Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Araç inceleme > Mercedes-Benz GLA 200 İncelemesi ve Özellikleri

Mercedes-Benz GLA 200 İncelemesi ve Özellikleri

Mercedes-Benz GLA 200 incelemesi ile otomobilin özelliklerini değerlendiriyoruz. Mercedes-Benz GLA 200 özellikleri ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edin… Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Mercedes marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 🙂

Mercedes-Benz GLA 200 İncelemesi

Mercedes’in kompakt SUV sınıfındaki oyuncusu GLA 200 modeli yenilendi. Peki yeni Mercedes-Benz GLA 200 nasıl?

Kaynak: https://www.mercedes-benz.com.tr/

2013 yılından bu yana kompakt SUV sınıfında rekabeti kızıştıran Mercedes-Benz GLA 200 modeli, off-road konforuna sahip özel bir otomobil. Özel olarak geliştirilmiş süspansiyon sistemi, özel tasarımı ve renk seçenekleri ve elbette yaşam alanında şıklıkla hayalleri süslüyor. Değişik yol şartlarında performans ve konfordan ödün vermeyen bir otomobil olarak da dikkat çekiyor. Peki, yeni Mercedes-Benz GLA 200 tasarımı, iç mekan özellikleri, teknik özellikleri ve diğer detaylar nasıl; hemen bakalım…

Mercedes AMG GT 63 S 4Matic+ İncelemesi için tıklayınız.

Tasarım Özellikleri

Kaynak: https://www.mercedes-benz.com.tr/

Çekik gözleri ile üretim yeri hedef pazarını yansıtıyor. Yerden yüksek yapısı tasarımın ana hattı. Güçlü ama dingin duran tamponlar da gövdeye güç ve karakter veriyor. Otomobilin taarımında en önemli özelliklerden biri ise far yapısında karşımıza çıkıyor. Farları ile dikkat çeken Mercedes-Benz GLA 200 modeli, gün ışığına yakın bir aydınlatma sunması ile de önemli. Yeni GLA modelinin profili ise coupe gibi. Ama yerden yüksek bir coupe gibi. 

Yeni Mercedes-Benz GLC 200 İncelemesi için tıklayınız.

Mercedes-Benz GLA 200 İç Mekan Özellikleri

Kaynak: https://www.mercedes-benz.com.tr/

Mercedes-Benz GLA 200 iç mekanda da çok şık ve keyifli. Kaliteden ödün vermiyor. Yeni GLA 200’nın iç mekanında ilk dikkati çeken ise sürücü odaklı tasarım anlayışı oluyor. Vücudu çok iyi kavrayan koltuk tasarım da çok şık ve konforlu. Diz ve baş mesafesi çok yeterli. SUV yapısından dolayı, hem hacimsel olarak hem de şıklık açısından çok iyi bir otomobil. 

Mercedes C 300 de Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız.

Mercedes GLA 200 Motor Özellikleri

Mercedes GLA 200 motor özellikleri ile tartışmasız iyi bir otomobil. 1,6 litrelik hacimli benzinli motor, 156 HP ve 250 Nm ile oldukça iyi bir seçenek oluyor. Ayrıca sessiz, sarsıntısız ve konforlu çalışıyor. Bu özelliğiyle de çok tutuluyor. Süspansiyon yapısı ise çok dengeli. İç mekanda sessiz, sarsıntısız ve konforlu bir atmosfer hakim. 1,6 litrelik motor 7G-DCT adlı çift debriyajlı otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Çift debriyajlı yapısı sayesinde vites geçişleri hem çok hızlı hem de pek hissedilmiyor. Mercedes SUV modellerinde 4Matic adlı 4X4 sistemini görüyor olsak da GLA 200 modeli önden çekişli olarak sunuluyor. 

Mercedes G Serisi İncelemesi için tıklayınız.

Mercedes GLA 200 Teknik Özellikleri

Mercedes’in en iyi motor mühendisliği ürünlerinden biri olan otomobil, detaylarda da etkileyici olduğunu kanıtlıyor. Bakalım, Mercedes GLA 200 motoru nasıl? Mercedes GLA 200 teknik özellikleri şöyle:

 • Motor Özellikleri: 4 silindirli turbo motor
 • Motor Yeri: Önde ve enlemesine konumlanıyor
 • Motor Hacmi: 1595 cc
 • Motor Gücü: 156-5300 d/d
 • Motor Torku: 250-4000 d/d
 • Maksimum Hız: 215 km/s
 • 0-100 km/s Hızlanma: 8,1 saniye
 • Şanzıman: 7 ileri otomatik şanzıman
 • Güç Aktarımı: Önden çekişli
 • Tüketim: 6,4 litre
 • CO2 Salınımı Oranı: 150-147 gram/100 km

Mercedes-Benz E300 İncelemesi için tıklayınız.

Mercedes GLA 200 Boyutları Nasıl?

Mercedes GLA 200 boyutları ile de öne çıkan bir otomobil. İç mekan konforu kadar sürüş konforunu da dikkate alan mühendisliğin güzel bir sonucu ile karşı karşıyayız. 

 • Uzunluk: 4424 mm
 • Genişlik: 1804 mm
 • Yükseklik: 1494 mm
Mercedes GLA 200 Kiralama Fiyatları Nasıl?
Kaynak: https://www.mercedes-benz.com.tr/

Mercedes GLA 200 kiralama fiyatları nasıl? Kiralık Mercedes GLA 200 fiyatları için en net araştırmayı yolcu360.com üzerinden yapabilirsiniz. yolcu360.com sistemi, pratik ve hızlı bir biçimde online rent a car araştırması için imkan sunuyor. Sistemli bir biçimde belirli bir bölgede ve tarih aralığında kiralık araç fiyatlarını listeleyebilirsiniz. Bu eksende Mercedes GLA 200 kiralama fiyatlarını ve diğer Mercedes araba modelleri için kiralama fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle