsiniz. Ardından da fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Böylece hızlıca uygun fiyata spor Mercedes kiralama sonucuna ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Yeni Alfa Romeo Modelleri | Alfa Romeo Kiralama Fiyatları

Yolcu 360

Skoda Enyaq iV Özellikleri | Skoda Enyaq iV Fiyatı

Yolcu 360

2020 | Rolls Royce SUV Fiyat ve Özellikler

Yolcu 360

Yorum Bırak